Drážďanská prosluněná desítka

  0:35aktualizováno  21:35
Na neděli 19. října jsem si naplánovala svůj první závod za hranicemi naší republiky. Vyrazila jsem do nedalekých Drážďan, kde se, kromě maratonu a půlmaratonu, tento den běžela i moje oblíbená "destíka".

| foto: Martina Kubíčkovápro iDNES.cz

..Běžela jsem závod v Drážďanech...

Až na cestu tam, která začala infarktovým ránem na autobusovém nádraží v Praze na Florenci, to byl krásný den.

Ráno jsem v 5 hodin stála na nástupišti č. 5, kam měl dorazit autobus z Bulharska jedoucí dále do Drážďan a do Berlína. Byl to jediný spoj, který mi měl zaručit dostatek času na vyzvednutí startovního čísla a přípravu na závod. Autobus měl zpoždění, přijel o 75 minut později, kdy jsem už nervózně sledovala hodinky a plánovala si běh z nádraží do sport expa a pak rovnou na startovní čáru. Nakonec jsme přijeli do Drážďan v 8:30 hodin, do startu zbývalo 1,5 hodiny. Je to město, které je, naštěstí, celkem přehledné, tak nebyl problém z nádraží svižným krokem dojít k hale, kde se vydávaly startovní čísla. Překvapení číslo 1 byla samotná sportovní hala - krásná nová budova, kterou si sportovci opravdu zaslouží... Překvapení číslo 2 byl stánek u vchodu do sport expa, kde byli čeští delegáti, takže mé obavy z jazykové bariery byly ty tam.

Se startovním číslem jsem vyrazila do suterénu, kde bylo zázemí pro sportovce. První zklamání (musím přiznat, že česká Run Czech liga je opravdu na vysoké úrovni) – zázemí se nacházelo v garážích, byly tady sice židle na odložení věcí, ale nikdo moc neřešil, že se běžci také převlékají a někteří kompletně J. Takže si chlapi i ženské dohromady v garáži na židlích převlékali podprsenky, slipy i trenýrky. Nikdo to moc neřešil. Převlékla jsem se, nasadila startovní číslo a vyrazila hledat svůj koridor na startu.

Desetikilometrovou  trať běželo asi 2500 běžců. Zařadila jsem se do koridoru C a vyčkávala. Atmosféra byla úžasná, ostatně jako vždy, když se sejdou lidé se stejným nadšením pro běh. Slunce svítilo, všichni se těšili na závod. Začátek jsme všichni svorně v němčině odpočítávali. Startovní výstřel… a běželo se. Naštěstí jsem startem proběhla asi 5s po výstřelu, takže jsem měla celkem dobrou pozici. Proběhli jsme centrem kolem Zwingeru, pak přes most a potom asi 4 km podél Labe směrem na východ. Byla to krásná trasa po cyklostezce, kolem které stáli povzbuzující cyklisté, rodiny s dětmi, kolemjdoucí a také bubeníci, kteří nás doprovázeli bubnováním. Po 4 km jsme přeběhli most a vydali se po druhém břehu řeky zpět. Cíl byl u sportovního centra. Běžela jsem k modré bráně, před sebou viděla hodiny odpočítávající čas od startovního výstřelu a doufala jsem, že to zvládnu po 50 minut. Nešlo to.

Výsledný čas: 50 minut 3 sekundy. Byla jsem šťastná, že to mám za sebou, nadšená z krásného počasí i atmosféry a těšila jsem se, jak se projdu po městě a užiji si volné odpoledne. Postupně dobíhali běžci, kteří ten den zdolávali půlmaratonskou a maratonskou trať. Na louce před sportovním centrem vzniklo takové „malé běžecké městečko“, kde se jedlo i odpočívalo.

Prošla jsem si část trati znovu, fotila atmosféru maratonského závodu, vyrazila jsem do centra a užívala si poslední záchvěvy letní atmosféry při sezení na zahrádce a popíjení zasloužené kávy. Byl to krásný den. A Drážďany mě přesvědčily o tom, že jsou úžasným místem na běhání. V srpnu se zde běží noční běh, tak už si plánuji, jak se sem znovu vypravím a poběžím…

Napiš svůj článek i TY

Tahle rubrika je určena těm, kteří se chtěji podělit o své zážitky, zkušenosti nebo tipy kolem běhání. Může jít o reportáž, test, tip na zajímavou trasu nebo jen zamyšlení. Nejsou dány žádné mantinely ani tématické okruhy. 

Tohle je místo, které je určené pouze vám. Lhal bych však, kdybych tvrdil, že to bude hřiště bez pravidel. Vaše příspěvky nepůjdou hned na stránky Rungo.cz, ale projdou "rychlým" okem někoho z redakce, nikdo ale nebude řešit vaše stylistické a gramatické záležitosti. Tento prostor berte jako blog-neblog, kde si za svůj obsah ručíte sami.

Psaní o běhání je někdy náročné.

Psaní o běhání je někdy náročné.

Ale tím to nekončí. Pokud se nám něco opravdu hodně zalíbí, může se stát váš příspěvek i hlavním textem na Rungo.cz. I vy tak můžete aktivně tvořit obsah a být součástí našeho týmu. Nejsme nejchytřejší, nejsme nejrychlejší, ale jsme otevření a to, co děláme, nás baví. Přidejte se.

Pokud odešlete svůj příspěvek, redakce si vyhrazuje právo na to, co zveřejní a co ne, bez udání důvodů.

Marek

Autor:

Nejčtenější

Zemřela královna sushi Bára Rektorová, podlehla rakovině

Bára Rektorová

Zakladatelka firmy na sushi a maminka dvou synů Bára Rektorová zemřela 11. srpna v kruhu svých nejbližších, jak na...

Andrea Černá: Jako kůl v plotě nežiju, ale pět dětí už porodit nestihnu

Andrea Černá

Přestože Andrea Černá ztvárnila desítky náročných divadelních rolí, pro národ zůstává hlavně Eliškou ze známého filmu...

Trend bio škodí, říká první dáma českého zemědělství Monika Nebeská

Monika Nebeská

Kdysi jako nezkušená městská holka, která se sama starala o malé dítě, vstoupila mezi ostřílené zemědělce, aby udělala...

Na Pacifické hřebenovce jsem věčně hladověla, vzpomíná Lucie Kutrová

Lucie Kutrová

Do dvaceti se kromě školy zajímala jen o módu a večírky. Neuběhla ani kilometr a nechápala, proč lidé chodí třeba na...

Tři potraviny, kterých se v létě můžete bezstarostně přejídat

Některé potraviny se mohou na vašem letním jídelníčku objevovat často,...

Léto velkému přejídání nepřeje. Obepnuté šaty i tílka okamžitě prozradí každý faldík na břiše, krátké sukně a kraťasy...

Další z rubriky

Zázrak jménem chůze. Díky ní budete zdravější, šťastnější a chytřejší

Ilustrační snímek

Chůze je pro člověka nejpřirozenější fyzickou aktivitou, jejíž blahodárné účinky stále zbytečně podceňujeme. Díky...

Ladný tanec, nebo bojové umění? Díky tai-či najdete energii i klid

ilustrační snímek

Určitě jste je už někde viděli. Lidi, kteří se ráno scházejí v parku a společně cvičí. Vypadá to trochu jako ladný...

OBRAZEM: Sexy zadečky, za kterými stojí plastická operace

Sexy zadečky

Posedlost celebritou Kim Kardashianovou nezná mezí. Ženy jsou ohromené jejím kulatým pozadím a platí horentní sumy za...

Advantage Consulting, s.r.o.
TECHNOLOG VÝROBY S ANGLIČTINOU

Advantage Consulting, s.r.o.
Středočeský kraj, Královéhradecký kraj
nabízený plat: 45 000 - 50 000 Kč

Databáze nemocí

Najdete na iDNES.cz