Ona
Nezapomínejme: i duchové mají sportovního ducha.

Nezapomínejme: i duchové mají sportovního ducha. | foto: Profimedia.cz

Otevřený dopis Běžecké asociace strašidel České republiky

  • 0
Nalijme si čistého, byť trpkého vína. Všechna prohlášení o sportu jako cestě k porozumění zůstávají v jednom ohledu nenaplněna. Společenství lidských běžců a jejich kolegů z říše strašidel dělí pořád bariéra předsudků. Právě Halloween je dnem, kdy by měl apel k jejímu zboření zaznít se vší vážností.

Milí denní běžci,

využíváme dušičkového pootevření dveří mezi vaším a naším světem, abychom uvedli na pravou míru fámu, která nás očerňuje obviněním ze strašení osamělých běžců. Koluje pomluva, že honíme sportovní kolegy nočními ulicemi a nutíme je ke sprintu a překročení maximální tepové frekvence kvílením, ječením, vrčením, chrastěním uhnilých údů nebo driblováním hlavou o dláždění. Skutečnost je taková, že se jedná o pouhou přátelskou výzvu ke společnému výběhu.

Dovolte nám tímto vyjádřit smutek z nepochopení našeho sportovního úsilí teplokrevným obyvatelstvem. Zatímco naši reprezentanti z řad vlkodlaků jsou držiteli mnoha rekordů v kanikrosu, členové župy upírské bývají z oficiálních soutěží opakovaně vylučování kvůli používání krevního dopingu. Také chodci z SK Zombie se cítí být diskriminováni nepravdivým zobrazením svého specifického stylu v šestákových filmech, díky nimž se k jejich tréninkové skupině odmítá kdokoliv připojit strachem, že bude našimi sportovci pozřen místo energetické tyčinky.

Rádi bychom vás jako své vážené kolegy ujistili o naprosté loajalitě a touze po spolupráci. Prohlašujeme se vší ctí a vážností, že bludičky nelákají světlem běžce do záhuby v bažinách, nýbrž simulují všemi dostupnými prostředky řádné osvětlení běžecké dráhy. Také kustodi našich sportovních týmů si neprávem vysloužili špatnou pověst. Bludný kořen ve funkci čipu a časomíry přesně pozná, který sportovec se fláká, a v jeho zájmu mu zamotá hlavu tak, aby si tréninkovou kilometráž adekvátně navýšil.

Hejkal je naopak mistrem ve fandění a jeho pokřik má pomoci vydat ze sebe poslední zbytky sil na konci tréninku. Kolegyně klekánice neodnáší děti, nýbrž motivačním způsobem kárá hříšníky, kteří ani večer nemají naběhány svoje kilometry. A nevinný kolega Krvavé koleno nemůže nijak ovlivnit špatnou koordinaci vašich pohybů, kvůli které dochází k nutnému zasnoubení vaší kůže s asfaltem.

Odmítáme též obvinění na adresu ženského týmu rusalek, víl a divoženek z necudného obnažování. Nedostatek důstojného sportovního oblečení je způsoben chybou marketingu společností vyrábějících sportovní vybavení, které přednostně podporují méně avantgardní sportovní celky.

Rádi bychom také ctěným konzumentům připomněli, že v oboru sportovních doplňků stravy vynikají naše ježibaby a jejich perníkové energetické gely za jedinečné ceny.

Doufáme, že vás naše prohlášení přesvědčí, že naším cílem je jen mezidruhová sportovní spolupráce. Budeme rádi, pokud před námi přestanete s křikem prchat a s radostí se připojíte k našim pravidelným tréninkům konaným v krásných zahradách v okolí krematoria.

S pozdravem,

Karel Duch
Běžecká asociace strašidel ČR
Strašnická 13, Praha 10