Otevřený dopis Běžecké asociace strašidel České republiky

aktualizováno 
Nalijme si čistého, byť trpkého vína. Všechna prohlášení o sportu jako cestě k porozumění zůstávají v jednom ohledu nenaplněna. Společenství lidských běžců a jejich kolegů z říše strašidel dělí pořád bariéra předsudků. Právě Halloween je dnem, kdy by měl apel k jejímu zboření zaznít se vší vážností.

Nezapomínejme: i duchové mají sportovního ducha. | foto: Profimedia.cz

Milí denní běžci,

využíváme dušičkového pootevření dveří mezi vaším a naším světem, abychom uvedli na pravou míru fámu, která nás očerňuje obviněním ze strašení osamělých běžců. Koluje pomluva, že honíme sportovní kolegy nočními ulicemi a nutíme je ke sprintu a překročení maximální tepové frekvence kvílením, ječením, vrčením, chrastěním uhnilých údů nebo driblováním hlavou o dláždění. Skutečnost je taková, že se jedná o pouhou přátelskou výzvu ke společnému výběhu.

Dovolte nám tímto vyjádřit smutek z nepochopení našeho sportovního úsilí teplokrevným obyvatelstvem. Zatímco naši reprezentanti z řad vlkodlaků jsou držiteli mnoha rekordů v kanikrosu, členové župy upírské bývají z oficiálních soutěží opakovaně vylučování kvůli používání krevního dopingu. Také chodci z SK Zombie se cítí být diskriminováni nepravdivým zobrazením svého specifického stylu v šestákových filmech, díky nimž se k jejich tréninkové skupině odmítá kdokoliv připojit strachem, že bude našimi sportovci pozřen místo energetické tyčinky.

Rádi bychom vás jako své vážené kolegy ujistili o naprosté loajalitě a touze po spolupráci. Prohlašujeme se vší ctí a vážností, že bludičky nelákají světlem běžce do záhuby v bažinách, nýbrž simulují všemi dostupnými prostředky řádné osvětlení běžecké dráhy. Také kustodi našich sportovních týmů si neprávem vysloužili špatnou pověst. Bludný kořen ve funkci čipu a časomíry přesně pozná, který sportovec se fláká, a v jeho zájmu mu zamotá hlavu tak, aby si tréninkovou kilometráž adekvátně navýšil.

Hejkal je naopak mistrem ve fandění a jeho pokřik má pomoci vydat ze sebe poslední zbytky sil na konci tréninku. Kolegyně klekánice neodnáší děti, nýbrž motivačním způsobem kárá hříšníky, kteří ani večer nemají naběhány svoje kilometry. A nevinný kolega Krvavé koleno nemůže nijak ovlivnit špatnou koordinaci vašich pohybů, kvůli které dochází k nutnému zasnoubení vaší kůže s asfaltem.

Odmítáme též obvinění na adresu ženského týmu rusalek, víl a divoženek z necudného obnažování. Nedostatek důstojného sportovního oblečení je způsoben chybou marketingu společností vyrábějících sportovní vybavení, které přednostně podporují méně avantgardní sportovní celky.

Rádi bychom také ctěným konzumentům připomněli, že v oboru sportovních doplňků stravy vynikají naše ježibaby a jejich perníkové energetické gely za jedinečné ceny.

Doufáme, že vás naše prohlášení přesvědčí, že naším cílem je jen mezidruhová sportovní spolupráce. Budeme rádi, pokud před námi přestanete s křikem prchat a s radostí se připojíte k našim pravidelným tréninkům konaným v krásných zahradách v okolí krematoria.

S pozdravem,

Karel Duch
Běžecká asociace strašidel ČR
Strašnická 13, Praha 10

Autor:

Nejčtenější

Andrea Černá: Jako kůl v plotě nežiju, ale pět dětí už porodit nestihnu

Andrea Černá

Přestože Andrea Černá ztvárnila desítky náročných divadelních rolí, pro národ zůstává hlavně Eliškou ze známého filmu...

Na Pacifické hřebenovce jsem věčně hladověla, vzpomíná Lucie Kutrová

Lucie Kutrová

Do dvaceti se kromě školy zajímala jen o módu a večírky. Neuběhla ani kilometr a nechápala, proč lidé chodí třeba na...

Tři potraviny, kterých se v létě můžete bezstarostně přejídat

Některé potraviny se mohou na vašem letním jídelníčku objevovat často,...

Léto velkému přejídání nepřeje. Obepnuté šaty i tílka okamžitě prozradí každý faldík na břiše, krátké sukně a kraťasy...

Už žádné módní trapasy. Osvojte si základní pravidla oblékání

Ilustrační fotografie

Cit pro módu bohužel nebyl každému do vínku dán. Kvůli tomu můžeme na ulicích občas vidět opravdu zvláštní kreace,...

V obložení závazků: sendvičové generaci hrozí krize a vyhoření

ilustrační snímek

Musejí se starat o děti, zároveň pečují o rodiče a mnohdy i prarodiče. A k tomu pracují nebo podnikají. Tak žijí...

Další z rubriky

Ortorexie: Když se ze zdravého jídla stane posedlost

MUDr. JIŘÍ DOLINA (51), Ph.D. je přednosta Interní gastroenterologické kliniky...

Chia semínka, goji, čaga, pohanka. Pro mnohé ideál zdravé výživy, pro jiné chorobná závislost na životosprávě, která...

OBRAZEM: Rebelka s mezírkou mezi zuby. Madonna slaví jednašedesát

Madonna

Málokdo by této dámě s ďáblem v těle hádal jednašedesát let. Popová zpěvačka Madonna to na pódiu dokáže roztočit jako...

Hlíva jako recept na dlouhý život. Hlídá cholesterol a pomáhá hubnout

Češi si hlívu natolik oblíbili, že se již běžně pěstuje i na českých farmách,...

Léčivá síla hlívy ústřičné je známá po tisíce let. V Číně ji lidé považují za účinný prostředek, který člověku zaručí...

60 % žen předstírá orgasmus. Proč tomu tak je?
60 % žen předstírá orgasmus. Proč tomu tak je?

Na 8. srpna připadá mezinárodní den ženského orgasmu! Jak svátek vznikl a proč ženy orgasmus někdy předstírají?

Databáze nemocí

Najdete na iDNES.cz