První rodinná dovolená s malým dítětem: odpočinek to nebyl

aktualizováno 
Máme za sebou první rodinnou dovolenou, ze které jsme se sice nevrátili vůbec odpočatí, zato dokonale šťastní. Nízké Tatry byly perfektní volba jak pro rodiče, kteří na nenáročné procházce potřebují uspat své dítě, tak pro rodiče, kteří si chtějí alespoň trochu zasportovat.

První rodinná dovolená | foto: Nikola Havlík, Rungo.cz

Běhu jsme tam na své poměry ani jeden příliš nedali, ale užili jsme si spoustu legrace s našimi přáteli, podívali se na krásná místa a ochutnali spoustu vynikajícího jídla a pití, na které se nám jen při pouhé myšlence ještě teď sbíhají sliny.

Výběh na Ještěd

Pohled otce: Vyměnil jsem auto za kolo

Původně jsem chtěl naši dovolenou pojmout trochu více sportovně. Dokonce jsem si plánoval, jak každé ráno vyběhnu na nejbližší horu a nastoupám potřebné metry. Malebná vesnička mě ale ukolébala do dovolenkového módu. Ne že bych vůbec neběhal, ale nijak jsem nevybočil z běžného tréninkového týdne. Každý výběh stál ale za to. Záměrně jsem si vybíral neznačené cesty bez asfaltu a co nejvíce stoupající. Vždy z toho nakonec byl super výběh, při kterém jsem nepotkal ani živáčka a naopak si vychutnal úžasné výhledy. Prostě balzám na duši.

Předchozí díly:

O to tvrdší byl návrat do reality všedního dne. Každodenní pražské zácpy mě donutily přemýšlet o možných dopravních alternativách. V zájmu tréninku jsem raději vyškrtl každodenní běh do práce a zpět. Byl by to nejlepší způsob, jak dosáhnout přetrénování a zranění. Ale probíhající Tour de France mě přivedla na myšlenku silničního kola. Už nějaký čas vídám kolo na fotografiích světových běžců jako kompenzační doplněk. Takže proč bych to nezkusil také? Spojil jsem tedy kompenzaci s dopravním prostředkem. A víte co? Zatím jsem nadšen. Zadek sice trochu trpí, ale nohy a hlava jásají. Nohy opustily drobné potréninkové bolístky a hlava má možnost se po práci trochu provětrat.

V každém případě mi do startu Mattehorn Ultraks zbývá poslední měsíc. Cítím, že natrénováno mám. Teď se jen vyvarovat zranění, vybrat správné boty a těšit se na tento sportovní svátek.

Fotogalerie

27.7. 2015 a tehdy to bylo naposledy co jsem se pokoušela předporodně běhat

Pohled matky: Přála bych si trenéra

Dovolenou jsme si po dlouhé době zasloužili všichni tři. Nikola potřeboval vypnout z práce a já se těšila na to, až si konečně přes den někdo půjčí mé dítě a vyrazí s ním na procházku, abych si mohla zdřímnout nebo se prostě jen opalovat na trávě. Tak jednoduché to ale nebylo. Ostatní, kteří vyrazili s námi, byli totiž unavení stejně jako my, tak se žádné milosrdné venčení naší Emmy nekonalo. Museli jsme tedy zůstat u klasické denní rutiny a o miminko se postarat sami. Naše dcera se tam ovšem naučila vstávat namísto v pět hodin ráno až okolo půl sedmé, za což jsem nesmírně vděčná.

Získejte ke startovnému tričko. Do konce týdne se slevou!

Pardubice, sobota 1. října 2016. Přijďte a poběžte.

Craft RUNGO běh na Kuňku

Craft RUNGO běh na Kuňku

V Tatrách jsem toho tedy tolik nenaběhala, což se podepsalo na mé psychice, dostavily se výčitky svědomí, které bohužel trvají i nadále, kdykoliv se nedonutím obout boty a vyrazit běhat. Po sedmi měsících, kdy jsem zhubla 17 kilo, se najednou přestala váha hýbat. Už přes pět týdnů vážím úplně stejně a nemám pocit, že by se cokoliv měnilo k lepšímu. Přála bych si nad sebou někoho, kdo by mě bičoval k lepším výkonům, počítal dřepy, které ještě musím udělat, aby zmizela ta nevzhledná celulitida a sestavil mi jídelníček, který bych musela dodržovat. Osobní trenér je ale luxus, který si prozatím nemohu dovolit. Musím tedy i nadále bojovat sama a doufat, že do příště se zase něco málo zlepší.

Tento měsíc byl pro nás odpočinkový, ale už ten příští to vezmeme zase více zhurta. Matka se chystá přidat více kilometrů a neběhat už jen 20 minut pro dobrý pocit a otce čeká vrchol běžecké sezóny.

Karolina a Nikola Havlíkovi

Karolina Havlíková je úspěšná módní bloggerka. Její manžel, Nikola Havlík, je externím redaktorem RUNGO.cz. Kdo chce Nikolu poznat, může zavítat na pravidelné středeční trailové výběhy v Praze, které vede. Organizují se pomocí této skupiny.

  • Nejčtenější
Premium

Chci chlapa, co má větší koule než ego, říká svobodná matka Nikol Štíbrová

Před pár dny oslavila třiatřicítku a cítí se šťastná a spokojená. Nebylo to ale zadarmo – moderátorka a hvězda...

Premium

Sex je snadno dostupný, ale nevěra ještě není důvod k rozchodu

Tolerance je podle něj jen povýšenecký postoj k druhému a vytváří korupční prostředí, proto do partnerských ani jiných...

Příběh Oliny: Vyspala jsem se s kamarádem, nevím co dál

Udělala jsem velkou hloupost, vyspala jsem se se svým nejlepším kamarádem. Bylo to krásné, ale i tak bych byla radši...

Proč mají ženy prsa a děsí nás hadi? 11 otázek a odpovědí kolem evoluce

I když občas evoluci fušujeme do řemesla a snažíme se ji vlastními civilizačními pravidly vzdorovat, kdesi hluboko v...

Gender v pohádkách, divné diety i brčka z papíru. Kde je zdravý rozum?

Nejen v módě existují prapodivné trendy jako ponožky v sandálech. Některé odezní rychle, jiné mají dopad na naše...

Premium

Do luxusu investoval i Jaromír Soukup. Nejdražší byt v Česku je dál na prodej

Na samém vrcholu stometrového mrakodrapu V Tower na pražském Pankráci jsou dva penthousy, obecně považované za...

iDNES Premium už používá 150 tisíc lidí. Cena nebude mít konkurenci

Unikátní služba iDNES Premium funguje měsíc. Už bezmála sto padesát tisíc čtenářů oslovil mix exkluzivního čtení a...

Premium

Sex je snadno dostupný, ale nevěra ještě není důvod k rozchodu

Tolerance je podle něj jen povýšenecký postoj k druhému a vytváří korupční prostředí, proto do partnerských ani jiných...

  • Další z rubriky
Premium

Nepodceňujte znamínka krásy. Lehce se mohou změnit v nádor

Podzim je ideální doba, aby si lidé nechali zkontrolovat kůži, mateřská znaménka či pigmentové skvrny. Po letním...

Podzim je zkouška imunity. Jak ji zlepšit, radí bylinkář Valdemar Grešík

Nestálé podzimní počasí je každoroční zatěžkávací zkouškou pro lidskou imunitu. „Jako prevence proti podzimnímu...

OBRAZEM: Slavné ženy, které vyhrály boj nad rakovinou prsu

Svět slaví mezinárodní den boje proti rakovině prsu, který připomíná důležitost samovyšetření a pravidelných kontrol na...

Pláč potřebujeme. Léčí naše tělo, duši i srdce, říká psychiatrička

Slzy. Pro někoho znak slabosti, pro jiného přirozená součást života. Pláč nás nikdy nepřepadá bezdůvodně, našemu tělu a...

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

Databáze nemocí

Najdete na iDNES.cz