Čím větší penis, tím lepší orgasmus aneb mýty o vyvrcholení

  0:59aktualizováno  0:59
Čím větší penis, tím větší orgasmus. Pokud nedokážete vyvrcholit, jste frigidní, protože orgasmu dokáže dosáhnout každá normální žena. Seznamte se s největšími mýty o orgasmu.
Orgasmu při souloži je schopna dosáhnout necelá čtvrtina žen. (Ilustrační fotografie)

Orgasmu při souloži je schopna dosáhnout necelá čtvrtina žen. (Ilustrační fotografie) | foto: Profimedia.cz

Při dráždění vagíny ho dosáhne jen necelá čtvrtina žen. Při dráždění klitorisu ženy dosahují orgasmu průměrně za tři minuty, při klasické souloži potřebují průměrně osm minut. Orgasmus doprovází obvykle stahy v intervalu, který vědci vyměřili na průměrné 0,8 sekundy. Ženské vyvrcholení nicméně obklopuje spousta mýtů a polopravd.

True

Pokud jste se nechali zmást extatickým popisem v ženských magazínech, nejspíš jste získali dojem, že orgasmus je stav, který vás téměř katapultuje k infarktu. Když potom máte při sexu sice příjemné pocity, ale nekřičíte tak, že je vás slyšet přes dva bloky, začnete přemýšlet, co je s vámi špatně.

Orgasmus dosahuje u každého člověka různé intenzity a každý jej prožívá jinak. Nemusí jít nutně o prožitek síly zemětřesení a mnoho žen zažívá orgasmus, aniž by si to uvědomovaly. Navíc se příjemný pocit při vyvrcholení zdaleka nesoustřeďuje jen na oblast vagíny, ale typicky zasahuje oblast kolem klitorisu, podbřišek, nebo dokonce celé břicho.

True

Velikost penisu nemá žádný vliv na to, zda žena dosáhne orgasmu či nikoli. G bod se, podle sexuologů, nachází jen několik centimetrů od poševního vchodu. Orgasmu můžete dosáhnout i stimulací penisem podprůměrné velikosti.

Stejně tak je nesmyslné tvrzení, že dosažení orgasmu brání obřezaný penis, nebo používání kondomu. Obřízka může snižovat citlivost penisu a stěžovat dosažení vyvrcholení muže, ale na orgasmus ženy nemá žádný vliv. Stejná situace panuje i při používání kondomu.

True

Pravděpodobně nejrozšířenějším a nejškodlivějším mýtem je tvrzení, že každá normální žena je při sexu schopna dosáhnout orgasmu. Nic takového ale není pravda. Podle výzkumu z roku 2009 provedeného na Emory University dosáhne orgasmu při klasickém sexu jen čtvrtina žen.

Deset až patnáct procent žen přitom není schopno dosáhnout vyvrcholení nikdy, zbytek potřebuje sexuální pomůcky, nebo dosahuje orgasmu jen při masturbaci. Autoři výzkumu to odůvodňují tím, že ženy nejsou k orgasmu biologicky "naprogramovány."

Na rozdíl od mužů, kteří vyvrcholení respektive ejakulaci potřebují k tomu, aby mohli dál šířit svůj genetický materiál, ženy se mohou rozmnožovat i bez orgasmu. Vědci zdůrazňují, že například primárním účelem bradavek je nasycení dítěte a nikoli poskytování vzrušení při sexu. Je tedy zcela normální, pokud si musíte k dosažení orgasmu vzít na pomoc sexuální pomůcky.

True

Trpí váš partner výčitkami, že nemůžete dosáhnout vyvrcholení kvůli němu? Potom byste jej měla obeznámit s výsledky britského výzkumu z roku 2005, které publikoval New Scientist. Podle něj je téměř padesát procent schopnosti ne/dosažení orgasmu zakódováno v ženských genech.

Podle vědců má na schopnost dosažení vyvrcholení jen minimální vliv kulturní zázemí, náboženství, nebo společenský tlak. Výzkumu se zúčastnilo víc než šest tisíc ženských dvojčat (jednovaječných i dvouvaječných), která vyplňovala dotazníky a absolvovala psychologické pohovory.

Vědci vycházeli z hypotézy, že dvojčata vyrůstají ve stejném prostředí a pokud se projeví rozdíly v jejich sexuálním prožívání, měly by se objevit u dvojvaječných dvojčat, nikoli u jednovaječných, která mají k dispozici stejný genetický materiál. Jejich hypotéza se rozsáhlým výzkumem potvrdila.

True

Anorgasmie a frigidita jsou dvě rozdílné poruchy. Jako anorgasmie se označuje neschopnost dosáhnout vyvrcholení, ale na rozdíl od frigidity není postižena sexuální touha. Zjednodušeně řečeno se ženě sex líbí, má na něj chuť, ale nedokáže při něm dosáhnout orgasmu.

Žena s anorgasmií se dokáže v průběhu pohlavního styku nebo masturbace vzrušit, ale chybí zde "finále." U definice frigidity nejsou sexuologové zajedno.

Jedni ji definují jako totální nedostatek touhy a sexuální stimulace v průběhu styku a masturbace. Druzí považují frigiditu za kombinaci nedostatku touhy a totální absence potěšení při těchto aktivitách. Pokud tedy nemůžete dosáhnout orgasmu, rozhodně to neznamená, že jste zároveň i frigidní.

Záleží při sexu na velikosti penisu?

Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 0:00 24. ledna 2011. Anketa je uzavřena.

NE 3453
ANO 2349
Autor: pro iDNES.cz

Nejčtenější

Falešná lékařka prováděla plastické operace a zohyzdila několik lidí

Falešná lékařka Alyona Verdyová operovala desítky lidí.

Alyona Verdyová se vydávala za lékařku a operovala desítky lidí, aniž by vystudovala lékařskou školu. Pacienty...

Když se mu bráním, jsem dolámaná. Ve Výměně manželek tekly slzy

Kristýna se synem Markem a její přítel Pavel žijí v Liberci.

„Přijedeme domů, sbalím si věci a odcházím. S herečkou nebudu,“ končil tentokrát televizní Výměnu manželek Pavel (30)....

Nebrala antikoncepci, aby neztloustla, tak se v sedmnácti stala matkou

„Martinka nechtěla brát antikoncepci, aby nebyla tlustá, tak čekáme miminko,“...

V dalším pokračování Malých lásek jste tentokrát mohli vidět nejen nejmladší rodičku celé série, teprve sedmnáctiletou...

Tomáš se mně nemůže přizpůsobit, musím já, říká Anna Satoranská

Anna Satoranská

Společně se svým otcem Pavlem Maurerem pořádá gastronomické výlety do světa, vydává průvodce po restauracích a pořádá...

Zprvu jsem dietu před okolím tajila, říká žena, která zhubla 27 kilogramů

Jiřina Sedlmajerová zhubla 27 kilogramů.

Jiřina vaří v mateřské školce, se zdravým jídelníčkem pro sebe si však hodně dlouho neuměla poradit. Nakonec jí...

Další z rubriky

Dlouhodobé záněty mohou poškodit oči, srdce i klouby, řekl stomatolog

Ilustrační snímek

Dlouhodobý zánět dásní může zavinit infarkt. Pravidelné kontroly i zdravá životospráva jsou prevencí proti vzniku...

S fitness můžete začít i v důchodu, říká sedmašedesátiletá babička

Sharon Mehaleková

Sharon Mehaleková má jedenáct vnoučat, je jí sedmašedesát a chodí do posilovny stejně často jako dvacetileté krásky. S...

Češi dopřávají bio hlavně dětem, na sebe už tolik nemyslí

Ilustrační snímek

Biopotraviny kupuje stále více Čechů, jedná se však především o dětské výživy. Za maso a vejce pro sebe už dospělí...

Po operaci mandlí upadl chlapec do kómatu, začalo trestní řízení
Po operaci mandlí upadl chlapec do kómatu, začalo trestní řízení

Policisté na Královéhradecku zahájili trestní stíhání tří lidí a jedné firmy, kteří údajně nesou odpovědnost za tragédii. Ta se odehrála před dvěma lety, jejímž následkem osmiletý chlapec po operaci mandlí upadl do kómatu.

Databáze nemocí

Najdete na iDNES.cz