Předhánějte se v běhu! Pravá letní motivace je tu

  9:47aktualizováno  9:47
První prázdninový měsíc, čas dovolených, nastal. Budete ho trávit spíše u vody, nebo vyrazíte běhat? Díky výzvě na Endomondu můžete změřit své síly s orientačním běžcem Pavlem Kučerou a třeba vyhrajete i cenu.

V červenci se budu snažit naběhat asi trochu víc, než normálně, neb se tradičně chci zúčastnit závodu 10 lužických sedmistovek, říká Pavel | foto: Archiv Pavla Kučery

O přidání orientačního běhu do RUNGO.cz výzvy nám psalo mnoho zájemců a stalo se. Tak co si zkusit změřit síly právě s orientačním běžcem? Vybrali jsme jednoho z vás, čtenářů RUNGO.cz, hobbíka Pavla, který nám prozradil, jak to má s běháním i závoděním: „Klasický orienťák běhám hlavně, když vezu děti na závody. Já si raději občas zaběhnu pomalu nějaký závod, poslední dobou spíše v přírodě a delší. Z orientačních mě baví také více ty delší jako horský orienťák (HROB) anebo rogaining, které se běhají ve dvojicích či skupinách, ale ani tady nedosahuji žádných závratných výsledků.“

Fotogalerie

„V červenci se budu snažit naběhat asi trochu víc, než normálně, neb se tradičně chci zúčastnit závodu 10 lužických sedmistovek,“ představuje své plány na léto Pavel, ale kolik to asi bude, si nechává pro sebe. Nechce se dát soutěžícím lacino. Abyste ho v červenci mohli předehnat a být tak ve slosování o cenu, vám stačí připojit se k naší virtuální soutěži na Endomondu.

V červnu  jste se předbíhali s Kubou Kociánem, srdcařem z Brna.  Přijďte si zaběhat s ním na RUNGO výběh v Brně, nebo se jen zapojte do soutěže i v červenci s Pavlem. Jak na to, najdete na konci tohoto článku. Z těch, kterým se podařilo naběhat více kilometrů než Jakubovi, jsme vylosovali výherce překvapení. Jeden dáreček dostane také vylosovaný běžec ze všech, kteří se červnové soutěže zúčastnili, aby neostrouhali ani začátečníci, protože o pohyb tu jde především.

Přihlaste se k Předežeň RUNGO.cz - červenec 2018

Vylosovaní výherci měsíce června

Výzvy se zúčastnilo 1008 běžců. Kuba nasbíral 177 kilometrů a tak ho předběhlo jen 136 soutěžících.

Výhru od naší redakce získávají Jan Pejsa, kterého jsme vylosovali z těch, kteří dokázali Kubu předběhnout. Ze všech zúčastněných jsme vylosovali Moniku Málkovou. Výhercům gratulujeme a prosíme, aby se ozvali na e-mail Sarka.Spacilova@rungo.cz.

Chcete se zapojit i v budoucnu?

Každý měsíc pro vás připravujeme běžeckou výzvu, do které se může zapojit kdokoli. Abyste ji nepromeškali, nabízíme vám možnost přihlásit se už i na měsíc srpen.

Přejeme příjemné běhání!

Jak se zapojit

Pro nové Rungo výzvy používáme mnoha běžci oblíbenou platformu Endomondo. V prvé řadě se tedy zaregistrujte na jejich stránkách, což lze kromě klasické registrace s uživatelským jménem a heslem i pomocí vašeho Facebook účtu (pokud máte). Po přihlášení na Endomondo si pak si pak zvolte jeden z týmů v tomto článku a přidejte se!

  • Pokud běháte s mobilním telefonem, je to jednoduché. Nainstalujte si mobilní aplikaci Endomondo Sports Tracker, která je dostupná pro všechny rozšířené platformy chytrých telefonů a používejte jí pro zaznamenání svých výběhů. Aplikace po doběhu nahraje váš výkon na web Endomondo.com a kilometry se vám automaticky započítají do Rungo výzvy.
  • Pokud běháte s hodinkami Garmin, můžete si Endomondo účet propojit se službou Garmin Connect (kam se data z Garmin sporttesterů standardně nahrávají) a Endomondo si vaše výběhy bude ze služby Garmin Connect stahovat automaticky. Toto propojení provedete v nastavení Endomonda na webu (stačí zadat přihlašovací údaje pro váš Garmin Connect účet).Garmin sporttestery lze propojit s Endomondo i napřímo pod tlačítkem Add workout, je potřeba mít ale nainstalovaný Garmin Communicator Plugin případně Garmin ANT agent (záleží na konkrétním modelu). 
  • V případě, že si zaznamenáváte své běžecký výkony jakoukoliv jinou aplikací nebo sporttesterem, exportujte si vaše výběhy do souboru GPX (standard, který umí drtivá většina aplikací, služeb a sporttesterů) a nahrajte ho na váš Endomondo účet ručně. To provedete kliknutím na tlačítko Add workout a následně vyberte import from file.
  • Využívat můžete také službu Tapiriik.com, která dokáže vzájemně synchronizovat zaznamenaná kilometry mezi službami Endomondo, Strava, Runkeeper, Trainink Peaks a dalšími. Stačí se u této služby přihlásit pod jednotlivé služby a následně stačí vždy jen jedno kliknutí, aby Tapiriik synchronizoval vaše výkony mezi jednotlivými službami.

V případě jakýchkoliv problémů neváhejte napsat do diskuse, my nebo ostatní čtenáři vám jistě rádi poradíme a možná zjistíte, že váš problém tam již někdo před vámi vyřešil.


Nejčtenější

Zemřela královna sushi Bára Rektorová, podlehla rakovině

Bára Rektorová

Zakladatelka firmy na sushi a maminka dvou synů Bára Rektorová zemřela 11. srpna v kruhu svých nejbližších, jak na...

Andrea Černá: Jako kůl v plotě nežiju, ale pět dětí už porodit nestihnu

Andrea Černá

Přestože Andrea Černá ztvárnila desítky náročných divadelních rolí, pro národ zůstává hlavně Eliškou ze známého filmu...

Trend bio škodí, říká první dáma českého zemědělství Monika Nebeská

Monika Nebeská

Kdysi jako nezkušená městská holka, která se sama starala o malé dítě, vstoupila mezi ostřílené zemědělce, aby udělala...

Tři potraviny, kterých se v létě můžete bezstarostně přejídat

Některé potraviny se mohou na vašem letním jídelníčku objevovat často,...

Léto velkému přejídání nepřeje. Obepnuté šaty i tílka okamžitě prozradí každý faldík na břiše, krátké sukně a kraťasy...

Příběh Evy: Můj život je jeden průšvih za druhým, už nevím jak dál

Ilustrační snímek

Jsem odložené dítě, vychovali mě prarodiče. O babičku jsem se starala až do její smrti, ale z dědictví mě vyšoupla...

Další z rubriky

Vypadám mladě díky meditacím, říká čtyřiašedesátiletá žena

Angela Paulová

Angelu Paulovou (64) původem z Velké Británie lidé často zahlcují otázkami na její vzhled. Myslí si, že podstupuje...

OBRAZEM: Rebelka s mezírkou mezi zuby. Madonna slaví jednašedesát

Madonna

Málokdo by této dámě s ďáblem v těle hádal jednašedesát let. Popová zpěvačka Madonna to na pódiu dokáže roztočit jako...

OBRAZEM: Sexy zadečky, za kterými stojí plastická operace

Sexy zadečky

Posedlost celebritou Kim Kardashianovou nezná mezí. Ženy jsou ohromené jejím kulatým pozadím a platí horentní sumy za...

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

Databáze nemocí

Najdete na iDNES.cz