Předhánějte se v běhu! Pravá letní motivace je tu

  9:47aktualizováno  9:47
První prázdninový měsíc, čas dovolených, nastal. Budete ho trávit spíše u vody, nebo vyrazíte běhat? Díky výzvě na Endomondu můžete změřit své síly s orientačním běžcem Pavlem Kučerou a třeba vyhrajete i cenu.

V červenci se budu snažit naběhat asi trochu víc, než normálně, neb se tradičně chci zúčastnit závodu 10 lužických sedmistovek, říká Pavel | foto: Archiv Pavla Kučery

O přidání orientačního běhu do RUNGO.cz výzvy nám psalo mnoho zájemců a stalo se. Tak co si zkusit změřit síly právě s orientačním běžcem? Vybrali jsme jednoho z vás, čtenářů RUNGO.cz, hobbíka Pavla, který nám prozradil, jak to má s běháním i závoděním: „Klasický orienťák běhám hlavně, když vezu děti na závody. Já si raději občas zaběhnu pomalu nějaký závod, poslední dobou spíše v přírodě a delší. Z orientačních mě baví také více ty delší jako horský orienťák (HROB) anebo rogaining, které se běhají ve dvojicích či skupinách, ale ani tady nedosahuji žádných závratných výsledků.“

Fotogalerie

„V červenci se budu snažit naběhat asi trochu víc, než normálně, neb se tradičně chci zúčastnit závodu 10 lužických sedmistovek,“ představuje své plány na léto Pavel, ale kolik to asi bude, si nechává pro sebe. Nechce se dát soutěžícím lacino. Abyste ho v červenci mohli předehnat a být tak ve slosování o cenu, vám stačí připojit se k naší virtuální soutěži na Endomondu.

V červnu  jste se předbíhali s Kubou Kociánem, srdcařem z Brna.  Přijďte si zaběhat s ním na RUNGO výběh v Brně, nebo se jen zapojte do soutěže i v červenci s Pavlem. Jak na to, najdete na konci tohoto článku. Z těch, kterým se podařilo naběhat více kilometrů než Jakubovi, jsme vylosovali výherce překvapení. Jeden dáreček dostane také vylosovaný běžec ze všech, kteří se červnové soutěže zúčastnili, aby neostrouhali ani začátečníci, protože o pohyb tu jde především.

Přihlaste se k Předežeň RUNGO.cz - červenec 2018

Vylosovaní výherci měsíce června

Výzvy se zúčastnilo 1008 běžců. Kuba nasbíral 177 kilometrů a tak ho předběhlo jen 136 soutěžících.

Výhru od naší redakce získávají Jan Pejsa, kterého jsme vylosovali z těch, kteří dokázali Kubu předběhnout. Ze všech zúčastněných jsme vylosovali Moniku Málkovou. Výhercům gratulujeme a prosíme, aby se ozvali na e-mail Sarka.Spacilova@rungo.cz.

Chcete se zapojit i v budoucnu?

Každý měsíc pro vás připravujeme běžeckou výzvu, do které se může zapojit kdokoli. Abyste ji nepromeškali, nabízíme vám možnost přihlásit se už i na měsíc srpen.

Přejeme příjemné běhání!

Jak se zapojit

Pro nové Rungo výzvy používáme mnoha běžci oblíbenou platformu Endomondo. V prvé řadě se tedy zaregistrujte na jejich stránkách, což lze kromě klasické registrace s uživatelským jménem a heslem i pomocí vašeho Facebook účtu (pokud máte). Po přihlášení na Endomondo si pak si pak zvolte jeden z týmů v tomto článku a přidejte se!

  • Pokud běháte s mobilním telefonem, je to jednoduché. Nainstalujte si mobilní aplikaci Endomondo Sports Tracker, která je dostupná pro všechny rozšířené platformy chytrých telefonů a používejte jí pro zaznamenání svých výběhů. Aplikace po doběhu nahraje váš výkon na web Endomondo.com a kilometry se vám automaticky započítají do Rungo výzvy.
  • Pokud běháte s hodinkami Garmin, můžete si Endomondo účet propojit se službou Garmin Connect (kam se data z Garmin sporttesterů standardně nahrávají) a Endomondo si vaše výběhy bude ze služby Garmin Connect stahovat automaticky. Toto propojení provedete v nastavení Endomonda na webu (stačí zadat přihlašovací údaje pro váš Garmin Connect účet).Garmin sporttestery lze propojit s Endomondo i napřímo pod tlačítkem Add workout, je potřeba mít ale nainstalovaný Garmin Communicator Plugin případně Garmin ANT agent (záleží na konkrétním modelu). 
  • V případě, že si zaznamenáváte své běžecký výkony jakoukoliv jinou aplikací nebo sporttesterem, exportujte si vaše výběhy do souboru GPX (standard, který umí drtivá většina aplikací, služeb a sporttesterů) a nahrajte ho na váš Endomondo účet ručně. To provedete kliknutím na tlačítko Add workout a následně vyberte import from file.
  • Využívat můžete také službu Tapiriik.com, která dokáže vzájemně synchronizovat zaznamenaná kilometry mezi službami Endomondo, Strava, Runkeeper, Trainink Peaks a dalšími. Stačí se u této služby přihlásit pod jednotlivé služby a následně stačí vždy jen jedno kliknutí, aby Tapiriik synchronizoval vaše výkony mezi jednotlivými službami.

V případě jakýchkoliv problémů neváhejte napsat do diskuse, my nebo ostatní čtenáři vám jistě rádi poradíme a možná zjistíte, že váš problém tam již někdo před vámi vyřešil.


Nejčtenější

Na Pacifické hřebenovce jsem věčně hladověla, vzpomíná Lucie Kutrová

Lucie Kutrová

Do dvaceti se kromě školy zajímala jen o módu a večírky. Neuběhla ani kilometr a nechápala, proč lidé chodí třeba na...

Horoskop v období Panny: jaké jsou a co čeká všechna znamení zvěrokruhu

Ilustrační snímek

Slunce vstupuje na jeden měsíc do hvězdného znamení Panny. Lidé narození v tomto období jsou pracovití, zodpovědní,...

Už žádné módní trapasy. Osvojte si základní pravidla oblékání

Ilustrační fotografie

Cit pro módu bohužel nebyl každému do vínku dán. Kvůli tomu můžeme na ulicích občas vidět opravdu zvláštní kreace,...

Slavné nevěsty tohoto léta. Které to slušelo nejvíc?

Letní nevěsty

Léto je roční období, které každým rokem přeje svatbám. A letos do toho praštilo hned několik slavných osobností....

V obložení závazků: sendvičové generaci hrozí krize a vyhoření

ilustrační snímek

Musejí se starat o děti, zároveň pečují o rodiče a mnohdy i prarodiče. A k tomu pracují nebo podnikají. Tak žijí...

Další z rubriky

VIDEO: Největší fanynka vévodkyně Kate nosí stejné oblečení jako ona

Mallory Johnson Bowlingová je velkou fanynkou vévodkyně Kate.

Jednatřicetiletá Mallory Johnson Bowlingová z USA zbožňuje vévodkyni Kate. Její šatník obsahuje pouze kousky, které si...

Migréna dokáže člověka zlomit, svěřte se raději do rukou lékaře

Ilustrační snímek

Migréna není obyčejná bolest hlavy. Toho, kdo jí trpí, umí doslova vyřadit z „provozu“, Mnohdy se k ní přidají i...

Ortorexie: Když se ze zdravého jídla stane posedlost

MUDr. JIŘÍ DOLINA (51), Ph.D. je přednosta Interní gastroenterologické kliniky...

Chia semínka, goji, čaga, pohanka. Pro mnohé ideál zdravé výživy, pro jiné chorobná závislost na životosprávě, která...

JAKO Z INSTAGRAMU: Stáhněte si zdarma milníkové kartičky
JAKO Z INSTAGRAMU: Stáhněte si zdarma milníkové kartičky

Znáte milníkové kartičky? Jsou to obrázky s textem, který označuje nějaký milník vašeho děťátka. eMimino si jich pro vás připravilo celou sadu k vytištění. Pojďte se na ně podívat.

Databáze nemocí

Najdete na iDNES.cz