Ona

| foto: Martin Holečekpro iDNES.cz

Českobudějovický Rungo výběh tentokrát s profi trenérem

  • 0
1.Rungo výběh v Českých Budějovicích zformoval jádro nadšenců. Běhání nás baví a proto plánujeme již 2. Rungo výběh na 22.10., tentokrát s profi trenérem!

Koncem srpna jsem brouzdal po internetu a hledal nějaké tipy a triky na úspěšné zvládnutí Salomon Trail Running Cupu na Lipně, na který jsem byl přihlášen. Shodou okolností jsem, jako pravidelný čtenář Rungo.cz, na FB stránkách našel další pozvánku na Rungo výběh. Když jsem procházel seznam měst, kde jsou výběhy pořádány, s úžasem jsem zjistil, že v Českých Budějovicích, kde by mimochodem chtěl žít každý, žádné výběhy organizované nejsou. Poslal jsem tedy dotaz, zda je v blízké budoucnosti něco plánováno a Marek obratem zareagoval, zda nechci výběh v ČB zorganizovat já. Navíc, že na Lipně bude Nikola Havlík (má na starost všechny Rungo výběhy), takže mu dá na mne kontakt a můžeme tam rovnou domluvit detaily.

S Nikolou jsme se sice na Lipně nesešli, nicméně poté, co se se mnou spojil, jsme naplánovali na FB událost „1. Rungo výběh v Českých Budějovicích“. Termín jsem vybral 16.9., tedy 2 dny po půlmaratonu v Budapešti, kde jsem běžel, další spoluběžci absolvovali ve stejném termínu Ústecký půlmaraton. Oslovil jsem řadu kamarádů a krátce nato mi účast potvrdilo 9 lidí. Nakonec se kvůli nemoci 3 omluvili, takže nás běželo 6. Bylo to moc příjemných 8 km, v poklidném tempu jsme probrali různá témata okolo běhání.

Když jsme se loučili, rovnou jsme se domluvili, že další výběh svolám v říjnu, termínově po půlmaratonu v Mnichově (12.10.), který běžím. Finální datum se vyrýsovalo na 22.10. od 17h, sraz bude na recepci Fitness 14 (u zimního stadionu) v 16:50.

Rád bych tentokrát účastníkům nabídl i něco navíc, takže ve spolupráci s Fitness 14 (www.fitness14.cz) bych chtěl nabídnout jedinečnou příležitost absolvovat profesionální běžecký trénink s Danem Feklem.

Dan Fekl:

Duatlon                               3 x titul z Mistrovství Evropy, 4 x titul z Mistrovství ČR

Běhy 800 – 5000 m        12 x titul z Mistrovství ČR

1/2maraton                      3. místo v Poháru mistrů evropských zemí (1:07:47s)

Dvojnásobný vítěz Velké kunratické

Momentálně pracuje jako sportovní manažer ve Fitness 14, kde působí také jako sportovní instruktor a osobní trenér. Pravidelně zajišťuje kondiční přípravu českých hokejových reprezentantů - Filip Novák, Aleš Kotalík, Martin Hanzal, Milan Gulaš, Roman Horák, Lukáš Zíb a další.

Program Rungo výběhu 22.10.:

  • Rozcvička formou běžecké abecedy
  • Techniky běhu
  • Klady a zápory jednotlivých technik
  • 8 km trasa Stromovkou
  • Závěrečné protažení

Účastníci výběhu mohou využít zázemí Fitness 14 (šatny, sprchy). 

Článek se mi líbí