Nový seriál startuje v sobotu na Točníku

  11:00aktualizováno  11:00
Premiéra se blíží: nový běžecký pětidílný seriál Běžíme na hrad, orientovaný na celé rodiny, startuje v sobotu 24. května na hradě Točník, ležícím mezi Prahou a Plzní.

I na Točníku se bude běhat! | foto: Profimedia.cz

Pro účastníky budoupřipravené dvě trasy, dlouhou v distanci 13,2 kilometru a krátkou na 5,6 kilometru. Obě trasy, které z 90 procent vedou po lesních a polních cestách a jen 10 procent je na asfaltovém povrhu, lze absolvovat nejen během, ale i chůzí s hůlkami (nordic walking, stejně jako běh bude měřen čipovou technologií) nebo nezávodní procházkou bez měření času. Registrace v základním táboře v podhradí, kde je připraven bohatý soutěžní program pro děti, začíná v 9 hodin a končí vždy půl hodiny před startem závodů, dopředu se lze registrovat online na www.bezimenahrad.cz, kde jsou veškeré informace o seriálu. V ceně startovného je zahrnut i vstup na hrad, v případě Točníku se lze těšit i na televizní medvědí herce Agátu a Martina.

Běh na krátké trati startuje v 11:00 hodin, hned po běžcích odstartují i chodci s hůlkami. Okruh kolem Zámeckého vrchu s táhlým výběhem do cíle má převýšení 185 metrů.

Dlouhá trať odstartuje ve 13:30 hodin, start nordic walkingu je na programu již ve 12:00 hodin. Trať s převýšením 285 m je vedena na dvou samostatných okruzích, přičemž ten druhý je totožný s krátkou trasou.

Nezávodní chodci si mohou obě trasy, které budou mít odlišné barevné značení (krátká červená, dlouhá zelená) vyzkoušet kdykoliv kromě času startů jednotlivých závodů. Již v 10:00 hodin bude odstartována dobrodružná Pohádková cesta v délce 1,2 kilometru pro děti.

"Je to bodovaná seriálová akce pro krosové běžce všech výkonnostních kategorií, ale koncipovaná tak, aby byla zajímavá i pro jejich rodiny. Lidé dnes hodně času tráví v práci, zároveň ale chtějí sportovat a přitom nešidit rodinný život. To jim seriál Běžíme na hrad umožňuje: mohou strávit příjemný sportovní víkend v úžasném přírodním prostředí s historickými kulisami se svými nejbližšími a přitom uspokojit vlastní běžecké ambice," říká šéf organizačního týmu Martin Plecitý.

Po Točníku si běžci i s rodinami mohou zazávodit a pobavit se na hradech Bouzov (7. 6.), Velhartice (14. 6.), Kunětická hora (27. 9.) a Loket (11. 10.). Všude jsou připraveny trasy postavené tak, aby se co nejméně běhalo po asfaltu, v dlouhé distanci podle místních podmínek v rozmezí 12 – 14 km, v krátké mezi 5 – 7 km. Cíl je vždy v hradní bráně nebo její blízkosti.

Autor:

Nejčtenější

Falešná lékařka prováděla plastické operace a zohyzdila několik lidí

Falešná lékařka Alyona Verdyová operovala desítky lidí.

Alyona Verdyová se vydávala za lékařku a operovala desítky lidí, aniž by vystudovala lékařskou školu. Pacienty...

Když se mu bráním, jsem dolámaná. Ve Výměně manželek tekly slzy

Kristýna se synem Markem a její přítel Pavel žijí v Liberci.

„Přijedeme domů, sbalím si věci a odcházím. S herečkou nebudu,“ končil tentokrát televizní Výměnu manželek Pavel (30)....

Alkoholička ležela měsíc ve výkalech, teď čeká dítě a pomáhá závislým

Jessica Landonová

Devětatřicetiletá Jessica Landonová čeká svého prvního potomka a prožívá nejkrásnější životní období. Před pár lety...

Příběh Marka: S milenkou čekám dítě, ale chci zůstat s rodinou

Ilustrační snímek

Můj mimomanželský vztah nezůstal bez následků, milenka otěhotněla. I když ji mám rád a o dítě se chci postarat, nemohu...

Nebrala antikoncepci, aby neztloustla, tak se v sedmnácti stala matkou

„Martinka nechtěla brát antikoncepci, aby nebyla tlustá, tak čekáme miminko,“...

V dalším pokračování Malých lásek jste tentokrát mohli vidět nejen nejmladší rodičku celé série, teprve sedmnáctiletou...

Další z rubriky

Zprvu jsem dietu před okolím tajila, říká žena, která zhubla 27 kilogramů

Jiřina Sedlmajerová zhubla 27 kilogramů.

Jiřina vaří v mateřské školce, se zdravým jídelníčkem pro sebe si však hodně dlouho neuměla poradit. Nakonec jí...

Snažíte se, ale nehubnete? Šest snadných kroků ke zdravému a krásnému tělu

Ilustrační snímek

Plavková sezona pomalu končí, ale vám se navzdory předsevzetím a úporné snaze nepodařilo získat vysněnou postavu?...

Češi dopřávají bio hlavně dětem, na sebe už tolik nemyslí

Ilustrační snímek

Biopotraviny kupuje stále více Čechů, jedná se však především o dětské výživy. Za maso a vejce pro sebe už dospělí...

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!

Databáze nemocí

Najdete na iDNES.cz