Běžíme na hrad – tentokrát na Bouzov

  14:00aktualizováno  16:00
Běžíme na hrad podruhé, již tuto sobotu 7. června. Tentokrát na běžce všech výkonnostních i věkových kategorií čekají dvě trasy v okolí údajného rodiště krále Jiřího z Poděbrad, romantického hradu Bouzov v Olomouckém kraji. A na rozdíl od prvního dílu je předpověď počasí luxusní.

Tentokrát se bude běhat u Bouzova. | foto: bezimenahrad.cz

Druhý díl seriálu Běžíme na hrad bude hostit oblíbená destinace filmařů, kde švec létal za svojí princeznou Jasněnkou a kde byla doma mimo jiné i princezna Fantaghiro. Teď však bude Bouzov patřit především běžcům, ale i jejich rodinám.

V sobotu 7. června se od 10:00 hodin budete moci vydat s dětmi na Pohádkovou cestu, v 11:00 hodin odstartuje závod v běhu a nordic walkingu na 6 kilometrů, na dlouhou trať na 12 kilometrů odstartují chodci s hůlkami ve 12:00 hodin a běžci ve 13:30 hodin. Prezentace je v základním táboře v hradním parku od 9:00 hodin, tam je též start i cíl závodů, prezentovat se lze maximálně do 30 minut před startem závodu.

Přihlásit se lze také online na www.bezimenahrad.cz. Obě trati lze absolvovat i jako nezávodní procházku. V ceně startovného je i vstupné na prohlídku hradu.

V okolí Bouzova se bude závodit ze 70 procent na lesních a polních cestách, 30 procent připadá na asfaltový povrch. Vítáni jsou běžci, vyznavači nordic walkingu i turisté všech věkových i výkonnostních kategorií, na děti čeká od 10:00 do 15:00 hodin Pohádková cesta s řadou postaviček z večerníčků.

Premiéra na hradě Točník se navzdory negativní předpovědi počasí vydařila a všichni účastníci byli s organizací, značením trati i atraktivním doprovodným programem spokojení. "Byl to super závod," konstatoval velezkušený běžec Pavel Kubričan, který vyhrál trať na 13,2 kilometru na náročné bahnité trati s převýšením 285 m ve výborném čase 49:02 min. A unisono zněly stejné názory i od dalších účastníků běhů a nordic walkingu na obou tratích i Pohádkové cesty pro děti.

Seriál Běžíme na hrad je jediným běžeckým seriálem, který nabízí plnohodnotné běžecké závody v symbióze se zajímavým programem pro neběhající partnery a děti. Výlet pro celou rodinu, kde se nikdo nenudí.

Autor:

Nejčtenější

Rebelství vévodkyně Meghan. Co vše dělá proti královským pravidlům

Vévodkyně Meghan (Peacehaven, 3. října 2018)

Přivdala se do královské rodiny, která ji vřele přijala. Mladý pár obdivují miliony lidí a fandí mu i proto, že Meghan...

Měsíce jsem řešila ekzém, diagnóza však zněla Hodgkinův lymfom

Šárka Šteinochrová založila neziskovou organizaci Maminy s rakovinou.

To, co začalo jako svědivý ekzém, se pro mladou maminku Šárku Šteinochrovou změnilo v noční můru zvanou Hodgkinův...

Leklá ryba, otlapkávač nebo svazek mrkví. Co prozradí podání ruky?

Podání ruky

Vlastně na tom nic není. Vždyť dneska se ruka podává pořád – při pozdravu, seznamování, gratulacích, kondolencích nebo...

Jak správně používat parfém? Stačí tři střiky, ale na správné místo

Ilustrační snímek

„Parfém je neviditelný, ale nezbytný a nenahraditelný módní doplněk. Avizuje, že žena přichází, a připomíná, když už...

Menstruace bez vložek a tamponů. Češka nabízí nepropustné kalhotky

Menstruační kalhotky Snuggs

Protože použité menstruační vložky a tampony představují ročně tuny odpadu, rozhodla se Linda Šejdová, že místo běžných...

Další z rubriky

Záda bolí i mladé a sportovce, může za to špatné sezení či jídelníček

Ilustrační snímek

Těžká aktovka, hrbení se nad lavicí, v pubertě naditá kabela přes rameno, vysoké podpatky, ale i noha přes nohu či...

Čtyři stravovací chyby, které nám škodí, ale neumíme se jich zbavit

Ilustrační snímek

Informací o tom, jak se správně stravovat, abychom byli zdraví, štíhlí a ve formě, je sice plný internet i regály...

Bulharský dřep i mrtvý tah. Vyzkoušejte sedm cviků pro dokonalý zadeček

Ilustrační fotografie

Kdo to nestihl před létem, může ještě během několika týdnů vytvarovat své pozadí do požadovaného tvaru pomocí snadných...

Databáze nemocí

Najdete na iDNES.cz