Ona

Nejšílenější závody? Běh mezi barvami, nebo sprint na skokanský můstek | foto: Color Run, Rungo.cz

Tipy na šílené závody: sáhnout si na dno nebo se zmazat barvami?

  • 0
Máte-li rádi výzvy, rádi se během bavíte a klasické běžecké závody vás nudí, potom zpozorněte. Náš seznam pěti nejšílenějších podniků z letošní běžecké termínovky letí právě za vámi.

První dvojice běžeckých podniků má spíše pohodový a exhibiční charakter, zatímco u následujícího tria si budete muset sáhnout až na dno. Není totiž vždy důležité zvítězit, stejně důležité je se během pořádně bavit.

Barevný běh Color Run
Barevný běh Color Run
Barevný běh Color Run
1Color Run

Pojďme začít u zábavných a bláznivých běhů. Jestli máte rádi barvy a baví vás běhat, pak byste neměli vynechat Color Run, který se běží začátkem června v Praze. Není to ani tak závod, jako spíše běžecký happening. Váš cílový čas se totiž vůbec neměří. Důležitá je zábava, ne výkony.

The Color Run

Termín: 3. června

Místo: Praha

Trasa: 5 km

V rámci závodu obdržíte bílé tričko a balíček pestrých barev, které můžete podle libosti házet po svých spoluběžcích. Na každém kilometru jsou navíc organizátoři s barevnými děly, kteří se postarají o to, abyste do cíle doběhli co nejvíce pestrobarevní.

2Zombie Run

O poznání temnější je noční závod Zombie Run. Na rozdíl od Color Runu se tentokrát opravdu závodí, ale o nezapomenutelný zážitek se vám postará zpestření v podobě chodících mrtvol všude kolem.

Zombie Run

Termín: říjen (bude upřesněno)

Místo: Praha

Trasa: 5 km

Zombie Run je jakási kombinace oblíbeného Zombie Walk a klasického nočního běžeckého závodu. Cílem není nic jiného, než dostat se do cíle jako první a nenechat se polapit dotírajícími mrtvolami. Jestli vás zajímá, jaká atmosféra může na takové akci být, nezbývá, než si to v říjnu vyzkoušet na vlastní kůži.

3Red Bull 400

Jakmile má závod v názvu Red Bull, pak si můžete být jistí, že se bude jednat o pořádnou šílenost. Podnik s jednoduchým názvem 400 v tomto směru rozhodně nezaostává.

Red Bull 400

Termín: 12. srpna

Místo: Harrachov

Trasa: 400 m

Podtitul „nejnáročnějších čtyři sta metrů vašeho života“ a informace, že se běží sprint na vrchol skokanského můstku, mluví za vše. Během několika málo minut se tak můžete na vlastní kůži přesvědčit, jak vysokou máte maximální tepovou frekvenci a jak moc vám mohou zatuhnout svaly.

RedBull 400 v Harrachově z vás vymáčkl všechno.
RedBull 400 v Harrachově z vás vymáčkl všechno.
RedBull 400 v Harrachově z vás vymáčkl všechno.
4Schody až nahoru

Další z vertikálních závodů se odehrává v Brně. Tower running neboli běh do schodů zažívá poslední dobou velký boom a důkazem rostoucí popularity je i tento závod z dílny organizátorů Běhej Brno.

Schody až nahoru

Termín: 21. května

Místo: Brno

Trasa: schodiště AZ Tower

Od ostatních schodařských závodů se Schody až nahoru liší tím, že se běží dvoukolově (kvalifikace a následné finále). Závod se odehrává v AZ Tower, nejvyšší budově na území České republiky.

Schody až nahoru
Schody až nahoru
Schody až nahoru
5Universal Run

Třetím extrémním závodem je méně známý Universal Run. Ten se v posledních letech běhal v rámci brněnského veletrhu Sport Life, ale v letošním roce se přesunul do Nymburka.

Universal Run

Termín: 14. května

Místo: Nymburk

Trasa: 10 km

Universal Run je kombinací běhu a posilování s vlastní vahou, v jeho průběhu na vás bude čekat desetikilometrová trať proložená množstvím stanovišť, na kterých musíte splnit předem určený počet kliků, dřepů, angličáků nebo sklapovaček.

Universal Run
Universal Run
Universal Run

Vítek Kněžínek

Vítek Kněžínek

Vítkovi leží v botníku něco přes padesát párů běžeckých bot všech možných typů, které nejraději testuje na dlouhých závodech v horách, kde se mu čas od času podaří probít na pódiové umístění. Rád má i silnici, na které pokořil hranici 75 minut na půlmaratonu. jeho hlavní pracovní náplň představuje konzultace s výběrem bot v běžecké speciálce Triexpert.