30 dnů - 250 km

  0:20aktualizováno  18:20
Jmenuji se Veronika a zatím je mi stále 32 let. Sport vždy patřil do mého života a ve škole jsem patřila k těm dobrým sportovcům. Ale běžecké ambice končily vždy za metou 1500 metrů..

| foto: Veronika Šimáčkovápro iDNES.cz

Když jsem tedy v květnu roku 2011 obula kecky a řekla, že začínám běhat, nikdo to nebral moc vážně. Ani já ne. A jak to tak bývá, z ničeho se stalo něco. Něco, čemu dnes říkám vášeň.

A proč tahle 30 denní výzva? Na začátku roku jsem si dala předsevzetí (jako většina lidí), že za tenhle rok naběhám 1200 km. Začala jsem pomalu, ale v průběhu roku se mi můj sen stále víc přibližoval. A teď je už skoro na dosah, a proto jsem se rozhodla hecnout nejen sebe, ale i vás, abych do konce září dala celý roční kilometrový nášup.

Přijměte tedy mou výzvu a pojďte společně se mnou v září naběhat 250 km. A pokud jste začátečníci a nemáte stejně ambice, pojďte spolu se mnou alespoň začít. I mé začátky nebyly zrovna slavné!

A pro ty, kdo nesportují vůbec, mám jednu prosbu. Podpořte všechny, kdo se k výzvě přidají a držte nám palce. Sledujte mou měsíční cestu pracovně vytížené matky milující běh na mých fb stránkách: https://www.facebook.com/jedenmesicbezce

PS: Výchozí podmínky - jeden zablokovaný krk, dvě zdravé nohy, jeden během odkojený pes jménem Bibi, jedna velice časově náročná práce, jedna rodina a samozřejmě jedna obrovská chuť dokázat si, že to dám!!!

Napiš svůj článek i TY

Tahle rubrika je určena těm, kteří se chtěji podělit o své zážitky, zkušenosti nebo tipy kolem běhání. Může jít o reportáž, test, tip na zajímavou trasu nebo jen zamyšlení. Nejsou dány žádné mantinely ani tématické okruhy. 

Tohle je místo, které je určené pouze vám. Lhal bych však, kdybych tvrdil, že to bude hřiště bez pravidel. Vaše příspěvky nepůjdou hned na stránky Rungo.cz, ale projdou "rychlým" okem někoho z redakce, nikdo ale nebude řešit vaše stylistické a gramatické záležitosti. Tento prostor berte jako blog-neblog, kde si za svůj obsah ručíte sami.

Psaní o běhání je někdy náročné.

Psaní o běhání je někdy náročné.

Ale tím to nekončí. Pokud se nám něco opravdu hodně zalíbí, může se stát váš příspěvek i hlavním textem na Rungo.cz. I vy tak můžete aktivně tvořit obsah a být součástí našeho týmu. Nejsme nejchytřejší, nejsme nejrychlejší, ale jsme otevření a to, co děláme, nás baví. Přidejte se.

Pokud odešlete svůj příspěvek, redakce si vyhrazuje právo na to, co zveřejní a co ne, bez udání důvodů.

Marek

Autor:

Nejčtenější

Rebelství vévodkyně Meghan. Co vše dělá proti královským pravidlům

Vévodkyně Meghan (Peacehaven, 3. října 2018)

Přivdala se do královské rodiny, která ji vřele přijala. Mladý pár obdivují miliony lidí a fandí mu i proto, že Meghan...

Měsíce jsem řešila ekzém, diagnóza však zněla Hodgkinův lymfom

Šárka Šteinochrová založila neziskovou organizaci Maminy s rakovinou.

To, co začalo jako svědivý ekzém, se pro mladou maminku Šárku Šteinochrovou změnilo v noční můru zvanou Hodgkinův...

Leklá ryba, otlapkávač nebo svazek mrkví. Co prozradí podání ruky?

Podání ruky

Vlastně na tom nic není. Vždyť dneska se ruka podává pořád – při pozdravu, seznamování, gratulacích, kondolencích nebo...

Jak správně používat parfém? Stačí tři střiky, ale na správné místo

Ilustrační snímek

„Parfém je neviditelný, ale nezbytný a nenahraditelný módní doplněk. Avizuje, že žena přichází, a připomíná, když už...

Menstruace bez vložek a tamponů. Češka nabízí nepropustné kalhotky

Menstruační kalhotky Snuggs

Protože použité menstruační vložky a tampony představují ročně tuny odpadu, rozhodla se Linda Šejdová, že místo běžných...

Další z rubriky

Čtyřiasedmdesátiletá návrhářka radí, jak vypadat mladě i bez plastik

Norma Kamali vypadá na svůj věk velmi dobře.

Módní ikona Norma Kamali z New Yorku vypadá ve čtyřiasedmdesáti jako ženy o dvacet let mladší. Za jejím skvělým...

Menstruace bez vložek a tamponů. Češka nabízí nepropustné kalhotky

Menstruační kalhotky Snuggs

Protože použité menstruační vložky a tampony představují ročně tuny odpadu, rozhodla se Linda Šejdová, že místo běžných...

Dietní trendy tohoto léta. Zhubnout se dá i jen tak mimochodem

Ilustrační fotografie

Svět dostává rozum, ve stravování se upouští od nesmyslných vylomenin a na první místo se dostává dobrá kondice....

Databáze nemocí

Najdete na iDNES.cz