Pětadvacet nejprodávanějších bot konce roku 2017: Hoka, Asics a ti druzí

aktualizováno 
Vyhlášení nejlepší boty roku už je na Rungo.cz dlouholetou klasikou. Ne vždy se ale naše názory shodují s míněním široké veřejnosti, proto porovnáme výsledky naší ankety s tím, jak se běžecké boty prodávají.

25 nejprodávanějších bot konce roku 2017? Hoka, Asics, Nike a ti druzí | foto: NIKERungo.cz

Nejprodávanější boty podle Runningwarehouse.com

V současnosti bohužel není reálné získat potřebné údaje z českého trhu, proto nezbývá než vzít za vděk prodejními výsledky z runningwarehouse.com, což je jeden z největších běžeckých e-shopů na světě.

Výsledky této statistiky se samozřejmě nedají zaměnit s tím, jak se prodávaly běžecké boty u nás. Všechny zastoupené značky je ale možné zakoupit bez potíží v lokálních běžeckých speciálkách, takže by se česká realita nemusela zásadně lišit.

Nejprodávanější běžecké boty

období září až prosinec 2017

 1. Nike Zoom Fly
 2. HOKA ONE ONE Clifton 4
 3. HOKA ONE ONE Arahi
 4. HOKA ONE ONE Bondi 5
 5. Altra Escalante
 6. Saucony Kinvara 8
 7. Brooks Ghost 10
 8. Nike Zoom Pegasus 34
 9. ASICS Gel Kayano 24
 10. adidas adizero Boston 6
 11. Altra Torin 3.0
 12. Nike Zoom Vomero 12
 13. ASICS Gel DS Trainer 22
 14. adidas adizero adios 3
 15. Nike Zoom Structure 21
 16. New Balance 1400 v5
 17. Mizuno Wave Rider 21
 18. Saucony Freedom ISO
 19. ASICS Gel Cumulus 19
 20. HOKA ONE ONE Hupana 2
 21. Brooks PureFlow 6
 22. ASICS GT 1000 6
 23. Brooks Adrenaline GTS 18
 24. HOKA ONE ONE Clayton 2
 25. HOKA ONE ONE Hupana

Pětadvacet nejlepších

Seznam obsahuje 25 nejprodávanějších bot za čtvrtý kvartál roku 2017. A jak už můžeme být z posledních let zvyklí, naprosto mu dominují boty značky Hoka One One. Jenže právě tohle je jedna z věcí, která bude americký trh od našeho zásadněji odlišovat. U nás totiž Hoka stále patří mezi menší a lehce alternativní značky, i když ji na nohou běžců všech výkonnostních skupin můžeme vídat stále častěji a prodejní čísla jdou raketově vzhůru. Je tedy velmi pravděpodobné, že během několika let už bude tato dominance na obou trzích totožná. Hoka One One se velmi dobře umístila i v našem hodnocení nejlepších bot 2017 i když model Speedgoat 2, který byl vyhlášený nejlepší krosovkou, se do 25 nejprodávanějších modelů neprobojoval.

Klasika jménem Asics

Kromě Hoky se velmi dobře prodávají také boty značky Asics, což asi nepřekvapí žádného zkušenějšího běžce. Tato japonská značka je na trhu velmi pevně usazena a pro spoustu běžců je to stále symbol kvalitní boty. Poslední dobou se sice Asics musí vypořádávat se stále silnější konkurencí, ale očividně se mu tento nelehký úkol daří na výbornou. S pohledem na Asics se očividně naše testy rozchází s pohledem široké veřejnosti, protože Asicsy se sice pravidelně objevují v seznamu finalistů boty roku, ale žádný z modelů této značky to dosud nedotáhl až na stupeň nejvyšší.

Přihlaste se do Ostravy hned

a získejte motivaci k tréninku!

V dubnu jsme si pro vás přichystali závod s domácí atmosférou i občerstvením, zaregistrujte se nyní a získáte i tričko s běžeckou tématikou „Kdo věří, dokáže...“.

Motiv pro trička pro Craft RUNGO razovitý běh 2018

Lehkým překvapením je možná další ze silně obsazených značek. Nike umí vyrábět špičkové běžecké vybavení, ale v běžeckém světě se najde velké množství lidí, kteří by o stupínek výš řadili některého z tradičních ryze běžeckých výrobců, jako je Mizuno nebo New Balance. Realita je ale opačná a velký vliv na to má svědomitá práce, která se odráží v neustále se zvyšující kvalitě běžeckých Nike, které v současnosti doslova určují další směr vývoje. To potvrzuje i obrovský úspěch závodky Zoom Fly, která nejenže vyhrála anketu o nejlepší botu roku ve výkonnostní kategorii, ale zároveň je vůbec nejprodávanější botou loňského roku, což se až doposud žádné závodce nepovedlo.

Ostatní značky

V závěsu za těmito velikány zůstávají americké klasiky Brooks a Saucony a o své místo na slunci se hlásí i menší značky v čele s Altrou, která ukazuje, že se mezi ty nejoblíbenější mohou řadit i boty s velmi specifickým tvarem a konstrukcí.

Poměrně zajímavá je i rostoucí obliba závodních a výkonnostních modelů, protože až doposud se mezi nejprodávanější boty řadily spíše pohodlnější modely určené pro trénink ve volném tempu s důrazem na co nejvyšší komfort a odolnost.

Vítek Kněžínek

Vítek Kněžínek

Vítkovi leží v botníku něco přes padesát párů běžeckých bot všech možných typů, které nejraději testuje na dlouhých závodech v horách, kde se mu čas od času podaří probít na pódiové umístění. Rád má i silnici, na které pokořil hranici 75 minut na půlmaratonu. jeho hlavní pracovní náplň představuje konzultace s výběrem bot v běžecké speciálce Triexpert.


Nejčtenější

Rebelství vévodkyně Meghan. Co vše dělá proti královským pravidlům

Vévodkyně Meghan (Peacehaven, 3. října 2018)

Přivdala se do královské rodiny, která ji vřele přijala. Mladý pár obdivují miliony lidí a fandí mu i proto, že Meghan...

Měsíce jsem řešila ekzém, diagnóza však zněla Hodgkinův lymfom

Šárka Šteinochrová založila neziskovou organizaci Maminy s rakovinou.

To, co začalo jako svědivý ekzém, se pro mladou maminku Šárku Šteinochrovou změnilo v noční můru zvanou Hodgkinův...

Leklá ryba, otlapkávač nebo svazek mrkví. Co prozradí podání ruky?

Podání ruky

Vlastně na tom nic není. Vždyť dneska se ruka podává pořád – při pozdravu, seznamování, gratulacích, kondolencích nebo...

Jak správně používat parfém? Stačí tři střiky, ale na správné místo

Ilustrační snímek

„Parfém je neviditelný, ale nezbytný a nenahraditelný módní doplněk. Avizuje, že žena přichází, a připomíná, když už...

Menstruace bez vložek a tamponů. Češka nabízí nepropustné kalhotky

Menstruační kalhotky Snuggs

Protože použité menstruační vložky a tampony představují ročně tuny odpadu, rozhodla se Linda Šejdová, že místo běžných...

Další z rubriky

Jak se vyhnout salmonelóze? Myjte si ruce a nejezte syrová vejce

Ilustrační snímek

Poslední dobou to slýcháme často. V tom či onom městě se objevilo maso kontaminované salmonelou. Měli bychom z toho být...

Menstruace bez vložek a tamponů. Češka nabízí nepropustné kalhotky

Menstruační kalhotky Snuggs

Protože použité menstruační vložky a tampony představují ročně tuny odpadu, rozhodla se Linda Šejdová, že místo běžných...

Čtyři stravovací chyby, které nám škodí, ale neumíme se jich zbavit

Ilustrační snímek

Informací o tom, jak se správně stravovat, abychom byli zdraví, štíhlí a ve formě, je sice plný internet i regály...

Grilujeme! 10 jednoduchých dobrot, které rychle mizí z grilu
Grilujeme! 10 jednoduchých dobrot, které rychle mizí z grilu

Teploty stoupají a krásné počasí nás zve do stínu stromů zahrad a parků. A to je ideální příležitost něco si ukuchtit. Inspirujte se nejlepšími recepty na grilování od našich uživatelek.

Databáze nemocí

Najdete na iDNES.cz