Čtvrtek 7. července 2022, svátek má Bohuslava
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  • Čtvrtek 7. července 2022 Bohuslava

Radka roky tajila mezerník. Ve Vysněné kráse získala zuby i mladší obličej

Na prahu padesátky se rozhodla vydat za vysněnou krásou a příjemným úsměvem. Radka se trápila desítky let pro vytržené zuby. V pořadu TV Prima dostala k zubům i vyhlazený obličej, ke kterému pak sama přidala sebevědomí.

Radka ve vysněné proměně bude dál pokračovat. | foto: TV Prima

„Moje touha po krásném úsměvu trvá už třicet sedm let. Už jsem se s touto záležitostí trápila dlouho, a tak jsem si řekla, že je čas to změnit,“ vysvětila strážná Radka, proč se přihlásila do Vysněné krásy.

Takzvaný mezerník, který ji vyplňoval díry v dutině ústní, tajila dokonce i před (dnes již bývalým) manželem, všemi partnery a dokonce i před dětmi. Věděli to pouze její rodiče a sestra. Teprve když se dcera sama trápila kvůli zubům, prozradila jí, že v puse nosí kousek plastu. „Takhle nesmíš dopadnout, holka.“ Donutila jí, aby si prošla tím, čím ona sama nemohla.

49letá strážná Radka před proměnou. Chyběly jí dvě dvojky nahoře.

Radka si mezerník vždy vyndala tak, aby ji nikdo neviděl, a schovávala jej. Nikdy by prý neusnula s pocitem, že o tom někdo ví. „Pro někoho hloupost, pro mě velmi citlivá záležitost.“

Zubařka jí už ve dvanácti letech vytrhla dva zuby a Radce zůstala viditelná mezera, kterou nahrazoval právě mezerník. Rodiče bohužel problém příliš neřešili. Radka nemá s matkou dobré vztahy dodnes, v pořadu se svěřila s tím, že matka k ní cítí nenávist, s čímž celý život bojuje. A tak doufá, že jen tak poklidně dožijí, protože matka ani nemá tušení, jak moc své dceři ublížila.

49letá strážná Radka před proměnou úsměv příliš nepoužívala.

Protagonistka proměny se prý snaží o to víc vybudovat si dobrý vztah se svými dětmi. „Tím, že se jí vrátí úsměv, si vynahradí léta i dětství. Konečně celá rodina uvidí její úsměv,“ potvrzuje Radčina dcera Hanka, která svou matku v pořadu podporuje.

Nenáviděný mezerník

Strážná Radka Staniszová se proto hned postavila před zrcadlo pravdy. „To je pro mě nejtěžší krok, který jsem kdy udělala. To se těžko popisuje, jaký má člověk problém, a ještě ho musí ukázat do hloubky. Nikdy by mě nenapadlo, že takový krok udělám. Nepřeji nikomu, aby to musel zažívat po mnoho let.“

Moderátorka Alice Bendová ji podporovala s tím, že před zrcadlem stojí právě proto, aby řekla sbohem tomu, co nesnáší třicet sedm let.

Zákrok na měsíce

První kroky vedly rovnou na zubařské křeslo. Radka má oprávněné obavy, zda půjdou zuby opravit. „Potřebujeme dost času, snad vymyslíme řešení, které bude vyhovující pro všechny, a nenecháme vás bez úsměvu odejít,“ slibuje zubař Alexander Schill z kliniky Schill Dental.

Bohužel Radka nemá dostatek kosti, aby do ní šel zavést implantát. Není to ale neřešitelný problém. „Budeme muset trochu čarovat, potřebujeme trochu štěstí,“ vysvětluje Radce, co může operaci ovlivnit. Celý zákrok probíhal tak, že Radce odebrali mléčný zub, dále kost z dolní čelisti, smíchali ji s augmentánem, umístili a fixovali pomocí membrány do místa chybějících dvojek.

49letá strážná Radka před proměnou.

Dál už bylo v plánu jen odstranit stehy a čekat několik měsíců, až se z toho stane kost a bude možné zavést normální implantáty. Radka se těší a je odhodlaná vydržet všechno. „Bez úsměvu není člověk a já bych jím ráda byla.“

Žehlička musí z domu

Ze zubařského křesla zamířila i do křesla kadeřnického. Jak se Radka svěřila Tomáši Arsovovi, chodí každé tři měsíce na melír. Kadeřník ovšem říká, že to je špatně, že jsou vlasy přesušené. „Žehličku vezmete a vyhodíte ji oknem. Žehlete s ní cokoli, jen ne vlasy. Žehlička je největší peklo. Vlasy nejsou ze železa,“ vysvětluje strážné, čím taky své kštici škodí.

O vlasy proto musí pečovat speciální sadou přípravků. Jak později ukazuje, místo vyhlazeného účesu přešla na lokny, které si vytváří za pomoci stočení vlasů na pásek od župan. Pak si lokny prohrábne v předklonu. Svůj účes nazvala „župan and go“.

Spravený úsměv se vším všudy

Když proměna úsměvu, tak i ve vyhlazenějším obličeji, sní Radka a v Yes Visage diktuje, co jí trápí: povislá kůže, tváře, vrásky na krku i jinde. Doktorka Hana Skeřilová jí proto doporučila vylepšující zákrok na vypnutí kontur obličeje a krku a nosoretních rýh: fastlift. Oproti faceliftu je v menším rozsahu, v ambulantním provedení. Pacient po dvou hodinách zákroku může odejít domů.

Den po zákroku se Radka cítila unavená, protože se jí špatně spalo, místa jsou citlivá a kůže táhne, navíc se jí špatně jí, což hodnotí pozitivně – že třeba i zhubne. Ochrannou ohlávku musí pak nosit ještě několik týdnů.

„Už tam nemám jelito,“ smála se, když si prohlížela bradu, a dcera zhodnotila: „To máš lepší než já.“ A pak přemýšlela, že „i pusinka by mohla být krásná“. Při další návštěvě na klinice, tentokrát u doktorky Zuzany Mackové, zapracovala ještě kyselina hyaluronová a botulotoxin na odstranění mimických vrásek a vyrýsování brady.

Radka se rozhodla pro proměnu na prahu padesátky.

Její kamarádka Michaela Bednaříková prohlašuje, že Radka vypadá božsky a v obličeji omládla o patnáct let. Pochvaly dodají Radce odvahu, aby se jí svěřila s mezerníkem, který po dlouhá léta nosila.

U optometristy Lentiamo si zase strážná u městské policie vybrala zajímavé brýle v lososové barvě.

Spontánní hubička i zabržděné emoce

Po příjemnějších zákrocích se Radka znovu vrátila na zubařské křeslo. „Zuby jsou pro mě naprostá priorita,“ zdůraznila a přeptala se na úpravu dalších zubů. To zubaře zarazilo – podle něj půjde ještě o komplikovanější problém.

„To asi nedáme,“ přiznal lékař s tím, že největší problém je čas. Musela by se roztahovat kost, je potřeba čas na hojení, práci zubař odhadl tak na rok a půl. A Radka byla v šoku, že úsměv nebude mít takový, jaký chce. A tak, když ji Schill viděl, rozhodl se jí opravit i zbývající zuby s tím, že sice nebudou vidět na finále pořadu, ale Radka se vysněného úsměvu přece jen dočká.

„Budu nejšťastnější na světě, slibte mi, že to pro mě uděláte,“ ujišťovala se u lékaře, kterého po slibu spontánně objala a ohubičkovala. „Jste zlatý!“

Když pak dorazila na kliniku znovu, čekalo ji zavedení implantátu, provizorních korunek, bělení a nakonec po šesti týdnech definitivní korunky. „Těším se na to jak malé dítě na cumel, je to splněný sen. Zbavím se něčeho, co mi obtěžovalo život,“ nemohla se dočkat s tím, že ať to bolí nebo nebolí, vydrží.

To už si ale užívala svůj první pohled do zrcátka. „Ježiš to je super, ty bláho,“ prohlásila, ale další emoce v sobě brzdila s tím, že po dlouhém čekání vlastně neví, co má říct. Tápala, zda se vůbec dokáže usmívat jinak, zda nebude pokračovat v úsměvu, na jaký čekala.

Památka pro vnoučata

Radka se už mohla zbavit mezerníku. „Mezerník jsem chtěla původně zničit, rozlámat, zlikvidovat, ale pak jsem se rozhodla udělat památeční knihu pro svá vnoučata, abych jim ukázala, jak jedna malá plastová věc dovede trápit. Jak to ubírá na životě,“ se slzami v očích otevírala znovu traumata. „Schovám si tě, ty potvoro.“

Radka ve vysněné proměně bude dál pokračovat.

Pak už si jen užívala závěrečnou proměnu, před kterou ji vychvalovala Alice Bendová. „Jsi to ty, já jsem v úplně v šoku, tady sedí naprosto příjemný, krásný, vyrovnaný člověk,“ divila se, kdo přišel do studia.

Radka se po letech skrývání začala věnovat sama sobě a vychutnala si i závěrečný styling, při kterém se ještě o jednu výraznou změnu postaral kadeřník, který domelíroval odrosty a natónoval vlasy přelivem. Radka znovu jen vydechla, že to snad ani není ona, a sebevědomě dodala, že proměna je neskutečná, což potvrdili i její blízcí. „Září zevnitř a ten úsměv tomu napomáhá.“

Jak se vám líbí proměna Radky?

celkem hlasů: 668
Autor: pro iDNES.cz
  • Nejčtenější

Sedm otázek pro test paměti. Zjistěte, v jaké kondici je váš mozek

Možná si taky kladete otázky typu: Kam jsem dala klíče? A kam mobil? A jaké mám dneska schůzky? Nic si z toho...

Pár dělí třiadvacet let, lidé ženu zaměňují s partnerovou matkou

Osmačtyřicetiletá Rachel Allenová z Texasu zažívá lásku jako z románu. Žije s o 23 let mladším partnerem a soužití si...

{NADPIS reklamního článku dlouhý přes dva řádky}

{POPISEK reklamního článku, také dlouhý přes dva a možná dokonce až tři řádky, končící na tři tečky...}

Nejpotetovanější matka čelí urážkám na Instagramu, vášně budí i nahotou

Trojnásobná matka Aleksandra Jasminová pracuje jako tatérka. Sama je považována za nejpotetovanější matku světa a...

Zvětšené prsní žlázy, vypadávající vlasy. Body shaming se mužům přiznává těžko

Premium Zatímco zobrazování ženského těla se mění a v médiích je k vidění rozmanitost všech tvarů a velikostí, standardy pro...

{NADPIS reklamního článku dlouhý přes dva řádky}

{POPISEK reklamního článku, také dlouhý přes dva a možná dokonce až tři řádky, končící na tři tečky...}

Ke zhubnutí jsem se prožrala, říká Petra, která shodila 20 kilogramů

Na dovolené s firmou se Petra schovávala v rohu bazénu, zatímco její kolegyně působily sebevědomě. I to u ní nakonec...

Můj syn je blázen, říká Redlova matka. Kam až sahají majetky vlivné rodiny

Premium Kdo jsou Redlovi? MF DNES přináší reportáž z místa, odkud pochází klíčová postava korupční kauzy hnutí STAN Michal Redl...

Cesta do Chorvatska 2022: Jak projet rozkopané Slovinsko a tankovat v Maďarsku

Premium Dobrá zpráva pro dovolenkáře mířící autem na Jadran. Cesta byla letos hladká, na nejrychlejší trase přes Vídeň, Graz...

Zbraně, které zaskočily Putina: „Muskovo“ bombardování

Premium Už druhý den po nočním překročení hranic měli triumfálně projíždět centrem Kyjeva, po čtyřech měsících místo toho vězí...

  • Další z rubriky

Ztratil jsem nůž, pozdravuj psa. Pohledy z tábora si hrají s emocemi rodičů

Premium I v internetové epoše se posílají pohledy z tábora. Dětská sdělení jsou sice stručnější, než bývala, ale o to...

Zvětšené prsní žlázy, vypadávající vlasy. Body shaming se mužům přiznává těžko

Premium Zatímco zobrazování ženského těla se mění a v médiích je k vidění rozmanitost všech tvarů a velikostí, standardy pro...

Hory mě učí jednoduššímu životu a tolik si nevymýšlet, říká ultramaratonkyně

Premium Lenka Poláčková, ještě donedávna Vacvalová, začala svůj (pří)běh teprve nedávno. Z herečky a moderátorky se stala...

TEST: Vyznáte se v lidech? Zjistěte, zda patříte mezi důvěřivce, či skeptiky

Je krásné, jak je svět pestrý a jak jsou povahy lidí namíchané. Když ale neumíme poznat, co v tom druhém vězí a jakou...

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!

Ne, ne, já nemusím, já už ho vidím. Holčička z reklamy na Kofolu se vrací

Malá holčička z vánoční „prasátkové“ reklamy na Kofolu, ve které zazněly hlášky „a bude mít ty velký zahnutý zuby...

Pavla Tomicová výrazně zhubla a s kolegy oslavila šedesátiny

Pavla Tomicová měla s Dášou Zázvůrkovou v květnu nehodu, když do kolegyniny Vespy před Národním divadlem nabouralo...

Móda z Varů: Luxus i lacinost. Sexy Ramba a Plodková. Třeštíková přestřelila

Na červeném koberci zazářily v den slavnostního zahájení 56. ročníku karlovarského filmového festivalu v luxusních...

Hvězdy ve Varech: Bývalí milenci Jágr s Verešovou po 20 letech opět spolu

Jaromír Jágr (50) a modelka Andrea Verešová (42) patřili kdysi k nejsledovanějším párům showbyznysu. Hokejista vyrazil...

Ruská ekonomika se hroutí, už není pochyb, ukazují nová statistická data

Ekonomika v Rusku se postupně hroutí, píše americký týdeník Newsweek. Průmyslová výroba se propadla hned v několika...