Čtvrtek 3. prosince 2020, svátek má Svatoslav
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  • Čtvrtek 3. prosince 2020 Svatoslav

Výměna manželek: děti jedí holuby z nosu? Je to přírodní očkování

  22:15
Mladá manželka Kristýna uvízla na mateřské s dcerkou a ve vztahu s o rok mladším Ondřejem ve stereotypu. „Přála bych si, aby byl přítel akčnější,“ posteskla si na začátku Výměny manželek. Po deseti dnech v druhé rodině však pochopila, že má doma poklad.

Z Příbrami Kristýna (25) odjela do Milovic a první dojem bylo zděšení. Byt v paneláku byl sice stejně velký jako ten jejich, ale kromě dvou dospělých byl domovem i pro čtyři děti (ve věku 2 až 9 let), psa, kočku a králíky. Pořádkumilovnou Kristýnu čekal šok.

Kouřím, piju a dlužím - výborná kombinace

„Hlavě že mají zvířata, smrad z nich je tu, neumí si to tady uklidit,“ rozplakala se. „Počítač! Ať si místo něj koupí raději barvu a vymalujou si tady,“ rozčilovala se a pak ještě víc, když dočetla manuál. „Mají exekuce na krku, tak jestli by nebylo lepší, kdyby šel pán do jakékoliv práce. Výborná kombinace pití, kouření a exekuce,“ komentovala, když se dočetla, že má rodina dluhy, Věra (38) je na mateřské a Aleš (44) kouří a rád se napije. A ke všemu ještě zjistila, že s ním bude spát v jedné místnosti. „Jinak to udělat nejde, vysvětlila jí druhá manželka v manuálu.“

Fotogalerie

A ještě ke všemu místo v lednici našla Kristýna potraviny za oknem. „Nefunguje lednice,“ dočetla se a nejraději by se rozjela zpátky domů.

První noc se Kristýna moc nevyspala. „Aleš do tří do rána řval, protože vypil tři petky, tedy dvanáct piv. Zpíval, vykřikoval nacistický věci,“ líčila na kameru a Aleš vinu připustil. 

Dokonce pak pomáhal s obědem a oškrábal brambory. „Naposledy jsem je škrábal snad ještě před Kolumbem,“ snažil se a Kristýna mu odpustila s tím, že už se nic takového nesmí opakovat. „Maximálně dvě PET lahve a bude ticho!“ Dohodli se.

K překvapení diváků i Kristýny přišel s konstruktivním návrhem, že přestane kouřit i pít. „V životě mě to stálo dost peněz i zdraví. Uvidíme, co na to ten organismus řekne. „Chtěl bych takhle vydržet nejen do konce Výměny, ale abstinovat i pak. S tabákem i s alkoholem,“ rozhodl se.

Aleš: Jsem alkoholik, ale ne debil

Kristýna mu sice fandila, ale z náročné domácnosti už byla hodně unavená: „Děti neposlouchaj, jsou hubatý, táta u nich nemá autoritu. A jedí holuby z nosu. Působí to tu na mě, že je tu maminka nechává plonkový a nikdo tu děti neřeší. Ono je fajn mít čtyři děti, ale chce to i nějakou výchovu,“ zoufala si.

Aleš se své náhradní manželce svěřil, že měl s alkoholem problémy od dětství. Vygradovalo to, že jsem se šel léčit a pak jsem deset let nepil. Člověk to nesmí dělat pro děti, manželku, pro nikoho, ale pro sebe,“ zjistil prý v léčebně.

Po pěti dnech, kdy řízení domácnosti převzala Kristýna, slíbil, že uklidí celý byt a že pro kočičí záchod najde jiné místo, než je dětský pokoj. Na závěr deseti dnů si Kristýna přála vzít všechny děti do cukrárny.

I když podle Aleše kočičí záchod dětem nevadí, když nejsou alergické, přesunul ho do předsíně. Další den ráno vypravil děti do školy, šel se dokonce zeptat na práci a důkladně uklidil.

„Dobře, jsem alkoholik, ale nejsem debil,“ zuřil, když objevil neutřenou ledničku. „Pak přijde 25letá holka, která údajně denně uklízí, ale jsou tu místa, kde nebylo sáhnuto!“

Bez kouření nakonec do konce Výměny nevydržel, ale v pití svému slovu dostál. A ke Kristýnině překvapení zbyly peníze i na cukrárnu s dětmi. Na kameru však Aleš přiznal, že si ten den ráno půjčil peníze od paní učitelky. „Děkujeme paní učitelko, že jsme mohli s dětmi na dort,“ vzkázal přes kamery.

„Výměnu jsem pojal jako detox, restart. Věřím, že dokážu abstinovat a rodině se věnovat, jak bych měl. I děti se ke mně teď chovají jinak. Vidí tátu, který se jim věnuje,“ dojímal se.

Kristýně zas došlo, že má doma poklad. „Ondřeje si moc vážím, miluju ho a uvědomila jsem si, že všecko dělá pro rodinu, pro nás.“

Do dluhů je dostaly „blbosti“

Čtyřnásobná maminka Věra měla svou misi v druhé rodině o dost snazší. V Příbrami u Ondřeje (24), který byl celé dny v práci, měla na starost jen Kristýnku (2,5). Na úklid nebyla zvyklá, a tak se v novém domově docela nudila. O to víc času měla na přemýšlení o tom, jak s Alešem žijí.

„Nemám u sebe peníze, nechala jsem manželovi 1900 korun, aby mohl dokoupit, co bude třeba. Beru 6200 přídavky a mateřskou a zbytek doháním brigádami. Chodím uklízet do bytů a ještě jsem venčila psa, ale ten nedávno zemřel, což je minus tři tisíce. Máme v plánu, aby si manžel našel práci, ale nedaří se to, protože je v registru dlužníků. Dlužíme asi 800 tisíc. Do dluhů nás dostaly blbosti, nedoplatky v nájmu, jak už toho bylo hodně, tak mi to začalo být jedno. Když Aleš přijde, že chce pracovat v továrně „ofiko“, pohádáme se, protože to mi vadí. Všechno by nám vzali a zůstalo by nám minimum,“ líčila situaci Věra a stěžovala si, že je ve Výměně jako chůva na hlídání, protože Ondřej je i o víkendech v práci.

„Celé dny je v práci i o víkendu a na úkor rodiny. Tak to je trošku workoholismus. Šla bych se někam projít, ale kam, když to tu neznám?“ uvažuje a dušuje se, že až se vrátí, bude si s dětmi víc hrát. „S Kristýnkou jsem si zablbla víc než doma s nejmladší Evičkou,“ uvědomila si.

S Ondřejem se Věra nedohodla ani na úklidu. Zatímco on je zvyklý, že Kristýna uklízí denně, Věra si s pořádkem až tak hlavu neláme. „Mě to taky mrzí, že nemáme vymalováno a žijeme v malém bytě, ale nemáme prachy,“ argumentovala a Ondřejovi vyčetla, že rodinu zanedbává.

„Chci se v práci posouvat, teď šetřím na dovolenou a chtěli bychom tam malou vzít. Chci, aby byly holky zabezpečený. Nic vám samo od sebe nepřipluje. Složenky za nás nikdo nezaplatí a každá koruna se šikne. Dokud je člověk mladej a může vydělávat, tak do práce chodit má,“ uvažoval zodpovědně.

„Já třeba v životě nebyla u moře, ale jestli jste zvyklý a je to váš standard...“ uvažovala Věra ve zcela jiných prioritách.

Zub měl vyhnít, nakonec šel zdarma ven

Po změně velení v domácnosti si přála, aby se Kristýnce na noc dával neslazený čaj, a aby Ondřej uvařil jedno jídlo, které by mu chutnalo. Poslední dny pobytu Věře ještě zkomplikoval bolavý zub. Jenže kdo by zubaře zaplatil, když s sebou Věra neměla ani korunu?

„Když to bude drahé, zaplatím to. A pak bychom se domluvili a peníze by mi vrátila,“ vysvětlil Ondřej divákům. „Ten zub vyhnije, kašlu na to, nepůjdu tam, nebudu se tady zadlužovat,“ nechala se slyšet Věra, ale bolest ji nakonec přemohla a k zubaři se přece vypravila. „Jsem ráda, že mě to nic nestálo a zub je venku,“ ulevilo se jí.

Jejím posledním přáním bylo, aby si vzal Ondra alespoň den v práci volno a ukázal jí okolí. Ondřej, který pracuje jako vedoucí výroby, ale volno v práci nedostal.

„Doufám, že si manžel najde práci, ale alespoň jednou za dva týdny bude s námi o víkendu doma,“ přála si.

I Ondřej si uvědomil, že jeho holky nepotřebují jen jeho peníze, ale i jeho čas. 
„Musím víc času trávit s holkama, došlo mi, že mě potřebují a že mám fungující rodinu, práci je třeba někdy trochu vypustit.“

Věra: Takže blbá jsem tady já.

Na závěrečném setkání atmosféra brzy zhoustla. Aleš Kristýnu chválil, ale ta vmetla Věře do tváře, že se nestará o děti a že neumí uklízet. „ Nechci, aby tu paní, které je 25 let, moralizovala paní, která má čtyři děti a je jí 38 let,“ zastal se Věry Aleš. „A můžeme se vrátit k těm holubům z nosu, které děti jedí. Já tomu říkám přírodní očkování!“

„Aleš není hloupej člověk, takže by bylo dobré ho občas nechat projevit,“ poznamenala Kristýna a to Věru urazilo: „Takže ta blbá jsem tady já,“ konstatovala, zvedla se a odešla z místnosti... A Aleš za ní.

„Když jí řeknu, že děti k ničemu nevede, s ní to ani nehne, a pak když řeknu, že by měla Aleše nechat se projevit, to jí naštve. To člověk nepochopí,“ divila se Kristýna.

Autor:
  • Nejčtenější

Kapitán je na tahu, bude šach mat, oznámil po líbánkách Pavel své ženě

Psycholožka, terapeut a genetička vybrali na základě testů i DNA mezi více než patnácti sty přihlášenými jednotlivci...

Tři nemoci, které ohrožují mladé lidi s hektickým životem

Začínají často nenápadně, ale jejich následky mohou být fatální. Nemoci, které mladým lidem mohou vzít i život. Prvotní...

Vánoční sbírka: salto na trampolíně Filipovi nevyšlo, potřebuje naši pomoc

Jediný moment obrátil sedmnáctiletému Filipovi život naruby. I když deset let skákal parkur a salta metal kudy chodil,...

Influencer z Nigérie bude mít šest dětí. Každé s jinou ženou

Říká si Pretty Mike, pochází z Nigérie a zakládá si na tom, že má šest žen, které budou rodit téměř ve stejném termínu....

{NADPIS reklamního článku dlouhý přes dva řádky}

{POPISEK reklamního článku, také dlouhý přes dva a možná dokonce až tři řádky, končící na tři tečky...}

Fyzicky mě Radek nepřitahuje, přiznala Simona a pochválila mu jen tetování

Svatební cesta skončila i poslednímu ze čtyř párů, které dala dohromady věda na základě psychologických a vjemových...

TEST televizorů: Nevyznáte se v široké nabídce? Pomůže vám náš velký přehled

Premium Od 3 190 do 62 990 korun. Všechny zobrazovací technologie, všechny televizní operační systémy a jedenáct vybraných...

Jak vydržet v ledové vodě? Finta je jednoduchá, popisují otužilci

Premium Klepat se zimou tak, že si nedokážete zavázat ani tkaničky u bot, a přitom se tomu smát? I to dokáže koupání v ledové...

Manažer postavil srub uprostřed chráněné oblasti. Tvrdí, že to je posed

Premium Nejprve tvrdil lidem, že je to seník. Když se o jeho stavbu začaly zajímat úřady, prezentoval ji jako posed. Ve...

  • Další z rubriky

Týdenní horoskop pro ženy všech znamení od 30. listopadu do 6. prosince

Týden začíná a hvězdy vašemu znamení mohou pomoci k tomu, abyste následující dny nejen zvládla, ale také si je užila,...

Sbírejte vánoční ozdoby schované v článcích a vyhrajte krásné ceny

Advent je tady a tak pro vás redakce iDNES.cz opět připravila vánoční hru, ve které můžete získat řadu krásných dárků...

Neví si Ježíšek rady? Darujte vydání knihy nebo masážní váleček na obličej

Vánoce klepou na dveře a vy pořád nevíte, co koupit mámě, sestře nebo kamarádce pod stromeček? Zkuste třeba aktuální...

Je hrozné stát proti člověku, který vás porodil, říká pěstounka a Žena roku

Dva své sourozence nenechala v dětském domově a vzala si je k sobě do pěstounské péče. Kromě toho vychovává ještě dvě...

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!

Svůj nový vztah jsem radši šla ohlásit řediteli, říká zamilovaná Witowská

Premium Její život se letos pořádně otočil. Možná ještě víc, než když předloni bravurně zvládla prezidentskou debatu. Aby měla...

Bahamské úřady zveřejnily příčinu smrti Seana Conneryho

Bahamské úřady zveřejnily oficiální pitevní zprávu k úmrtí herce Seana Conneryho. První a nejdéle sloužící James Bond...

Před 40 lety měla nehodu Marika Gombitová, papaláš ji nazval mrzákem

Noc z 30. listopadu na 1. prosince 1980 byla na jihu Moravy nevlídná. Foukal silný vítr a hustě sněžilo. Po posledním...

Promoření? Odvážný sen, tragické následky. Stádní imunita funguje jinak

Jak se nejlépe zbavit covidu-19? Už od jara mluvili někteří odborníci o kontroverzní strategii známé jako „promořování“...

Z Ellen Page je Elliot. Transgender herec přijal nové jméno a oslovení

Z herečky Ellen Page (33) je nyní Elliot. Umělec oznámil, že je transgender a přijal nové jméno a oslovení on/oni. V...