Psychologické výzkumy z posledních let potvrzují to, co podvědomě tuší většina z nás: sociální sítě nejsou naše kamarádka. Je to dokonale nastražená past na (nejen) ženskou psychiku. Je jasné, že nejde sítě šmahem odsoudit jen jako stoprocentní zlo – přinášejí do našich životů i jistá pozitiva. Ale stejně jako jsme donedávna podceňovali jejich vliv na mentální zdraví našich dětí, je na čase si přiznat, že ženy jsou další na mušce.
Sociální sítě jako past. Srovnávání se v nás vyvolává pocit nedostatečnosti![]() |
Pokud máte i vy občas chuť zahodit mobil do křoví a vyprostit své myšlenky a bolavou duši z lepkavé pavučiny sociálních sítí, máme pro vás pět neprůstřelných důvodů, proč to není tak špatný nápad a proč byste měla přístroj (aspoň na chvíli) opravdu vypnout a strčit na dno šuplíku.




















