Poradím vám, jak si splnit i ty nejintimnější sny. Zn.: trenérka sexu

  0:28
Něco by mělo být jinak, běží vám možná hlavou, když hodnotíte svůj sexuální život. K sexuologovi se vám nechce. Možná vaši důvěru získá docela nový pomocník: sexkouč.

"Odjakživa mám problém v sexu otevřeně komunikovat a chtěla bych se toho zbavit," odhodlává se ke zpovědi 33letá pohledná vdaná žena, která sedí pohodlně v křesle naproti sexkoučerce Julii Gaie Poupětové v přítmí malé místnosti s klenutými stropy, širokou postelí a artefakty s tématikou penisu.

"Ukaž mi na škále od 1 do 9, kde si myslíš, že jsi teď, a kde bys chtěla být," navádí Julie svou klientku. Jakmile zná kouč přání svého klienta, snaží se společně najít cesty, jak mu ho splnit. Často se ale při hledání řešení jednoho problému objeví další.

Co na to sexuolog

Sexuolog Radim Uzel míní, že sexuální koučink není nic jiného než sexuální instruktáž a poradenství, kdy se klientům udělují neautoritativní rady tak, aby se dokázali dobře orientovat ve svízelných životních situacích. "To u nás ovšem dělali psychologové odedávna, jen na to neměli správné označení, které dodává na atraktivitě. Teď teprve jsem tedy přišel na to, že jsem byl od roku 1973 sexuálním koučem. Na dveřích jsem měl ovšem cedulku s označením ‚ordinariát pro gynekologickou sexuologii‘," politoval se známý sexuolog.

Tak se stalo i při prvním sezení, jehož jsem byla svědkem. Nemělo ještě typický charakter sexkoučinku, ale bylo spíše oťukávací.

Julie se na samém začátku ptala, jak na klientku v intimních chvílích reaguje její muž: zda od ní očekává větší otevřenost, je-li sám dost sdílný. Společně se dobraly k tomu, že dřív, než dojde na otevřená slova v sexu, mělo by dojít na slova vůbec. Ukázalo se, že manželé spolu a o sobě málo hovoří i v běžném životě.

"Nečekala jsem, že se mi v průběhu sezení otevře další velký zádrhel v běžné (ne)komunikaci s manželem," přiznává máma tří dětí s hlavou plnou úkolů pro obnovení domácího zájmu jeden o druhého.

Vyvstal tedy problém, jak to udělat, aby klientka měla pocit, že je stále středem pozornosti svého muže, a jak by jí to mohl dávat najevo. Po chvíli zjišťování chování obou manželů nastavila koučerka pravidla, která by oba partneři měli zkusit dodržovat:

  1. Vyhradit si jen pro sebe pravidelně alespoň hodinu týdně, nechat si pohlídat děti, zajít do kina, na večeři a věnovat se sami sobě.
  2. Vylepit na lednici skóre: za každý den splněné přání. Iniciátorkou je žena, která muži navrhne jedno přání denně, ale férově mu musí oplácet stejnou mincí. I muž, který zpočátku prý nebývá příliš ochoten tuhle hru hrát, si tak posléze přijde na své.
  3. Trénink komunikace nanečisto. Když není žena schopna říci muži, po čem touží, bez ohledu na to, zda jde o intimní okamžiky, má zkusit nejprve představit si onu situaci a odříkávat věty do zrcadla, psu nebo dokonce miminu. Není-li schopna zpočátku ani této role, pak nezbývá, než si řeč srdce či mysli napsat na papír. Ten unese vše - a co má zůstat utajeno, se dá spálit.

"Možná to vypadalo, že jsme si vlastně jen tak hezky popovídaly, ale z předchozí zkušenosti z jiné koučovací terapie vím, že je bláhové očekávat okamžitý efekt," říká na odchodu spokojená klientka. "Výsledek se nedostaví hned, ale docvakne vám to všechno až v dalších dnech a já teprve uvidím, co přinesou do našeho vztahu nové úkoly, které se mi mimochodem dost líbí," hodnotí klientka.

A že se na škále otevřenosti v sexu pro ni nic nezměnilo? Podle koučerky zlepšení běžné komunikace mezi partnery otevře cestu i k jejímu snazšímu odblokování v sexu. Že by princip důvěry?

Julie Gaia Poupětová - "sexkoučerka"

Sexkoučink - klientka popisuje své problémy, sexkouč je analyzuje a navrhuje řešení.

Minulost se nepočítá

Trend

Oč se dnes ženy nejvíc zajímají? Jednoznačně o klitoridální orgasmus. A po čem touží muži? Po tom, jak nejlépe uspokojit ženu.

Kdo by srovnal sexuologa či psychologa na jedné straně a sexkouče na druhé straně, řekne nejspíš, že ten druhý se vám nebude šťourat v minulosti ani na vás nevytáhne seznam deviací. Byla jsem svědkem jedné terapie a potvrdila bych, že rozkrývání minulosti vlastně zdržuje. Sexkouč se bude spíš snažit řešit, co je tady a teď, a pokud možno nevynechat praktické ukázky. Bude připraven řešit i banální detail, nad nímž by třeba sexuolog jen mávl rukou.

Takže o koučovi uvažujte, až když víte, že chcete něco konkrétního jinak, byť třeba netušíte jak. Kouč míří k cíli, ať už chcete najít G-bod, prožít mnohočetný orgasmus, neumíte masturbovat, nevíte, kde je klitoris, bojíte se análního styku nebo "jen" máte strach, že nebudete dobrá.

Sexcoaching - klientka (vlevo) popisuje své problémy, sexcoach je analyzuje a navrhuje řešení

"U mě má každý možnost vyjádřit jakákoliv svá sexuální přání a preference bez předsudků či škatulkování. Ptám se po čem ve svém sexuálním životě touží, co chce, co pro to může udělat a co dalšího k tomu potřebuje," říká sexkoučerka.

co vás čeká

Kontakt s koučem začne většinou telefonicky, a protože po telefonu se toho mnoho nenamluví, dostanete od Julie záchranný dotazník, kde se vás vyptá taktně na papíře na vše kolem sexuálního života. První sezení trvá hodinu a půl, zaplatíte za něj 1 300 Kč a pokusíte se během něho stanovit cíl, tedy to, po čem toužíte. A pak s vámi kouč trénuje způsoby, jak se k němu přiblížit.

"Pracuji se sexuální energií, která je rychlá, divoká a dokáže s námi hýbat. Nemohu ale udělat nic jiného, než ji pomoci odblokovat. Nasměrovat už ji dokáže člověk sám tím, že řekne, co by chtěl, po čem ve skrytu duše touží. Samozřejmě jeho tužby nesmí být v rozporu se zákonem a nesmí ubližovat."

Otevřeným rozhovorem, přesně cílenými, naučenými otázkami a schematickými náčrty vzorců chování z vás vydoluje, po čem přesně prahnete, kde je zakopaný pes. Je-li potřeba, názorně vám předvede, co a jak s tím. Osobně jsem ale nabyla dojmu, že pokud váš svízel přesáhne hranice technické a čistě sexuální roviny, už na něj americký marketingový model přímočarého dosahování cíle vždycky nestačí. A to bez ohledu na to, že koučování nemusí končit jednou návštěvou, ale trvá klidně roky.

Sexcoaching - sexcoach je analyzuje a navrhuje řešení  sexuálních problémů...

Sexkouč navrhuje řešení.

Praktické ukázky ve čtyřech

Kde hledat

* V Česku se sexkoučinku kromě Julie věnují v omezené míře zatím jen lidé, kteří dělají tantra kurzy. Dali by se spočítat na prstech jedné ruky.

*Julie je u nás s tímto komplexním pojetím jediná. Podle ní je zásadní rozdíl mezi koučinkem a poradenstvím (sexuologie) v tom, že kouč umí položit správnou otázku, která ho vede přímo k řešení.

* Další informace najdete na www.sex-koucink.cz.

Julie Gaia Poupětová říká, že její výhodou je osobní bohatá zkušenost. Bude zřejmě o dost košatější, než obvyklý život sexuologa. "Dlouho jsem hledala prožitky srovnatelné s tantrickými stavy. Navštěvuji různé komunity: swingerské (výměna partnerů) a BDSM (sexuální praktiky na principu nadřazenosti a podřazenosti). Na vlastní prožitek nedám dopustit," říká a dodává, že si klienti díky sexkoučinku zkusí i to, o čem nebyli ochotni dřív ani uvažovat. "A zažijí tak netušené stavy," tvrdí Julie.

Není divu. Zkusit si v rámci terapie výměnu dominantní a submisivní role při sexu, tedy sado-maso praktiky, by asi leckomu otevřelo netušené obzory.

Jak vidno, sexuální trénink nemusí být nuda. Krom toho, že Julie obdarovává své ovečky názornými videi a ilustracemi, je připravena se do terapie sama zapojit. Dokonce i se svým partnerem. "Nebráníme se ukázat to, co se nedá jinak dost dobře zprostředkovat," říká Julie. Ale důrazně odmítá, že by její praxí byly klasické erotické služby.

"Někdy se účastníme seance ve čtyřech. Já, můj partner a klientský pár. V šatech nebo bez si povídáme, co cítí jeden, co druhý, a s tím pak pracujeme," vysvětluje. Bezradným mužům může Julie pomocí prstů bez dotyků předvádět, jakými způsoby je možné partnerku dráždit. Stejně se učí i partnerka, jak vést k rozkoši partnera. Milovníkům nekonvenčních zálib umí koučerka poradit s nákupem fetišů a dalších erotických pomůcek. Chtějí-li získat i jiné zkušennosti, nasměruje je třeba na swingers party.

Julie Gaia Poupětová - "sexkoučerka"

Julie Gaia Poupětová - sexkoučerka

Koučerka očima autorky

Přiznává, že vede nekonvenční osobní sexuální život. Obličeji sice dominují sexy rysy, ale celek působí distingovaně. Má skoro až příliš sofistikovaný projev a ráda používá odborné terminy. Oč živočišněji vypadá, o to méně se tak v oficiálních situacích chová. Má magisterský titul na přírodovědecké fakultě, léta cvičí jógu, má za sebou nespočet studijních stáží u světových guru, kde také získala titul profi kouče v mezinárodním programu TASC (The Art and Science of Coaching) pod vedením Dr. Marylin Atkinson, prezidentky Ericksson College.

Autoři:
  • Nejčtenější

Ikonický tanec. Princezna Diana v modrých šatech okouzlila USA i Travoltu

Princezna Diana a John Travolta ve víru tance na bílé mramorové podlaze Bílého domu. Všichni ten snímek dobře známe – jde o jednu z nejikoničtějších fotografií tragicky zesnulé princezny. Možná je to...

19. července 2024

Žena zhubla téměř třicet kilo a stala se modelkou

Třicetiletá Aline Limasová z Brazílie dříve pracovala jako hlavní sestra na oddělení urgentního příjmu v nemocnici. Dnes se živí jako modelka a vděčí za to své velké proměně. Dříve měla o třicet kilo...

15. července 2024  8:45

{NADPIS reklamního článku dlouhý přes dva řádky}

{POPISEK reklamního článku, také dlouhý přes dva a možná dokonce až tři řádky, končící na tři tečky...}

Žena má obří poprsí, ale není spokojená. Ňadra chce ještě větší

Jednačtyřicetiletá modelka Mayra Hillsová z Německa má tak obří poprsí, že sotva chodí, natož aby například vyrazila běhat. I přesto však touží po ještě větším poprsí. Ačkoli lékaři už ji operovat...

21. července 2024

Když se hlásí mrtvice, jde o čas. Nepodceňujte varovné příznaky

Je to věc, která straší stále víc Čechů. Každoročně postihne na 25 tisíc našinců, což je víc, než kolik jich utrpí infarkt. Přesto mnoho lidí stále neví, jak mrtvici poznat a co dělat.

18. července 2024

{NADPIS reklamního článku dlouhý přes dva řádky}

{POPISEK reklamního článku, také dlouhý přes dva a možná dokonce až tři řádky, končící na tři tečky...}

Na svatební cestu pojedu štíhlejší, říká Alena. Za tři měsíce zhubla 13 kilo

Alena začala přibírat v období menopauzy a to hlavně v oblasti břicha. Z relativně štíhlé ženy se stala baculka. S pomocí výživové poradkyně se jí ale podařilo shodit 13 kilogramů.

16. července 2024

Žena nemá jícen, jídlo jí putuje do sáčku

Lotty Karlssononové ze Švédska před pěti lety diagnostikovali rakovinu jícnu. Lékaři ji varovali, že i po vyléčení bude její život úplně jiný než před nemocí. Ačkoli zprvu byla zdrcená, dnes ukazuje...

22. července 2024  8:57

Plněné masové palačinky

Plněné masové palačinky
Recept

Střední

45 min

Slané palačinky s masem chutnají báječně.

Týdenní horoskop pro všechna znamení od 22. do 28. července

Týden začíná a hvězdy vašemu znamení mohou pomoci k tomu, abyste následující dny nejen zvládli, ale také si je užili, případně se vyvarovali rozhodnutí, která by se vám nemusela vyplatit.

22. července 2024

Zvířata mě nevidí ráda, můj příjezd poznají už podle auta, líčí veterinářka

Premium

Lýdia Suková je veterinární lékařka, jejíž specializací jsou velká zvířata. Umí si však poradit i s řadou exotických obyvatel děčínské zoo, z čehož plyne, že se jen tak něčeho nelekne. Ani...

22. července 2024

Za celosvětový kolaps IT systémů může nečekaně absurdní chyba

Nepovedená aktualizace bezpečnostního softwaru společnosti Crowdstrike způsobila pád počítačů a serverů s operačním...

IT problémy způsobily kolaps bank i letišť. V Evropě i jinde ve světě

Řadu zemí v pátek zasáhly problémy s počítačovými systémy. Letiště kvůli výpadku čelila potížím s odbavováním letů,...

Restauratéři chtějí zakázat vstup Biance Censori, vadí jim její odhalování

Přítelkyně rappera Kanyeho Westa (47) Bianca Censori (29) je známá svým stylem „oblečená neoblečená“ a snaží se šokovat...

Piju každý den. Dřív nebo později se upiju k smrti, líčí bývalý fotbalista Fenin

Fotbalista Martin Fenin (37) neprožívá nejlepší období. Nejen, že mu nevyšlo manželství s policistkou Beatou, se kterou...

John Deere už nechce být woke. Podlehl tlaku konzervativců a řadí zpátečku

Přední americký výrobce zemědělských strojů John Deere se rozhodl ustoupit od svých iniciativ v oblasti podpory...