Vaše cesta k nutriční terapii vedla přes studium všeobecného lékařství, medicínu jste ale nakonec opustil. Zklamala vás?
I tak by se to dalo říct. Odmalička mě zajímalo, jak lidské tělo funguje. A i to byl důvod, proč jsem se rozhodl pro medicínu. Studium ale úplně nesplnilo má očekávání. Možná jsem i trochu vyhořel. Nakonec jsem ve čtvrtém ročníku z lékařské fakulty odešel a začal se plně věnovat výživě. Studia ale rozhodně nelituju. Poskytlo mi velmi dobrý základ, ze kterého těžím dodnes. Rozumím vědeckým studiím, vyznám se v procesech v lidském těle – od biologie přes fyziologii až po anatomii. Studium medicíny mi dalo hodně.
Je velmi reálné, že se v budoucnu budeme dožívat vyššího věku než dnes. Někteří živočichové v přírodě ukazují, že teoretická nesmrtelnost je téměř možná.


















