Úterý 24. listopadu 2020, svátek má Emílie
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  • Úterý 24. listopadu 2020 Emílie

Milenka, kvůli níž muž boří mosty: hraje pohodářku a je připravená

  4:02
Že mají muži sníženou imunitu vůči pěkným ženám, to je poznatek starý jako lidstvo samo. Snadno se nechají okouzlit a nastanou-li příznivé okolnosti, i svést. Tím to většinou končí, ale někdy i začíná. To když se dotyčný muž kvůli milence rozvede.
Ideální milenka: usměvavá a vždy připravená...

Ideální milenka: usměvavá a vždy připravená... | foto: Profimedia.cz

Čím úspěšnější, bohatší a slavnější muž, tím větším lákadlům je vystaven. Získat muže pro ONS (One Night Stand, dobrodružství na jednu noc) není žádný kumšt, stejně jako stát se jeho milenkou na hezké chvilky. Většina milostných afér ovšem časem zhasne a skončí porážkou milenky, která čekáním na milencův rozvod ztratila nejlepší léta svého života. Chytré ženy vědí, že většina mužů si chce jen užívat, a s jejich rozvodem nijak nekalkulují.

"Jsem si jista, že takhle funguje 99 procent mužů. Ze všeho nejradši totiž mají rádi domácí pohodlíčko, navařeno, vypráno, prostě svoje jistoty," říká padesátiletá Michala, která si na mužský obdiv potrpí a prožila hodně románků.

Úspěšné štiky v cizích vodách

„Jsem milenka.“ „A já manželka.“

Zkušenosti žen, které se ocitly v jedné či druhé situaci, najdete v diskuzi Jsem milenka ženatého muže.

Milenky, jimž se "povedlo" milence rozvést a svůj vztah s ním zlegalizovat, představují v porovnání s druhou skupinou jev spíš výjimečný, ale přece jenom existují. Nahlédneme-li do světa celebrit, kde se to aférami a milostnými úklady jen hemží, můžeme jmenovat například Johna Lennona a Yoko Ono, jimž se stala osudnou spolupráce na natáčení alba Two Virgins v roce 1968. Jedna společně strávená noc se protáhla až do tragické smrti Johna Lennona v roce 1980.

Ani Angelina Jolie a Brad Pitt to zpočátku neměli jednoduché, neboť Pitt byl tehdy ještě ženatý s herečkou Jennifer Anistonovou. Podobně jako výše zmíněnou dvojici svedla i je dohromady práce, v tomto případě natáčení filmu Mr. & Mrs. Smith. Až do Pittova rozvodu v roce 2005 svou lásku drželi v tajnosti, přestože spekulace o ní prosakovaly již dávno. Na rozdíl od mnoha jiných hvězd dnes žijí poklidným rodinným životem a kromě tří společných dětí vychovávají ještě tři adoptované.

Yoko Ono na cenách Grammy

Yoko Ono na cenách Grammy

Angelina Jolie

Angelina Jolie

Camilla Parkerová Bowlesová

Camilla Parkerová Bowlesová

Jedním z nejslavnějších párů, který si právo na štěstí musel "vyčekat" a vybojovat, je princ Charles a Camilla Parker Bowlesová. K aféře s Camillou se Charles přiznal až po rozvodu s Dianou a dva roky po Dianině tragické smrti (1997) svůj vztah ke Camille zveřejnil, což vyvolalo silné emoce. Mnozí kroutili hlavou, jak je možné, že téhle ženě, ještě k tomu starší, dal princ přednost před Dianou, všemi zbožňovanou kráskou s očima laně. Ale Charles zřejmě věděl proč a o šest let později, v roce 2005, si Camillu vzal. Svým postojem dal na frak konvencím a profláknutým klišé. Ne všichni se při volbě partnerky řídí povrchními hodnotami, na hlavním trendu to sice nic nemění, ale výjimky existují i zde a jsou osvěžující.

I u nás najdeme několik případů až do "zdárného konce" dotažených milostných afér. Jiří Paroubek se rozvedl a vzal si tlumočnici Petru, Mirek Topolánek svou stranickou kolegyni z ODS Lucii Talmanovou. Tyto svazky česká tolerantní veřejnost vstřebala relativně snadno a rychle. Zato když si Petr Nečas vzal Janu Nagyovou, byla to vzhledem k celému pozadí taková bomba, že ani legalizace vztahu sílu detonace nezmírnila.

Petra Paroubková navštívila soudní jednání s Davidem Rathem
Lucie Talmanová
U Obvodního soudu pro Prahu 1 pokračovalo projednávání kauzy zveřejnění odměn...

Petra Paroubková, Lucie Talmanová a Jana Nečasová

Usměvavá a připravená blond Maří Magdalena

Vyvstává otázka: co musí mít žena, aby se jí "podařilo" rozvést ženatého muže?

Jak vypadá osudová femme fatale, která muže nejen svede, ale v brzké době také přiměje tomu, aby se vyvázal z původního vztahu a vzal si ji? Je hezčí, ženštější nebo diplomatičtější? Disponuje něčím, co těm ostatním, někdy dokonce mnoha jejím předchůdkyním, chybělo?

Jistý "recept" na to má pětapádesátiletá Gábina. "Po smrti manžela jsem měla několik ženatých milenců, jednou dokonce několik najednou. Zajímavé bylo sledovat jejich tokání, jakmile vypozorovali, že s nimi nemám žádné vážné úmysly. Říkala jsem jim: 'Tak šup, šup, tvůj čas vypršel, hybaj k manželce, čeká s večeří!' To je ohromilo a najednou se chtěli vázat oni. Kontrolovali mě, žárlili a začínali mluvit o rozvodu." Na to však Gábina nedbala. Časem si našla jiného, rozvedeného, a je mu věrná.

Takovou ženu obecně popisuje psycholožka, která si nepřála být jmenována. "Znám několik žen ve věku od 30 do 45 let, jimž se "povedlo" rozbít manželství a za milence se provdat. Shodou okolností jsou to všechno Jany, mají dlouhé blond vlasy a typově připomínají Maří Magdalénu. Jejich umění spočívalo v tom, že chlapa uměly, poněkud vulgárně vyjádřeno, ´popadnout za koule´. Tím ho zmákly a pak už nemusely nijak tlačit na pilu. Stačilo, že byly vždy naladěné, usměvavé a připravené..."

Stejně se možná chovala i Tamara, sedmadvacetiletá sekretářka ženatého manažera jednoho koncernu. Do roka se kvůli ní rozvedl, přestože měl s manželkou dvě děti. Slečnu si vzal, ačkoli nebyla žádný plavovlasý andílek a nevyznačovala se ani zvláštní atraktivitou. Dodnes spolu žijí, vypadají spokojeně a mají malé dítě.

Typický úlovek: 40 let, finančně zajištěn

O autorce

Libuše Konopová se věnuje poradenství v oblasti seznamování a partnerských vztahů. Můžete se jí zeptat v její poradně.

Libuše Konopová

V samotné kráse to rozhodně nevězí, je zapotřebí, aby do sebe všechno zapadlo. Důležitá je i uměřenost. Kdo míří příliš vysoko, může na to doplatit. Kvůli sexsymbolu Ameriky 60. let, slavné Marilyn Monroe, se sice rozvedl dramatik Arthur Miller, na odtržení amerického prezidenta Johna F. Kennedyho od noblesní Jackie však herečce síly nestačily. Mohla mít krásný život, místo toho o něj přišla.

Nezbytným předpokladem "úspěchu" je i být "ve správný čas na správném místě".

Seznámí-li se ženáč s dotyčnou ženou v době, kdy je již znuděn nebo dokonce znechucen svým mnohaletým manželstvím, hraje jí to do karet, zkrátka má lepší výchozí pozici.

Právnička Jitka Němcová, specialistka mimo jiné i na rozvody, popisuje "typického" klienta, který přichází se žádostí o rozvod, asi takto: "Věk kolem 40, většinou pohledný a finančně je na tom velice dobře. Manželka mu takříkajíc splývá s nábytkem. Kdysi to třeba byla pěkná dvacítka, ale časem se z ní stala loutka bez vlastních ambicí. Nikdy nepracovala a ani v budoucnosti pracovat nehodlá, den ubíjí klábosením s kamarádkami nebo nakupováním. Není divu, že tohoto pána uhnala mladší, krásnější a neokoukaná."

Sen každého muže představuje žena, která se na nic neptá, nic neřeší, je nekonečně ženská. V ideálním případě také osobnostně zralá a nezávislá. Ale ani tyto atributy před rizikem opuštění nechrání, jak dokazují případy těch, kteří doma tohle všechno měli, přesto se nechali zlanařit jinam a opustili své do té doby dobře fungující rodiny.

Autor: pro iDNES.cz

Blíží se katastrofa, jež zastíní pandemii covidu-19, říká princ Charles

Princ Charles vyzval k boji s klimatickými změnami (21. září 2020)

VIDEO Britský princ Charles (71) vyzval v pondělí ke zlepšení boje proti klimatickým změnám, jejichž...

Karibský Barbados se zcela odstřihne od britské koruny, stane se republikou

Královna Alžběta II. a skromná oslava 94. narozenin panovnice (Windsor, 13....

Karibský ostrovní stát Barbados se chce definitivně vymanit z koloniálního propojení s Velkou...

V Koruně vymění Dianu. Podívejte se na další herečky, které princeznu hrály

Elizabeth Debicki (Benátky, 7. září 2019)

VIDEO V posledních dvou řadách seriálu Koruna bude princeznu Dianu hrát Elizabeth Debicki. Herečka s...

Poklady z hradů a zámků: místo koní si mladý Lobkowicz přivezl obrazy

Lobkowiczký palác. V polovině 16. století jej vybudoval Jaroslav Pernštejn,...

Seriál Angličtí turisté si zvykli jezdit do Čech nejen za dobrým pivem, ale také, když se chtějí podívat,...

Qantas odstavily poslední Jumbo Jet. Rozloučil se obřím klokanem na nebi

Ilustrační snímek

Australské Qantas Airways jsou další leteckou společností, jež ukončila provoz Boeingů 747. Její...

  • Nejčtenější

Svatební cesta byla fiasko, vztah zachránila Milešovka, tvrdí novomanželé

Poslední dvojicí, kterou dala dohromady věda pomocí testů připravenosti na vztah, atraktivity vzhledové i čichové a...

Žena nemá ráda oblečení. Nudismus praktikuje všude, kde to je možné

Dvaatřicetiletá Molly Spocková z Los Angeles od mala nesnesla mít cokoli na kůži. V pubertě už začala chodit doma nahá...

Příběh Denisy: Manžel mě ignoruje, mám dva milence

S manželem jsme svoji osm let, máme dvě děti. S tím mladším jsem teď doma. Muž je věčně v práci a na nás nemá čas....

Narodila se jako kluk s mužským genitálem. Přesto je nyní těhotná

Osmnáctiletá Mikey Chanel z Bostonu vypadala po porodu jako chlapec. Rodiče ovšem čekal šok, když testy z plodové vody...

{NADPIS reklamního článku dlouhý přes dva řádky}

{POPISEK reklamního článku, také dlouhý přes dva a možná dokonce až tři řádky, končící na tři tečky...}

Zapomeňte na diety. Stačí naslouchat svému tělu a zhubnete

Dieta? Tu nepotřebujete. Vaše tělo totiž přesně ví, co je pro něj dobré. A vůbec nemá chuť tloustnout.

Proč je Eva Burešová tak hubená? Promluvit ji donutila Prachařová s anorexií

Premium Herečka Eva Burešová (27) se zastala Mariany Prachařové (26), která přiznala anorexii. Hvězda Slunečné je ale sama kost...

Měli lepší stroje Sověti, nebo Američané? O jednom neobyčejném souboji

Premium Když autu dojde palivo těsně před čerpací stanicí, můžete ho k ní dotlačit. Ale co dělat, když se totéž stane letadlu...

Manažer postavil srub uprostřed chráněné oblasti. Tvrdí, že to je posed

Premium Nejprve tvrdil lidem, že je to seník. Když se o jeho stavbu začaly zajímat úřady, prezentoval ji jako posed. Ve...

  • Další z rubriky

Může dospět v muže bez muže? Jak vychovat syna bez pomoci manžela

Premium To, že se polovina českých manželství rozpadá, není žádná novinka. Když žena zůstane na děti sama, jedním z problémů...

Imaginární spolužák, syrečky pod katedrou. Co všechno se stává učitelům

Premium Vymyšlený spolužák, tajemné zvuky z lavic, nechutný zápach, vyměněné třídnice. A další zlomyslnosti. Co jste vy...

Získejte muže beze ztráty kytičky. Jak se (ne)chovat na první schůzce

Rok 2020 nezadaným lidem v lásce příliš nepřeje. Mají jen minimum možností, kde se potkat s potenciálním protějškem. A...

Útočí doba postfaktická: nahé fotky, neočkované děti a vybílené účty

Premium Ve virtuálním prostoru se snadno staneme obětí vydírání kvůli patnáct let staré fotce, naletíme falešnému prorokovi,...

Jsem znechucená, říká Eva Burešová, kterou vyfotili s Forejtem z MasterChefa

Eva Burešová (27) a Přemek Forejt (33) byli společně vyfoceni, jak vycházejí z domu, kde herečka bydlí. Hvězda seriálu...

Svatební cesta byla fiasko, vztah zachránila Milešovka, tvrdí novomanželé

Poslední dvojicí, kterou dala dohromady věda pomocí testů připravenosti na vztah, atraktivity vzhledové i čichové a...

Dědička pivovaru Guinness je po smrti, zemřela na následky smolné nehody

V pouhých devatenácti letech zemřela dědička světoznámého irského pivovaru Guinness Honor Ulothová. Vnučka...

Fronty ještě přijdou, vláda zapomněla na rodiče s dětmi, tvrdí prodejci

Od rána obchodníci poprvé povinně počítají zákazníky, aby měl každý pro sebe 15 metrů čtverečních v přepočtu na plochu...

Vyšel seznam nejpoužívanějších hesel. Pokud tam najdete své, změňte ho

Uživatelé stále používají velmi jednoduchá hesla. Přitom platí, že pokud si ho snadno zapamatujete, je s největší...