Pátek 23. dubna 2021, svátek má Vojtěch
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  • Pátek 23. dubna 2021 Vojtěch

Víc orgasmů, pláče i volného času. Proč se vyplatí randit s feministkou

  10:48
Nenávidí muže, nedbají o sebe a podržení dveří berou za sexuální obtěžování. Štiplavé poznámky o feministkách, kterými se stále někteří ohánějí, jsou už dávno vyvrácené jako nepravdivé. Muži naopak častěji než kdy dřív feministky upřednostňují jako partnerky. Už totiž pochopili, že z feminismu těží obě strany.
ilustrační snímek

ilustrační snímek | foto: Depositphotos

Vztah s feministkou má mnoho výhod pro obě strany. Tak například hned seznámení – přestože dlouho zažité stereotypy velely muži udělat první krok, feministky vědí, že na tom, kdo koho osloví jako první, vůbec nezáleží.

Když se feministce někdo líbí, nebude jen koukat a čekat, jestli dotyčný něco neudělá. Často za ním proto přijde jako první a zeptá se, jestli by nechtěl někam zajít nebo by neměl nic proti, kdyby si vyměnili čísla. Časy, kdy ženy stydlivě klopily oči k podlaze a na svůj subjekt zájmu jen cudně mrkaly, jsou dávno ty tam. Dobrá zpráva pro stydlivější muže, kteří, přiznejme si, mezi všemi těmi alfasamci s nedozírným charisma a vůdčími schopnostmi v hojném počtu stále jsou.

Pokud se kontakt podaří a na obou stranách se objeví sympatie, může pár pokročit ke schůzkám. Často omílané vtipy o tom, že ženy nejvíc zajímá jedno číslo, a to PIN od karty, jsou pro feministky dávno passé. Každá feministicky smýšlející žena má ráda svou nezávislost, se kterou se samozřejmě pojí vlastní finanční prostředky. 

Přestože ženy v Česku v průměru berou o 20 procent méně než muži, s feministkou se opravdu pánové nemusí bát, že jim vysaje konto a ještě po nich bude žádat drahé dary. 

Projeví se to typicky hned při placení za první kávu nebo večeři – dost možná žena hned zkraje navrhne, že si účet oba rozdělí. A pokud se nechá pozvat (ano, i feministky zvládají, když za ně jídlo partner příležitostně zaplatí), na další schůzce jistě bude chtít účet dorovnat. Její protějšek se tak nebude muset bát, že si jej vybrala jen kvůli jeho majetku. Bude si moct být jistý, že ho dotyčná má skutečně ráda.

Feministky se neholí. Když nechtějí

Feministky se neholí a jsou nechutné, je slyšet z některých úst, zejména těch, která se feminismem cítí nejvíc ohrožená. A vlastně mají pravdu.

Feministky se neholí, když nechtějí. Anebo se holí, když chtějí. Zkrátka a dobře znají své tělo a snaží se, aby se v něm cítily co nejlépe. Neženou se za nesmyslnými módními trendy a ideály krásy, které můžeme vidět na televizní obrazovce během soutěží miss. Vědí, že každé tělo je unikátní, takže je třeba ho přijmout a mít ráda. A z toho samozřejmě těží i jejich protějšky.

Krása naruby. Ženy, které se neholí, propagují přirozenou krásu

Všechna těla, i ta mužská, podléhají pod tlakem médií a patriarchální kultury uměle vytvořeným nereálným standardům. A přiznejme si, kolik skutečně vypracovaných playboyů mezi běžnými smrtelníky chodí? Asi tolik jako žen s mírami 90-60-90. A navíc, kdo nikdy kvůli obecně deklarovaným a nedosažitelným ideálům netrpěl komplexy? 

Pokud muž začne chodit s feministkou, snadno budou moct zavést diskuzi na to, jak jejich těla fungují, co se jim líbí a co naopak ne, jak byste se k sobě během intimních chvil měli navzájem chovat. A protože fyzická stránka je jedna z důležitých součástí vztahu, pomůžou podobné diskuze budovat nejen důvěru a porozumění, ale i hlubokou partnerskou sounáležitost.

Ženy se v noci bojí. Mám kvůli nim přejít na druhý chodník? diví se muži

Mimo to podle britské studie feministky mají častěji orgasmus. Naopak ženy s antifeministickými názory orgasmus častěji předstírají, a to i proto, že věří, že žena má vyvrcholit stejně snadno jako muž nebo že staví jeho uspokojení nad své vlastní.

I muži pláčou. A mohou

Převládající genderové stereotypy nutí mužům narativ o nebojácnosti, potlačování emocí a ničení veškerého projevování „slabosti“ hned v zárodku. A nedejbože, aby muž brečel! Právě tyto stereotypy předepisované tím, že „ženské“ vlastnosti (jako třeba emoce) jsou horší než mužské, výrazně škodí mužskému psychickému zdraví. 

I proto je mezi zmíněnou polovinou populace až 3,5krát větší počet sebevrahů, předčasně zemřelých při nehodách nebo obětí závislosti, zatímco ženy převažují v terapiích, protože se nebojí o svých problémech a emocích s nimi spojených hovořit. Aby ne, když jsou už odmala vychovávány v narativu, že jsou více citově založené. Jenže pes je zakopaný v tom, že pocity mají lidské bytosti bez rozdílu všechny.

Tradiční maskulinita ohrožuje mužské životy, tvrdí psychologové

Potlačování emocí navíc může vést k přehnané potřebě dominance a ta k domácímu násilí, které v dnešní době zažije zhruba každá třetí žena.

Takže ne nadarmo feminismus nežádá nadvládu žen, ale rovnost pohlaví. A právě rovnost pohlaví nám říká, že brečet je v pořádku. A že brečet může kdokoli. Muži tedy mohou odložit pocit studu a partnerce se otevřít nejen v tom dobrém, ale zejména v tom zlém, kdy ji potřebují jako svou největší oporu. Žádná feministka se jim nevysměje, když dají najevo smutek a lítost prostřednictvím slz. Naopak. Budou to v současné společnosti považovat za velké hrdinství.

ilustrační snímek

Ve vztahu pak muž randící s feministkou samozřejmě nemůže čekat perfektně uklizeno a uvařeno. Nebo vlastně může. Pokud dotyčná ráda uklízí, protože si přitom vybije třeba vztek z práce, nebo je vaření její koníček. Nejedná se o povinnost, která musí ležet jen na ženských bedrech. Vzhledem k tomu, že všichni musí uklízet, vařit i pracovat, není už dávno pokrokovou myšlenkou, že se na těchto činnostech budou podílet oba partneři. Pánové, nebojte se. Feministka z vás služku v domácnosti neudělá. Naopak, po rozdělení všech nezbytností půjdou úkoly rychle od ruky a oběma pak zbude čas na příjemný večer, rozhodně příjemnější, než kdyby žena v nočních hodinách končila svou druhou, tentokrát neplacenou, domácí směnu.

Feministky zkrátka muže potřebují. Dobře si totiž uvědomují, že bez poloviny populace změna možná není. A proto hledají muže otevřené změnám, kteří se nebojí vystoupit ze stereotypní role, která by už dávno měla být přežitá. Vztah s feministkou tedy může pomoct otevřít mnoho obzorů.

Co je feminismus v českém prostředí?

„Obecně lze říci, že různé feminismy spojuje výchozí teze, že ženy a muži nemají ve společnosti rovné příležitosti. Feminismus současně usiluje o změnu tohoto stavu a umožnění stejné startovací čáry pro muže i ženy a rozšíření svobodné volby. Jde o reakci nejen na situaci žen, ale i situaci mužů a reflexi různých omezení a problémů obou pohlaví.

Feminismus nehledá viníky a rozhodně za ně neoznačuje muže. Hlavní problémy tkví v tom, jak jsou nastaveny procesy v naší společnosti, a také v stereotypech, které se týkají každého z nás. Další důležitou tezí je, že muži a ženy se od sebe odlišují, ale žádné odlišnosti by neměly být základem pro diskriminaci, podceňování či zvýhodňování mužů nad ženami, nebo naopak.

Genderová analýza také zdůrazňuje, že ženou či mužem se stáváme postupně. Rodiče, škola a společnost nás učí, co to znamená být správným mužem a správnou ženou. Existuje však celá řada modelů ženství a mužství a není důvod, proč by jen jeden z nich měl být společností respektován," popsala zakladatelka nevládní organizace Gender studies Linda Sokačová.

  • Nejčtenější

Štípance na intimních místech vyměněné manželky. Řešila se hygiena i štěnice

Ve středeční Výměně manželek, která se natáčela v létě, se mezi sebou prohodily dvě Ivety. A protože jedna je z...

Zhubla jsem 15 kilogramů a nebylo to tak těžké, říká zpěvačka Magda Malá

I když obézní nikdy nebyla, rozhodla se zpěvačka Magda Malá, že se nechce cítit ani oplácaná. „Dlouhou dobu jsem se...

Nový nos, ňadra i tvář bez vrásek. Celebrity ve vleku estetických zákroků

Málokterá z nás je se svým zevnějškem naprosto spokojená. Experimentujeme s líčením, vyhledáváme pomoc kosmetických...

Blondýnky se mužům líbí nejvíc, ale postelové bohyně mají jinou barvu vlasů

Pokud se na jaře rozhodujete pro nový odstín kadeří, asi vás bude zajímat, co si o ohnivých rusovláskách, něžných...

{NADPIS reklamního článku dlouhý přes dva řádky}

{POPISEK reklamního článku, také dlouhý přes dva a možná dokonce až tři řádky, končící na tři tečky...}

Zdravotní potíže žen. Na co si dát pozor ve 30, 40, 50 a 60 letech

Lidský život nabízí nejen mnoho příjemných okamžiků, ale i těch, které dokážou jednoho potrápit, zvláště co se zdraví...

Jsme inspektoři, ohlásili se agenti do Vrbětic. Později se ozval výbuch

Premium Přijeli do muničních skladů ve Vrběticích a prokázali se jako zaměstnanci ostravské firmy Imex Group. Jednalo se však o...

Muž z Imex Group: Do beden k odeslání by se ve Vrběticích nikdo nedostal

Premium Sklady ve Vrběticích na Zlínsku, které podle českých tajných služeb vyhodili do povětří ruští tajní agenti, měla...

Války budoucnosti mohou probíhat v lidské mysli, říká bezpečnostní analytička

Premium Její znalosti sice využívají vojáci a jeden kolega ji prý s nadsázkou navrhl jmenovat čestnou generálkou britské...

  • Další z rubriky

Štípance na intimních místech vyměněné manželky. Řešila se hygiena i štěnice

Ve středeční Výměně manželek, která se natáčela v létě, se mezi sebou prohodily dvě Ivety. A protože jedna je z...

Když dvě mámy mají dítě. Největším úskalím je pro duhové rodiny české právo

Dvě mámy mají k vlastním potomkům snazší cestu než dva tátové. Avšak i ony čelí překážkám, které současná legislativa...

Voyerství jako podceňovaný koníček Čechů. Rádi sledují hádky sousedů i sex

Premium Jestliže čtete tento článek večer u rozsvícené lampy, zkontrolujte, zda máte dobře zakrytá okna. Někdo vás totiž může...

Poznám příčinu nemoci podle data narození, říká spisovatel Michal Brozman

Bývalý fotbalista, dnes spisovatel Michal Brozman, který se také věnuje osobnímu rozvoji, tvrdí, že tomu, co nám je v...

Zlom 3. května. Otevřou se obchody a služby, další žáci se vrátí do škol

Systém PES nahradí šest vln rozvolnění, oznámil ve středu premiér Andrej Babiš. Od 3. května by se mohl vrátit druhý...

Hráče vyloučili z turnaje, protože měl příliš vysoko nastavený jas obrazu

Známý streamer Tfue přišel o vítězství v turnaji o dvanáct tisíc dolarů kvůli tomu, že měl příliš vysoko nastavený jas...

Královna se rozloučila s Philipem bílými květinami a vlastnoručním vzkazem

Královna Alžběta II. se rozloučila s mužem, který stál po jejím boku celých 73 let. Posledními vzkazy pro prince...

Bojím se, že papírové peníze v Česku skončí do pěti let, říká ekonom

Premium Mezinárodní měnový fond již před pár lety poukázal na to, že by papírové bankovky či kovové mince mohly z ekonomiky...

Z Philipova pohřbu odcházeli bratři William a Harry v důvěrném hovoru

Na hradu Windsor byl v sobotu pohřben princ Philip, manžel královny Alžběty II. Velká pozornost se upírala také na...