Radši se budu trápit, ale budu s ní, řekl Marian po Výměně manželek

  22:27aktualizováno  22:27
Marian (31) je sice s Marií (34) zasnoubený, ale o budoucnosti vztahu před televizní Výměnou manželek pochyboval. „Neumí vařit, neuklízí a děti nevychovává,“ řekl a televizní reality show bral jako poslední příležitost k nápravě.

Žijí spolu dva roky v Libochovicích v pronajatém 2+kk a vychovávají dvě děti, které si Marie do vztahu přivedla předchozího manželství. Marian jezdí s autobusem, Marie je nezaměstnaná.

„Děti jsou špatně vychované a hygiena u dětí vázne, hlavně aby přítelkyně pochytala něco z vaření,“ přál si na začátku Marian. „Pokud se nebude snažit sehnat si práci a napravit věci, co jsou špatně, tak bohužel bude muset jít,“ prohlásil a dodal, že jí však věří, že se postaví na nohy a „vše bude tak, jak si přeju já a budeme fungovat jako normální česká rodina.“

Smajlíky za umyté ruce

Pomoct nastavit v rodině řád měla za úkol náhradní manželka Petra (43). A protože ta pracuje jako vedoucí školní jídelny, dokázala si v nové rodině Martina (9) i Marušku (6) rychle získat tím, že vymýšlela odměny v podobě smajlíků za správně provedené hygienické úkony. Děti nebyly totiž zvyklé si mýt ruce po příchodu z venku, před jídlem, ani po toaletě, neuměly si čistit zuby.

Fotogalerie

V Libochovicích vládla pohoda i dobrá nálada. Co Petra uvařila, to všem chutnalo, dokonce upekla bublaninu. „Tu jsem jedl naposledy snad kdysi u babičky,“ rozplýval se Marian. Povedl se i společný výlet na libochovický zámek. „Tady jsem Marii požádal o ruku,“ svěřil se Marian.

„Na tvém místě bych se svatbou ještě počkala,“ brzdila ho Petra. „Vydržíš ji učit věci, které se učí malé děti?“

„Jestli to nebude lepší, půjdeme od sebe, děcka bych navštěvoval,“ připustil Marian.

Ale s přibývajícími dny se mu přece jen po Marii začalo stýskat. Krize vyvrcholila v den, kdy se vrátil nenaladěný z práce a našel ušní tyčinku v záchodě, kterou tam Martin zahodil. 

„Příště ti stáhnu kalhoty a dostaneš vařečkou,“ pohrozil, a když viděl, že Petře se takový postup nelíbí, vysvětlil: „My jsme taky dostávali, když jsme byli malí. Řezali nás páskem.“

Petra ho přesto dál napomínala, že fyzickým násilím nic nevyřeší. „A doma vás nebili, mluvila jsem s tvými rodiči,“ vmetla mu pak při závěrečném setkání obou párů.

„Chybí mi tady Maruška. Dokáže být ve výchově trošku razantnější, tvrdší, že dostanou na zadek, není žádné domácí násilí, jak Péťa prohlásila,“ nechal se slyšet Marian. „Marušku prostě miluju i přes to všechno a to se radši budu trápit, ale budu s ní,“ ujistil televizní diváky i sebe.

Po deseti dnech si Petra byla jistá tím, že je se svou rodinou spokojená. Marian se sice rozhodl omezit své partnerce přístup na internet, ale jinak si uvědomil, že pochybnosti o jejich budoucnosti zmizely. „Vezmeme se!“ předsevzal si.

Koprovka připomínala UHO

Marie zaujala mezitím na deset dnů Petřino místo v pětipokojovém domě v obci Velká na Moravě po boku Dušana (38) a dcery Laury (13). Jestliže Dušan a Laura na začátku výměny kritizovali Petru, že uklízí až moc, najednou měli v domě ženu, která, jak si přáli, to s úklidem nepřehání. A i když je vyučená kuchařka, její jídlo se nedá jíst, jak záhy zjistili.

Koprová omáčka, kterou uvařila, připomínala podle Dušana spíš univerzální hnědou omáčku (UHO) a byla tak kyselá, až se mu svírala pusa. „Skončila v koši,“ přiznal, zatímco Marie odtušila, že každý má jiné chutě a toto je „její vaření“.

Autoritu si Marie nezískala ani u Laury. „Kdy uklidíš po psovi experimenty, jak máš napsáno v manuálu?“ Zeptala se jí. Laura neznalost cizích slov taktně přešla a snažila se vyhovět Marii i po změně režimu, kdy musela po příchodu ze školy odevzdat mobilní telefon.

Přitom sama Marie přiznala, že internet je její problém. „Hodně jsem lezla na internet, příteli to vadí, myslí si, že ho sleduju, ale není to pravda. Internet mi nechybí, slíbila jsem, že to omezím, nebudu na něm vůbec,“ dušovala se a přidala: „Ve vaření se zlepšuji, myslím. Já bych přítele neměnila za nic na světě. Třeba i on si uvědomí, že mu chybím.“

Laura s náhradní maminkou nebojovala. „Je pravda, že domácnost hodně leží na mamce, budu jí víc pomáhat,“ uvědomila si. Trpělivost opouštěla spíš jejího tátu Dušana. Měl pocit, že po sobě neuklízí, že nechala zapatlané boxy od mouky i poškrábanou kuchyňskou desku. Po změně režimu, kdy měla pravidla domácnosti nastolit náhradní manželka, byl však docela spokojený. „Plní naštěstí jen úkoly z manuálu. Jsem rád, že nevymýšlí nic z vlastní hlavy, to by mohla být katastrofa. Tuhle manželku bych nechtěl v životě nikdy a její muž musí být zlatý a trpělivý člověk.“

Marie si uvědomila, že víc musí zapracovat na vaření, víc se věnovat dětem i příteli. „Internet vůbec,“ plánovala.

Marian: Pořídíme si ještě dítě

Při závěrečném setkání obou párů Petra s Marianovou podporou Marii vyčetla špatné hygienické návyky dětí i to, že neměly žádné bačkory. „Ty nevaříš, neuklízíš, doma nefunguješ, sedíš na internetu,“ popsala její roli a podivila se i nad fyzickými tresty, které rodiče uznávají.

„Na začátku jsem si myslel, že vztah mezi námi dál nepůjde,“ řek v závěru Marian své přítelkyni. „Ale jelikož věřím tomu, že se vzchopíš, tak se vezmeme 22. září. Hrozně moc tě miluju a tak to bude. A do budoucna plánujeme ještě jednoho potomka,“ oznámil.

Autor:

Nejčtenější

Potravinová pyramida je omyl moderní výživy, říká Margit Slimáková

Margit Slimáková, výživová specialistka

Studium farmacie úspěšně dokončila, ale už na škole byla rozhodnutá, že pro farmaceutický průmysl pracovat nebude. Víc...

Pořádek přerostl v teror. Sbal holku a uteč, radila vyměněná manželka

Patrik svou ženu Veroniku miluje, ale pořádek v bytě ještě víc.

Šestadvacetiletý sanitář Patrik je tak posedlý pořádkem, že diváci reality show Výměna manželek mohli u televize snad i...

Příběh Patrika: Žena opustila mne i dceru, ale stejně se stále vrací

Ilustrační snímek

Dva roky moje manželka udržovala milenecký vztah s jiným mužem. Když to na ni prasklo, rozhodla se pro něj. Bez...

Manuál, jak se co nejrychleji zbavit nachlazení

Ilustrační fotografie

Když zakročíte včas, můžete nejenom zmírnit průběh nachlazení, ale i podstatně zkrátit dobu, kdy vám je špatně. Co...

Průzkum: muži dávají přednost ženám s hustým obočím. Na sex i na vztah

Cara Delevingne je současnou nejžádanější modelkou světa. Angličanka s výrazným...

Ženy s hustým obočím mají podle vědců v krvi vyšší hladinu pohlavních hormonů a bývají sexuálně náruživější. Proto se...

Další z rubriky

Příběh Mirky: Na Vánoce jsem zase byla sama, už mě nikdo nechce

Ilustrační snímek

Ještě před pár měsíci syn se snachou mluvili o tom, jak se těší, až budeme spolu v jejich novém domě trávit Vánoce. Pak...

Matka pila, otčím je mlátil. Roman se ujal sourozenců a dal jim domov

Roman si vzal sourozence do vlastní péče.

Když byl Romanovi rok, jeho rodiče se rozvedli. O pět let později si máma našla přítele a narodili se další tři...

Radši se budu trápit, ale budu s ní, řekl Marian po Výměně manželek

Marie (34) žije s rodinou v Libochovicích.

Marian (31) je sice s Marií (34) zasnoubený, ale o budoucnosti vztahu před televizní Výměnou manželek pochyboval....

Najdete na iDNES.cz