Vibrátory: Ideální je, když fungují na dálkové ovládání

  2:12aktualizováno  2:12
Pokud byste si mysleli, že vibrátory mají mezi sexuálními pomůckami svůj zenit za sebou, opak je pravdou. Původní realistickou podobu nahradily designové kousky, které penis nepřipomínají, zato však umí vibrovat podle hudby a lze je ovládat na dálku.

Vibrátor a la čertík | foto: e-shop

Erotic City na pražském Smíchově je kolem poledne prázdné. "Ale měla byste to tu vidět vpodvečer, dveře se netrhnou," říká prodavačka, která má na cedulce jméno Katka. Obhlížím zboží, z pultů se na mě valí lány umělých penisů a vagin, lubrikanty, síťované hadříky a taky spousta věcí, které jako by vypadly z lože markýze de Sade.

Sjedu pohledem na dolní polici. Úlek vystřídá smích. Civí na mě tři hlavy – černovláska, bruneta a blondýna. Mají vykulené oči, pootevřená ústa a jsou spláclé jako nafukovací matrace po dovolené. "Tohle je Nikita, naše nejprodávanější panna," přiskočí s vysvětlením Katka a ukazuje na blondýnu s modrýma očima. "Patří k veteránkám, výrobce vyrábí stejný model už několik let." Nechápu.

"To je jednoduché. Muži, když si na něco, tedy vlastně na někoho, zvyknou, tak to chtějí pořád."

Aha. Takže v mnoha českých postelích se vyvaluje brutální Nikita, žena s arogantním výrazem, kterou by naživo asi moc mužů doma mít nechtělo. Ještě že ji můžou vyfouknout. Stejně nemůžu uvěřit, že tohle někdo používá.

Fotogalerie

Zajímá mě, jaké jsou tři bestsellery pro muže a pro ženy. Lada Smutná, oblastní vedoucí řetězce Erotic City, neváhá. "Muži nejvíc kupují umělé vaginy, lubrikační gely a kroužky pro udržení erekce," vypráví a dodává detaily. "Velmi se prodává vagina ve tvaru autíčka. Chlapi se totiž stydí, vždycky tvrdí, že nakupují pro kamaráda. Ale autíčko si můžou klidně postavit i na stůl a nikoho to nepohoršuje." Hm... Nestačím se divit.

Tři nejžádanější pomůcky pro ženy jsou vibrátory, venušiny kuličky a vibrační vajíčka, ideální je, když fungují na dálkové ovládání. Můžete je ovládat na deset, patnáct metrů. "Zatímco se muž dívá na fotbal, může uspokojovat svou ženu. Některé páry si to berou s sebou i do kina," líčí Smutná.

Zjišťuju, že mám zásadní neznalosti. V erotickém byznyse probíhá úplná revoluce.

To největší odhalení teprve přijde. Dozvídám se, že obyčejný vibrátor, který do českých sexshopů vtrhl před dvaceti lety, už je za zenitem. Velikost nahradila funkčnost a design. Místo gelových vibrátorů tělové barvy nastoupily různobarevné heboučké hračky, které ani jako vibrátory nevypadají. Jsou malinké a docela roztomilé, jestli se to o takové věci vůbec dá říct. Některé se dokonce můžou připojit k MP3 a vibrují na hudbu. Ty nejdražší stojí až deset tisíc.

Ale já jsem si přišla hlavně ověřit, jestli se opravdu víc používají afrodiziaka. Odpověď zní ano. "Lidé si začínají hodně hrát. Kupují parfémy s feromony, masážní oleje, které se dají jíst, směsi do koupele," tvrdí Lada Smutná. Jenže já těmto věcem moc nevěřím, myslím, že afrodiziaka jsou jen geniální marketingový podvod, který má placebo efekt. "Ba ne, něco na tom opravdu je," oponuje prodavačka Patricie, "máme zákazníky, kteří si pro ně chodí opakovaně. Proč by za ně utráceli, kdyby to nefungovalo?"

Po návštěvě sexshopu usedám k počítači. Hlava se mi točí ze všech informací, tvarů, barev a vibrací.

Přichází další reakce "z lidu". Vlastně jen potvrzuje to, co jsem se dověděla v Erotic City.

"Mám nového partnera, který chce používat různé propriety. Připadá mi směšné, když se mám navléknout do síťované kombinézy. Pak se vytasí s nějakou věcí, přičemž vibrátor je ještě ta nejlepší varianta. Myslí si, jak je to pro mě vzrušující. Upřímně – je mi to hodně nepříjemné, ale vyhovím mu, protože se bojím, že o něj jinak přijdu. A taky doufám, že se časem uklidní a přejde ho to." Dana, 30 let

Používáte vibrátor?

Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 0:00 čtvrtek 12. července 2012. Anketa je uzavřena.

Ano 1594
Ne 1100
Autoři:

Nejčtenější

Falešná lékařka prováděla plastické operace a zohyzdila několik lidí

Falešná lékařka Alyona Verdyová operovala desítky lidí.

Alyona Verdyová se vydávala za lékařku a operovala desítky lidí, aniž by vystudovala lékařskou školu. Pacienty...

Když se mu bráním, jsem dolámaná. Ve Výměně manželek tekly slzy

Kristýna se synem Markem a její přítel Pavel žijí v Liberci.

„Přijedeme domů, sbalím si věci a odcházím. S herečkou nebudu,“ končil tentokrát televizní Výměnu manželek Pavel (30)....

Alkoholička ležela měsíc ve výkalech, teď čeká dítě a pomáhá závislým

Jessica Landonová

Devětatřicetiletá Jessica Landonová čeká svého prvního potomka a prožívá nejkrásnější životní období. Před pár lety...

Příběh Marka: S milenkou čekám dítě, ale chci zůstat s rodinou

Ilustrační snímek

Můj mimomanželský vztah nezůstal bez následků, milenka otěhotněla. I když ji mám rád a o dítě se chci postarat, nemohu...

Nebrala antikoncepci, aby neztloustla, tak se v sedmnácti stala matkou

„Martinka nechtěla brát antikoncepci, aby nebyla tlustá, tak čekáme miminko,“...

V dalším pokračování Malých lásek jste tentokrát mohli vidět nejen nejmladší rodičku celé série, teprve sedmnáctiletou...

Další z rubriky

Nebrala antikoncepci, aby neztloustla, tak se v sedmnácti stala matkou

„Martinka nechtěla brát antikoncepci, aby nebyla tlustá, tak čekáme miminko,“...

V dalším pokračování Malých lásek jste tentokrát mohli vidět nejen nejmladší rodičku celé série, teprve sedmnáctiletou...

Teribear hýbal Prahou a za deset dní vybral přes dvanáct milionů korun

T. Maxová se zástupci Škoda Auto M. Kaderou a B. Wojnarem, vpravo tenista R....

Pátý ročník charitativního happeningu Teribear hýbe Prahou aneb Prima den s medvědem, který byl sobotu slavnostně...

Příběh Adély: S manželem uvažujeme o adopci, moje matka nás odsoudila

ilustrační snímek

S manželem jsme svoji už osm let a prakticky od prvních společných nocí se snažíme o dítě. Jenže se nedaří a náš čas...

Po operaci mandlí upadl chlapec do kómatu, začalo trestní řízení
Po operaci mandlí upadl chlapec do kómatu, začalo trestní řízení

Policisté na Královéhradecku zahájili trestní stíhání tří lidí a jedné firmy, kteří údajně nesou odpovědnost za tragédii. Ta se odehrála před dvěma lety, jejímž následkem osmiletý chlapec po operaci mandlí upadl do kómatu.

Najdete na iDNES.cz