Víkend myslí na gurmány, děti i milovníky dálek. A pomůže pochopit lásku

  0:27aktualizováno  0:27
Chcete se o víkendu dozvědět něco zajímavého? Tak navštivte přednášku o chemii a energii lásky, výstavu o cestování a preparátorství nebo diplomatický festival. Mlsné jazýčky potěší přehlídka vín a zabijačka. Děti si zařádí na koncertě. A pokud už myslíte na vánoční dárky, máme pro vás také pár tipů.

Diplomatický festival. | foto: dsaprague.org

Vánoční diplomatický festival

diplomatický festival

Mimořádnou možnost obohatit svou kuchyni o lahůdky z celého světa, šatník o nezvyklé doplňky a nakoupit s předstihem dobrůtky do mikulášských punčoch nebo neobvyklé vánoční dárky budete mít v neděli 24. listopadu od 10:00 do 16:00 v kongresovém sále Hotelu Hilton. Akci pořádá Asociace partnerek diplomatických sborů, podílí s na ní diplomaté z více než 40 zemí a je pravidelně zahajovaná první dámou České republiky. Výnos festivalu je každoročně rozdělen českým charitativním organizacím. Vstupné je 100 korun, každá vstupenka je zároveň lístkem do tomboly a dětského koutku. Více zde.

Chemie lásky v iQparku v Liberci

Michael Londesborough

Popularizátor vědy a průvodce pořadů České televize Michael Londesborough míří do libereckého iQparku. V pátek přiveze svou vědeckou show "Tajemství energie a chemie lásky". Vtipná a energická zábava, během níž bude odhaleno, jak "vzniká láska" v mozku a mnoho dalších pokusů, začíná v 18 hodin. V průběhu celého víkendu se pak můžete těšit i na vánoční experimentování v laboratoři, kde si vyrobíte ozdoby na vědcův kouzelný stromeček či upečete rychloperníček v mikrovlnce, nebo na akční Science show, při které si sáhnete na 500 tisíc voltů. Více zde.

Adventní slavnosti na zámku Nelahozeves

cukroví

Příjemnou předvánoční náladu vám určitě navodí víkendový bohatý program plný aktivit a zábavy pro malé i velké na zámku Nelahozeves. Pokocháte se vánočními trhy a řemeslnými výrobky. Budete moci také ochutnat speciality zdejší Zámecké restaurace a vín z Lobkowiczkého zámeckého vinařství. Pro děti budou připravena různá vystoupení i řemeslné dílny. Více zde.

Pískomil se vrací do Lucerny

Pískomil se vrací

U dětí známá kapela Pískomil ukončí svou letošní šňůru velkým podzimním koncertem v Lucerna Music Baru v Praze. Dopřejte svým dětem zážitek dovádivé koncertní show v jednom z nejlepších hudebních klubů v Praze. Jako host vystoupí frontman kapely Chinaski Michal Malátný a střihne si s Pískomilem pár písniček. Více zde.

Preparátor - putování světadíly s Vilémem Borůvkou

preparátor Vilém Borůvka

Úspěšnou prodlouženou výstavu Preparátor doplní v  pondělí 25. listopadu v 17 hodin v novodvorském Arboretu přednáška věnovaná cestám a práci Viléma Borůvky. Představí exotickou oblast Indie a Nepálu, posluchači se mohou těšit i na promítání diapozitivů, které je seznámí s Assámem, Kašmírem či Nágalandem.  Prodloužená výstava je reflexí dosavadních šedesáti dvou let obětavého působení Viléma Borůvky ve Slezském zemském muzeu. Věnoval se odbornému mapování výskytu, sběrům a preparaci obratlovců, ze svých zahraničních expedic přivezl bohatý materiál v podobě ptáků a savců, ze kterého v muzeu vybudoval sbírku těchto cizokrajných obratlovců. Více zde.

Kateřinská přehlídka vín v Brně

víno

V sobotu vás zveme na čtrnáctý ročník Kateřinské přehlídky ročníkových a přívlastkových vín. Čeká vás volná degustace vynikajících vín z prestižních jihomoravských vinařství a prodej přímo od vinařů. Letošní ročník bude zároveň pojat jako již jedenáctý memoriál pana Vlastimila Joba, zakladatele tradice Kateřinského koštu vín v Tuřanech. Více zde.

 

Mikulecká zabijačka

jitrnice

V sobotu na vás v kulturním domě a Hostinci U Losíků v Mikulčicích čekají zabijačkové speciality. Kromě klasických zabijačkových dobrot budete moci také ochutnat různé druhy ovocných pálenek starších ročníků a také vína od zdejších vinařů. Více zde.

Autor: pro iDNES.cz

Nejčtenější

Zemřela královna sushi Bára Rektorová, podlehla rakovině

Bára Rektorová

Zakladatelka firmy na sushi a maminka dvou synů Bára Rektorová zemřela 11. srpna v kruhu svých nejbližších, jak na...

Andrea Černá: Jako kůl v plotě nežiju, ale pět dětí už porodit nestihnu

Andrea Černá

Přestože Andrea Černá ztvárnila desítky náročných divadelních rolí, pro národ zůstává hlavně Eliškou ze známého filmu...

Na Pacifické hřebenovce jsem věčně hladověla, vzpomíná Lucie Kutrová

Lucie Kutrová

Do dvaceti se kromě školy zajímala jen o módu a večírky. Neuběhla ani kilometr a nechápala, proč lidé chodí třeba na...

Tři potraviny, kterých se v létě můžete bezstarostně přejídat

Některé potraviny se mohou na vašem letním jídelníčku objevovat často,...

Léto velkému přejídání nepřeje. Obepnuté šaty i tílka okamžitě prozradí každý faldík na břiše, krátké sukně a kraťasy...

Příběh Evy: Můj život je jeden průšvih za druhým, už nevím jak dál

Ilustrační snímek

Jsem odložené dítě, vychovali mě prarodiče. O babičku jsem se starala až do její smrti, ale z dědictví mě vyšoupla...

Další z rubriky

Příběh Zuzany: Přítel flirtuje s cizími ženami na internetu

ilustrační snímek

Náhodou jsem zjistila, že můj přítel má virtuální známosti. Na Facebooku si velmi důvěrně dopisoval s několika ženami....

Krizové roky ve vztahu: hned po svatbě a po sedmi letech

Ilustrační snímek

Zatímco dříve se lidé brali na celý život, dnes se podle statistik rozvede každé druhé manželství v České republice....

Andrea Černá: Jako kůl v plotě nežiju, ale pět dětí už porodit nestihnu

Andrea Černá

Přestože Andrea Černá ztvárnila desítky náročných divadelních rolí, pro národ zůstává hlavně Eliškou ze známého filmu...

Advantage Consulting, s.r.o.
SERVICE DESK SPEZIALIST

Advantage Consulting, s.r.o.
Jihomoravský kraj
nabízený plat: 20 000 - 25 000 Kč

Najdete na iDNES.cz