Užijte si o víkendu zabijačku či posvícení. A ve čtvrtek strašidla

  0:01aktualizováno  0:01
Prodloužený sváteční víkend je přímo nabitý akcemi pro milovníky jídla - chystá se zabijačka, foodfestival, vinobraní a slavnosti vepřového masa a dýní. Pondělí můžete strávit pohledem do historie v Památníku 2.světové války. Pozveme vás i na akce příštího čtvrtka, kdy si děti mohou užít strašidelný svátek Halloween.

Na dýňovou oslavu v zoo můžete vyrazit už o víkendu, ve čtvrtek pak bude Halloween. (ilustrační foto) | foto: Adolf Horsinka, MAFRA

Gastro Food Fest Litoměřice

boeuf bourguignon

První ročník jediného gastronomického festivalu na Ústecku přichází tento víkend. V rámci třídenní akce si vychutnáte vybrané místní delikatesy a kulinářské umění mistrů kuchařů. Na akci budou přítomni jedni z nejvyhlášenějších šéfkuchařů Radek Šubrt, Zdeněk Pohlreich, Robert Zatloukal, Jan Punčochář a mnoho dalších. Čeká vás také kuchařská a barmanská show. Chybět nebudou ani atrakce pro děti, hudební vystoupení a další doprovodný program.Více zde.

Pohádkové posvícení na Starých Hradech

posvícení

Guláš, jitrničky, jelítka, ale i slivovice a posvícenské koláče – to je tradiční lidová veselice. V sobotu se na Hradě a zámku Staré Hrady na vás čekají domácí zabijačkové hody podle starých tradic a na velká pohádká soutěž, písničky a další pohádková představení. Více zde.


Vinobraní s posezením u cimbálu v Horních Věstonicích

Vinobraní

Zavítejte v sobotu na jižní Moravu a ochutnejte nová vína vinařů z Podpálaví. K degustaci vám bude hrát cimbálová muzika a chybět nebude ani tradiční občerstvení ve formě zabijačkových specialit, nebo halušek .Více zde.


Mezinárodní den kuchařů v Praze

Mezinárodní den kuchařů

Přímo na Václavském náměstí v Praze v sobotu čeká na návštěvníky nabídka těch nejlepších kulinářských dobrot od různých společností, restaurací i hotelů. Dobré jídlo a pití je zaručeno, kromě toho se chystá i slavnostní průvod kuchařů a cukrářů, nebo kulturní vystoupení. Kulinářští profesionálové se  utkají v Mistrovství ČR ve filetování čerstvých lososů. Celý výtěžek z akce bude věnován na charitativní účely.Více zde.

Dýňové hody v Zoo Praha

GORILÍ HALLOWEEN. Stříbrohřbetá gorila Jomo v zoo v Cincinnati žvýká dýni....

Pražská zoologická zahrada vás v neděli zve na neobvyklé dýňování. Připraveny pro vás budou pochoutky z dýně, umělecké duše zase zajisté ocení desítky okrasných dýní rozmístěných po celém areálu. Dýně ale nečekají jen na návštěvníky, ale dosyta si jich užijí i zdejší zvířátka. Například lachtani si s nimi budou hrát, tygři si zase pochutnají na dýních plněných masem a dýně s ovocem a zeleninou přijdou k chuti i nosálům, gorilám, slonům, prasátkům nebo tapírům.Více zde.

Památník II. světové války v Hrabyni

památník v hrabyni

V pondělí 28. října se památník otevře návštěvníkům zdarma. Mohou si prohlédnout dlouhodobou expozici Doba zmaru a naděje i výstavy Řop, řop, řopík a Muži a válka, které se chýlí ke konci. Bude zpřístupněn symbolický hřbitov u památníku a v 15.00 hodin začne komentovaná prohlídka expozice s názvem Karpatsko-dukelská operace. Otevírací doba památníku je od 9.00 – 17. 00 hodin.  Více zde.

Halloween v pražském Karlíně

halloween

Ve čtvrtek 31. října v 16 hodin přijďte do Karlínského Spektra převlečení za čarodějnici, dýni nebo libovolné strašidlo. Na Karlínském náměstí vyroste hřbitov, na kterém se budou prohánět strašidla. Těšit se můžete na tajuplné lektvary, pochutnat si budete moci na „plesnivém koláči“. Máte rádi obří pavouky, strašidla v prostěradle nebo třeba tajemnou a děsivou výpravu do temného sklepa? Čeká vás i tajuplná cesta po svíčkách s překvapením, strašidelné dílny, výroba lampionu na závěrečný lampionový průvod, který bude korunován ohňostrojem.  Více zde.

Halloweenská čarodějná party v Brně

Dušičky v roce 2008

Halloweenské čarodějné rejdění v maskách ve Veslé kavárně je na spadnutí! Pro děti je připraven bohatý program pod vedením animátorů z CK Špuntík. Ve čtvrtek 31. 10. 2013 se od 17 do 19 hodin můžete těšit na tanečky, zpívání s kytarou, výroba halloweenských masek, hry a soutěže. Ačkoli se budou vyrábět masky, neostýchejte se přijít ve svém vlastním halloweenském převleku. Více zde.

M&S spouští akci "Až vyrostu" pro Unicef

PF 2013 - UNICEF

Nová interaktivní kampaň odhalí sny o budoucnosti stovek dětí z Prahy a Bratislavy. Ty budou znázorněné na pohlednicích červenou, modrou a bílou barvou a jejich poskládáním dohromady se vytvoří obrovská česká vlajka. Kampaň se bude konat po dobu dvou týdnů počínaje 26. říjnem v dětském oddělení prodejny M&S Chodově. Účelem je vybrat peníze na projekty UNICEF, které zajišťují vzdělání pro všechny děti bez rozdílu po celé planetě. Více zde.

Autor: pro iDNES.cz

Nejčtenější

Na Pacifické hřebenovce jsem věčně hladověla, vzpomíná Lucie Kutrová

Lucie Kutrová

Do dvaceti se kromě školy zajímala jen o módu a večírky. Neuběhla ani kilometr a nechápala, proč lidé chodí třeba na...

Horoskop v období Panny: jaké jsou a co čeká všechna znamení zvěrokruhu

Ilustrační snímek

Slunce vstupuje na jeden měsíc do hvězdného znamení Panny. Lidé narození v tomto období jsou pracovití, zodpovědní,...

Už žádné módní trapasy. Osvojte si základní pravidla oblékání

Ilustrační fotografie

Cit pro módu bohužel nebyl každému do vínku dán. Kvůli tomu můžeme na ulicích občas vidět opravdu zvláštní kreace,...

Slavné nevěsty tohoto léta. Které to slušelo nejvíc?

Letní nevěsty

Léto je roční období, které každým rokem přeje svatbám. A letos do toho praštilo hned několik slavných osobností....

V obložení závazků: sendvičové generaci hrozí krize a vyhoření

ilustrační snímek

Musejí se starat o děti, zároveň pečují o rodiče a mnohdy i prarodiče. A k tomu pracují nebo podnikají. Tak žijí...

Další z rubriky

Průzkum: mladí bez rodin vstupují do života se zkreslenými představami

Ilustrační snímek

Mladí lidé, kteří vyrůstali v dětském domově, nemají v porovnání s vrstevníky stejné podmínky pro start do nového...

Příběh Zuzany: Přítel flirtuje s cizími ženami na internetu

ilustrační snímek

Náhodou jsem zjistila, že můj přítel má virtuální známosti. Na Facebooku si velmi důvěrně dopisoval s několika ženami....

Týdenní horoskop pro ženy všech znamení od 19. do 25. 8.

horoskop

Týden začíná a hvězdy vašemu znamení mohou pomoct k tomu, abyste následující dny nejen zvládla, ale také si je užila....

Najdete na iDNES.cz