Kam vyrazit o víkendu? Do zoo, na Hrad, na dožínky nebo za adrenalinem

  0:02aktualizováno  0:02
Tento víkend můžete oslavit narozeniny pražské zoo, zajet na jablečné nebo dožínkové slavnosti nebo navštívit Pražský hrad či brněnskou radnici. Zkrátka nepřijdou ani milovníci adrenalinových sportů nebo módy. Tak kam se vydáte?

ZOO Praha slaví 50. let chovu goril a 82. let své existence. | foto: ZOO Praha

Holešovice Fashion Market

Holešovice fashion market

Největší trh nezávislé módy, šperku a designu začíná už tento pátek 27. 9. v krytých halách Pražské tržnice v Holešovicích. Holešovice Fashion Market potrvá od pátečního poledne až do sobotní noci. Vášniví fanoušci módy se na akci dočkají prodejních stánků s originálními výrobky 140 módních značek, zajímavého doprovodného programu i chutného občerstvení. Vstup je zdarma, akce je bez bariér a vhodná i pro děti. Návštěvníci si budou moci vyrobit vlastní originální tašku či vyzkoušet služby sítotiskového studia. Více zde.

Jubilejní slavnost v pražské zoo

ZOO Praha

Zoo Praha se během své dvaaosmdesátileté existence stala domovem stovek mimořádných a kriticky ohrožených druhů. Unikátní africké tržiště bude otevřené celý den a návštěvníci na něm naleznou tradiční výrobky jako šperky, figurky, obrázky, šátky, tašky nebo oblečení. Koho unaví nákupy, bude si moci vyzkoušet vlastní dovednosti a vědomosti o Africe v nabízených hrách. Dopolední program vyvrcholí vystoupením Jiřího Korna a jeho skupiny 4TET.  Komentovaná setkání v Pavilonu goril ve 13, 15 a 17 hodin představí současnou skupinu goril. Více zde.

Jablečná slavnost v Hostětíně

jablečné slavnosti

Vůně jablečných moučníků, chuť jablečného moštu, hudba, ukázky řemesel, hry pro děti, divadlo a především pohoda a dobrá nálada - to vás čeká v Hostětíně v neděli  29. září od 11:00 do 18:00. Program Jablečné slavnosti nabízí návštěvníkům řemeslný jarmark, výstavu domácích jablečných moučníků i jejich prodej, přehlídku regionálních odrůd ovoce a další atraktivní a zábavný program. Více zde.

Outdoor Prague

outdoor prague

Netradiční sporty vám v sobotu 28. září přiblíží celodenní akce adidas Outdoor Prague, která si klade za cíl zvednout vám hladinu adrenalinu. Veřejnosti bude přístupná lezecká stěna s jištěním a unikátní osmimetrová ledová stěna, moderní verze chození po provaze slackline a rafting na divoké vodě. Pro odvážnější návštěvníky akce jsou připraveny atraktivní ceny v závodech v boulderingu a v lezení na obtížnost. V exhibicích se představí čeští i zahraniční lezci a slacklineři. Akce se bude konat v areálu loděnice Trója od 10:00 do 22:00 a všechny aktivity budou přístupné zdarma. Více zde.

Dožínkový festival

dožínky

Na farmě rodiny Jankových ve Vysoké Libyni bude na návštěvníky čekat velká herna pod širým nebem plná poznání, pohybu a pohádek. Zcela originální program zejména pro rodiny s dětmi doplní spousta skvělého jídla i odborné workshopy a přednášky pro moderní farmáře. Na akci rovněž přijal pozvání kardinál Dominik Duka, který vystoupí po 15 hodině s krátkou přednáškou. Více zde.

Den otevřených dveří na Pražském hradě

pražský hrad

V Den české státnosti, při příležitosti výročí úmrtí knížete Václava, budou v sobotu dne 28. září od 9:00 do 17:00 otevřeny reprezentační prostory Pražského hradu. Kromě tradiční prohlídky sálů a salonků využívaných při státních protokolárních akcích uvidí návštěvníci expozici zbraní, které jsou sv. Václavovi tradičně připisovány. Více zde.

Víkendový program v Národním technickém muzeu

muzeum

V sobotu 28. září budou mít návštěvníci mimořádnou příležitost prohlédnout si přenosový vůz České televize. Televizní technici je seznámí s vozem HD s pěti kamerami a s tím, jak se vysílají přímé přenosy nebo pořizuje záznam sportovních, kulturních či společenských událostí. Součástí programu budou komentované prohlídky výstavy, pracovní listy a soutěž a pro menší návštěvníky promítání oblíbených večerníčků. Více zde.

Den radnice Brno - střed

brno střed

Festival na brněnské radnici chystá netradiční úřednické disciplíny pro děti i dospělé, šermířské a taneční vystoupení, divadelní představení pro děti, prohlídky historických prostor radnice s výkladem a mini jarmark výrobků neziskových organizací. Vstup je zdarma. V případě nepříznivého počasí se akce koná ve Společenském centru radnice. Více zde.

Autoři: pro iDNES.cz

Nejčtenější

Zemřela královna sushi Bára Rektorová, podlehla rakovině

Bára Rektorová

Zakladatelka firmy na sushi a maminka dvou synů Bára Rektorová zemřela 11. srpna v kruhu svých nejbližších, jak na...

Andrea Černá: Jako kůl v plotě nežiju, ale pět dětí už porodit nestihnu

Andrea Černá

Přestože Andrea Černá ztvárnila desítky náročných divadelních rolí, pro národ zůstává hlavně Eliškou ze známého filmu...

Trend bio škodí, říká první dáma českého zemědělství Monika Nebeská

Monika Nebeská

Kdysi jako nezkušená městská holka, která se sama starala o malé dítě, vstoupila mezi ostřílené zemědělce, aby udělala...

Jsou smutní, mrzutí a znudění. Proč muži na dovolené tak trpí?

ilustrační snímek

Těší se domů. Poslední den neříkají: „To je škoda, že to tak uteklo.“ Říkají: „Konečně!“ Je to tak, muži neradi jezdí...

Tři potraviny, kterých se v létě můžete bezstarostně přejídat

Některé potraviny se mohou na vašem letním jídelníčku objevovat často,...

Léto velkému přejídání nepřeje. Obepnuté šaty i tílka okamžitě prozradí každý faldík na břiše, krátké sukně a kraťasy...

Další z rubriky

On se mně nemůže přizpůsobit, musím já, říká žena basketbalové hvězdy

Anna Satoranská

Společně se svým otcem Pavlem Maurerem pořádá gastronomické výlety do světa, vydává průvodce po restauracích a pořádá...

Žena by měla být vždy upravená, myslí si Lucie Borhyová

Lucie Borhyová

Moderátorku Lucii Borhyovou líčí maskérky před každými Televizními novinami, zvládá to však bez problémů i sama. Líčí...

K životu potřebuji moře, ne bazény a drahá auta, říká Lucie Zedníčková

Lucie Zedníčková

Tři roky žila v Brně, teď už je deset let zpět v Praze, ale málokdo to registruje. Herečka Lucie Zedníčková (50) se...

Najdete na iDNES.cz