Ona

Teribear zase hýbe Prahou. Obujte tenisky a pojďte pomáhat s námi

  • 7
Pátý ročník charitativního happeningu Teribear hýbe Prahou aneb Prima den s medvědem odstartoval ve čtvrtek v 17 hodin. Desetidenní akce, kterou pořádá Nadace Terezy Maxové dětem, probíhá na pražském vrchu Vítkov až do 14. září. A tenisky si pro dobrou věc oblékla i redakce OnaDnes.cz.

Jen v loňském roce akci navštívilo přes šestnáct tisíc lidí, kteří společnými silami zdolali 320 812,5 kilometru a připsali tak na účet Teribear 9 624 375 korun, které pomohly dětem z dětských domovů, maminkám z azylových domů, týraným dětem nebo rodinám v nouzi. 

Fotogalerie

Konkrétním příběhům se bude na Vítkově pomáhat i letos, stačí mít jen chuť zapojit se a pomoci těm, kteří na startovní čáře nebo v životě neměli štěstí. 

„V letošním roce slaví Teribear své první kulatiny, takže máme takové malé jubileum a současně také velkou radost, že na happening míří stále více lidí, kteří chtějí pomáhat druhým,“ říká patronka a zakladatelka nadace Tereza Maxová. 

„Já se vždy v září těším na skvělou atmosféru sounáležitosti, která na Vítkově panuje. Zvu všechny a těším se, že zdoláme rekordní počet kilometrů pomoci, které mění konkrétní osudy,“ dodává.

Pomáhat můžete na trati i z domova

Karel Poborský věnoval do aukce, jejíž výtěžek půjde na konto Teribear, šest fotbalových dresů ze své sbírky

Tereza Maxová a Karel Poborský v diskusním pořadu Rozstřel. (4. září 2019)

Charitativního happeningu se může zúčastnit každý, kdo má chuť pomáhat, a to ve dne i v noci. Na Vítkově se bude běhat opět s čipem na trati dlouhé patnáct set metrů a každý zdolaný kilometr podpoří dárci a partneři nadace částkou třicet korun. 

Je na každém, aby si vybral, komu konkrétně z deseti příběhů věnuje své naběhané nebo nachozené kilometry, které se promění ve finanční pomoc. 

Čip, který je podmínkou účasti, počítá uběhnuté nebo ušlé kilometry a zároveň umožňuje opakovanou účast po celou dobu trvání akce. Navíc také pomáhá. Jeho cena je pro dospělého dvě stě korun, pro dítě do dvanácti let sto korun a jeho koupí podpoříte charitativní aktivity nadace. Čip je možné zakoupit buď on-line na webových stránkách Teribear nebo přímo na Vítkově.

Pokud se na Vítkov nedostanete nebo chcete pomáhat ohroženým dětem nad rámec happeningu, můžete přispět i v nově otevřené veřejné sbírce Friends of Teribear.

„Sbírku jsme otevřeli pro všechny příznivce medvídka Teribeara, kteří se k nám nemůžou připojit na Vítkově, ale chtějí být s námi a konkrétně pomoci. Současně je určena i všem těm, kteří cítí potřebu pomoci i nad rámec svých zdolaných kilometrů, které partneři akce promění ve finanční pomoc dětem. Hýbat se přitom budou taky, neboť sbírka probíhá on-line, a tak stačí jenom pohnout myší,“ vysvětluje Terezie Sverdlinová.

Pomoc, která má smysl

Ve středu 11. září se bude běhat také v Mladé Boleslavi v krásném areálu parku Štěpánka, kde se bude konat Šťastný Teribearův den dobra na druhou. „Nezáleží na tom, zda trať pokoříte chůzí nebo sprintem, ale kolikrát! V Mladé Boleslavi budeme zdolávat kilometry na podporu vzdělávacích a volnočasových aktivit vybraných dětských domovů,“ prozrazuje Bohdan Wojnar, člen představenstva společnosti Škoda Auto, která je už po páté generálním partnerem akce Teribear hýbe Prahou. 

Do charitativního happeningu se mohou, stejně jako v předchozích ročnících, registrovat i rodinné a firemní týmy. Firemní tým sestaví i jeden z partnerů akce, Banka ING: “Banka ING je s Teribearem od samého začátku. Osobně bych si k tomuto pěknému výročí přál rekordní počet podpořených dětských příběhů. Věřím, že k tomu velkou měrou pomohou i mí kolegové, kteří se jako každoročně této akce účastní vždy v hojném počtu,” říká Radek Sedlář, ředitel retailového bankovnictví ING. 

Nebude chybět ani tým generálního mediálního partnera: „Mediální skupina MAFRA s Nadací Terezy Maxové dětem na projektu Teribear hýbe Prahou spolupracuje už od jeho počátku a v roli Generálního mediálního partnera „méďu hrdinu“ v jeho smysluplném snažení s radostí povzbudíme i letos,“ říká Miloslava Nováková, ředitelka Corporate Affairs pro Česko a Slovensko a dodává: „Příležitost udělat dobrý skutek má opravdu každý. Proto jsme v Mafře opět společně vybrali příběh, který na Vítkově týmově podpoříme.“

Posláním Nadace Terezy Maxové dětem je pomoc opuštěným a znevýhodněným dětem. Díky štědré podpoře dárců z řad firem a veřejnosti získává finanční prostředky na svou činnost už přes dvacet dva let.