Teribear zase hýbe Prahou. Obujte tenisky a pojďte pomáhat s námi

  17:00aktualizováno  17:00
Pátý ročník charitativního happeningu Teribear hýbe Prahou aneb Prima den s medvědem odstartoval ve čtvrtek v 17 hodin. Desetidenní akce, kterou pořádá Nadace Terezy Maxové dětem, probíhá na pražském vrchu Vítkov až do 14. září. A tenisky si pro dobrou věc oblékla i redakce OnaDnes.cz.

Jen v loňském roce akci navštívilo přes šestnáct tisíc lidí, kteří společnými silami zdolali 320 812,5 kilometru a připsali tak na účet Teribear 9 624 375 korun, které pomohly dětem z dětských domovů, maminkám z azylových domů, týraným dětem nebo rodinám v nouzi. 

Fotogalerie

Konkrétním příběhům se bude na Vítkově pomáhat i letos, stačí mít jen chuť zapojit se a pomoci těm, kteří na startovní čáře nebo v životě neměli štěstí. 

„V letošním roce slaví Teribear své první kulatiny, takže máme takové malé jubileum a současně také velkou radost, že na happening míří stále více lidí, kteří chtějí pomáhat druhým,“ říká patronka a zakladatelka nadace Tereza Maxová. 

„Já se vždy v září těším na skvělou atmosféru sounáležitosti, která na Vítkově panuje. Zvu všechny a těším se, že zdoláme rekordní počet kilometrů pomoci, které mění konkrétní osudy,“ dodává.

Pomáhat můžete na trati i z domova

Karel Poborský věnoval do aukce, jejíž výtěžek půjde na konto Teribear, šest fotbalových dresů ze své sbírky

Tereza Maxová a Karel Poborský v diskusním pořadu Rozstřel. (4. září 2019)

Charitativního happeningu se může zúčastnit každý, kdo má chuť pomáhat, a to ve dne i v noci. Na Vítkově se bude běhat opět s čipem na trati dlouhé patnáct set metrů a každý zdolaný kilometr podpoří dárci a partneři nadace částkou třicet korun. 

Je na každém, aby si vybral, komu konkrétně z deseti příběhů věnuje své naběhané nebo nachozené kilometry, které se promění ve finanční pomoc. 

Čip, který je podmínkou účasti, počítá uběhnuté nebo ušlé kilometry a zároveň umožňuje opakovanou účast po celou dobu trvání akce. Navíc také pomáhá. Jeho cena je pro dospělého dvě stě korun, pro dítě do dvanácti let sto korun a jeho koupí podpoříte charitativní aktivity nadace. Čip je možné zakoupit buď on-line na webových stránkách Teribear nebo přímo na Vítkově.

Pokud se na Vítkov nedostanete nebo chcete pomáhat ohroženým dětem nad rámec happeningu, můžete přispět i v nově otevřené veřejné sbírce Friends of Teribear.

„Sbírku jsme otevřeli pro všechny příznivce medvídka Teribeara, kteří se k nám nemůžou připojit na Vítkově, ale chtějí být s námi a konkrétně pomoci. Současně je určena i všem těm, kteří cítí potřebu pomoci i nad rámec svých zdolaných kilometrů, které partneři akce promění ve finanční pomoc dětem. Hýbat se přitom budou taky, neboť sbírka probíhá on-line, a tak stačí jenom pohnout myší,“ vysvětluje Terezie Sverdlinová.

Pomoc, která má smysl

Ve středu 11. září se bude běhat také v Mladé Boleslavi v krásném areálu parku Štěpánka, kde se bude konat Šťastný Teribearův den dobra na druhou. „Nezáleží na tom, zda trať pokoříte chůzí nebo sprintem, ale kolikrát! V Mladé Boleslavi budeme zdolávat kilometry na podporu vzdělávacích a volnočasových aktivit vybraných dětských domovů,“ prozrazuje Bohdan Wojnar, člen představenstva společnosti Škoda Auto, která je už po páté generálním partnerem akce Teribear hýbe Prahou. 

Do charitativního happeningu se mohou, stejně jako v předchozích ročnících, registrovat i rodinné a firemní týmy. Firemní tým sestaví i jeden z partnerů akce, Banka ING: “Banka ING je s Teribearem od samého začátku. Osobně bych si k tomuto pěknému výročí přál rekordní počet podpořených dětských příběhů. Věřím, že k tomu velkou měrou pomohou i mí kolegové, kteří se jako každoročně této akce účastní vždy v hojném počtu,” říká Radek Sedlář, ředitel retailového bankovnictví ING. 

Nebude chybět ani tým generálního mediálního partnera: „Mediální skupina MAFRA s Nadací Terezy Maxové dětem na projektu Teribear hýbe Prahou spolupracuje už od jeho počátku a v roli Generálního mediálního partnera „méďu hrdinu“ v jeho smysluplném snažení s radostí povzbudíme i letos,“ říká Miloslava Nováková, ředitelka Corporate Affairs pro Česko a Slovensko a dodává: „Příležitost udělat dobrý skutek má opravdu každý. Proto jsme v Mafře opět společně vybrali příběh, který na Vítkově týmově podpoříme.“

Posláním Nadace Terezy Maxové dětem je pomoc opuštěným a znevýhodněným dětem. Díky štědré podpoře dárců z řad firem a veřejnosti získává finanční prostředky na svou činnost už přes dvacet dva let.

Autor:
  • Nejčtenější
Premium

Chci chlapa, co má větší koule než ego, říká svobodná matka Nikol Štíbrová

Před pár dny oslavila třiatřicítku a cítí se šťastná a spokojená. Nebylo to ale zadarmo – moderátorka a hvězda...

Premium

Sex je snadno dostupný, ale nevěra ještě není důvod k rozchodu

Tolerance je podle něj jen povýšenecký postoj k druhému a vytváří korupční prostředí, proto do partnerských ani jiných...

Příběh Oliny: Vyspala jsem se s kamarádem, nevím co dál

Udělala jsem velkou hloupost, vyspala jsem se se svým nejlepším kamarádem. Bylo to krásné, ale i tak bych byla radši...

Lidé, jezte, neblázněte, nabádá psycholožka a dietoložka Iva Málková

Drželi jste někdy dietu? Občas? Často? Na Ivu Málkovou nemáte. Ta vyzkoušela snad všechny diety a metody na hubnutí, i...

Gender v pohádkách, divné diety i brčka z papíru. Kde je zdravý rozum?

Nejen v módě existují prapodivné trendy jako ponožky v sandálech. Některé odezní rychle, jiné mají dopad na naše...

Premium

Havel byl z jiného těsta, vzpomíná v rozhovoru exprezident Klaus

Jeden z hlavních aktérů polistopadového vývoje Václav Klaus starší hovořil pro LN o nepochopení kuponové privatizace i...

Premium

Sex je snadno dostupný, ale nevěra ještě není důvod k rozchodu

Tolerance je podle něj jen povýšenecký postoj k druhému a vytváří korupční prostředí, proto do partnerských ani jiných...

Premium

Koučem hokejistek v Americe. Klení povoleno, vztahy přísně zakázány

Kluka z Ostravy očaroval New York, kde natrefil na pozoruhodnou práci. Ivo Mocek koučuje tým Metropolitan Riveters v...

  • Další z rubriky

Kristýna v Malých láskách pod kudlu nechtěla, ale co mohla dělat?

Poslední díl Malých lásek přinesl pořádnou dávku emocí. Dojemný příběh dvojice, která se poznala v dětském domově a...

Móda nultých let: bederky a rourky. Za foto můžete vyhrát luxusní dárky

S příchodem nového tisíciletí móda definitivně přestala být prostředkem sebevyjádření, výrazem tvůrčího ducha či...

Čas, mindráky i mužská logika. Znáte deset největších nepřátel ženy?

Jsou takové, které vyděsí pavouk na půdě, jiné zase straší šouravé kroky ve ztichlém nočním parku. Husí kůži by ale nám...

Premium

Pracovala pro Coldplay i Mattoni. Tvořím, i když to nejde, říká výtvarnice

Malířka a grafička Míla Fürstová žije a pracuje ve Velké Británii, její díla jsou dokonce součástí umělecké kolekce...

SOUTĚŽ: Vyhrajte sirup pro děti, který zatočí s bacily
SOUTĚŽ: Vyhrajte sirup pro děti, který zatočí s bacily

Pojďte s námi otestovat dětské sirupy od NutriFood a ochraňte tak své děti před náporem nemocí a proměnlivého podzimního počasí. Stačí se přihlásit v komentářích.

Najdete na iDNES.cz