Ona

Plánujete svatbu? Řekněte si ano v gypsy stylu, pod vodou nebo při běhu

  • 25
Slunečné letní dny jsou jako stvořené k obřadu pod širákem. Nebojte se vykročit z průměru a uspořádat si svůj velký den po svém. Ať už si nevěsta místo věnečku vetkne do vlasů ptačí pero nebo dorazí s ženichem na obřad bosá, je to jejich volba. Podívejte se, jakou netradiční svatbu můžete zvolit.

V gypsy stylu

Proč se škrtit v načančaných korzetových šatech s deseti spodničkami, když můžete vstoupit do manželského stavu ležérně a se šarmem lesní víly. Inspirujte se třeba konceptem Zaslíbeni lásce (viz video). Nenucený šat, kytice, která vypadá, jako by ji ženich natrhal cestou na obřad,  vlasy ledabyle sepnuté a ozdobené ptačím pírkem, prostě pohoda a jazz... Nebo spíš gypsy songy, jejichž tóny ženich zručně vyloudí ze své otlučené kytary, a tancující družičky stejně přirozené jako nevěsta. 

Navíc pod obláčkovou oblohou se životní krok slaví mnohem lépe než v sebelepším podniku. Do cateringu se může zapojit celá parta nebo rodina a osvěžující drinky nebo domácí limonády z karavanu přetvořeného na pojízdný bar chutnají stejně nejlépe.

běh svatba

Svoji v běhu

Skutečně neobvyklou svatbu si vymyslela Soňa Hrabec Kotulková s přítelem. Vzali se přímo na pražském půlmaratonu. „Nápad s běžeckou svatbou přišel naprosto spontánně,“ vzpomíná Soňa. „Oba jsme vášniví běžci, píšeme běžecký blog a na tomto závodě jsme se před třemi lety seznámili.“

Na svůj osudový závod vyběhli jako svobodní, své ano si pak řekli uprostřed trati na 12. kilometru. „A do cíle už jsme vbíhali jako manželé,“ směje se novomanželka. Šaty jí ušila na míru švadlena, které sama běhá půlmaratony i maratony. Věděla tedy, že i když to na první pohled nebude vidět, musí být z funkčního materiálu, dobře odvádět pot a nesmí vadit pohybu. Na nohou pak měli snoubenci regulérní závodní boty.  

svatba v černém

Svatba nemusí být jen bílá

V Česku se slečny vdávají převážně v bílé nebo smetanové barvě šatů, občas se objeví šaty šedé a jen velmi vyjímečně se najde nevěsta, která se v bílé necítí dobře a ani se k ní nehodí, a proto si na obřad oblékne černé šaty.

Snoubenci, kteří oslovili svatební stylistku a floristku Lenku Hňupovou ze Svatby Od Maud (Odmaud.cz), si navíc vybrali pro svatbu hodně neobvyklé místo - Meet Factory v Praze. „ A v tmavém zajímavém prostoru jsem si mohla hrát se světlem a vytvořit pomocí svíček úžasnou atmosféru,“ dodává Lenka Hňupová s tím, že to byla skvělá párty pro skvělé lidi.

pod hladinou svatba

Láska pod hladinou

Komu je na radnici, na běžecké trati nebo na louce příliš sucho, ten může zvolit poněkud výstřednější variantu svatebního obřadu.Tady sice oblečení nemusí být z funkčního materiálu, ale v půjčovně vás asi nepřivítají s radostí, když jim donesete zpět urousanou róbu.

Volba make-upu nevěsty je tady nasnadě - bez voděodolné kosmetiky se rozhodně neobejde. Také hodinky by měly snést trochu vlhkosti, mobily a doklady pak snoubenci musí nechat nad hladinou. A pozor - než si domluvíte svatebního fotografa, oznamte mu svůj úmysl. Co kdyby byl neplavec?

retro svatba

Vášeň s vůní benzinu

Pokud ještě jako snoubenci sdílíte motoristickou vášeň, jistě se nebudete chtít připravit o zážitek při cestě na obřad i z něj. I ta nejpohodlnější limuzína nemůže konkurovat dvou nebo čtyřkolovému miláčkovi. 

Pokud vyrazíte na obřad kabrioletem nebo na motocyklu se sajdkárou, měla by si nevěsta dobře upevnit slavnostní účes, aby se jí cestou nerozlétal. Bude také muset z pochopitelných důvodů porušit předpisy a nechat doma helmu. Snad případnou policejní kontrolu uplatí svatebními koláčky.

letadlo svatba

Nebeské splynutí

Pokud ovšem vaše společné hobby míří výš než k silničnímu asfaltu, proměňte soukromý letoun v tu nejvzletnější svatební dekoraci. Byla by však škoda využít ho pouze k fotografování.

Usedněte spolu do kokpitu, zamávejte svatebčanům a podívejte se na svůj společný život s nadhledem a s vědomím, že teď už v tom opravdu létáte spolu.

moře svatba

Romantika na břehu mořském

Možná si říkáte, že svatba s azurovým pozadí a se skřípáním písku mezi zuby je už dnes passé. Vždyť kdo chtěl, už si vyměnil prstýnky na Seychelách, Mauriciu nebo aspoň na Kanárech. Zas tak přežitá však veselka za šumění příboje není - jen musíte pořádně rozmyslet, kde do toho praštíte. Aby vám pak svatební fotografii nekazil tělnatý strýc kráčející kolem nebo ukřičená rodinka s pěti dětmi.

Vlastně ani nezáleží na tom, jestli se obřad odehraje u Atlantiku, na Makarské nebo na Lipnu, najděte si však raději méně ukřičené místo dál od stánků s občerstvením a turistických atrakcí. Jednu výhodu taková svatba totiž rozhodně má - můžete na ni plynule navázat a užít si svatební cestu u vody.