Svatba? Akt z jiné doby, říká Jan Kraus

  8:10aktualizováno  8:10
Moderátor Jan Kraus už roky žije s herečkou Ivanou Chýlkovou, mají spolu i syna Jáchyma, ale do svatby se nijak zvlášť nehrnou. Je to prý přežitý akt.

Moderátor Jan Kraus. | foto: MF DNES

"Sama o sobě ztrácí na významu z toho hlediska, z něhož významná byla, tedy z hlediska právního institutu. Bohužel zákony ji pořád privilegují a já myslím, že už by to tak být nemělo. Je to trochu akt z jiné doby, dnes dvojnásobně, protože lidé si dělají předmanželské smlouvy, které potvrzují, že svatba jsou jen závoj, kytky a chlastačka. To mi na tom celém přijde absurdní," říká známý moderátor.

vizitka

Jan Kraus moderátor, herec, publicista, dramatik a režisér se narodil 15. srpna 1953.

* Už jako dítě začal hrát. Objevil se asi v 60 filmech.

* Hrál například v Divadle na Vinohradech, Národním divadle, Hudebním divadle v Nuslích, s Jiřím Ornestem založili Náhradní divadlo. Napsal hry Zelený pták a Nahniličko, v té zároveň hraje v divadle Kalich.

* Od devadesátých let se věnuje hlavně moderování. Připravoval například pořad Dvaadvacítka, Sauna, Občan Kraus, Ze života zvířat. V České televizi měl vlastní show Uvolněte se, prosím, nyní na Primě vysílá Show Jana Krause.

Žije s herečkou Ivanou Chýlkovou. Má čtyři syny Marka, Davida, Adama a Jáchyma.

Pro Jana Krause by svatba byla přijatelná jen bez předmanželské smlouvy a bez velké oslavy, pouze v okruhu blízkých. Potíž je, že v malém Česku se nic neutají a tak hrozí, že případná veselka bude dopředu prozrazena.

"Nevím, pro mě je to problém i proto, že takovou svatbou "nakrmíte" bulvár a oni vám pak zničí kus života," uvedl na otázku, jestli se ještě někdy ožení.

Jan Kraus už ženatý jednou byl. S herečkou Janou Krausovou má dva dospělé syny. Jeho první láska prý byla holčička narozená ve stejné porodnici. "Maminka říkala, že jsem mlátil svoji sousedku, která vedle mě ležela. Myslím, že to byl můj první vztah," vzpomíná.

Následovaly další. "Vždycky jsem byl nadaný na to se zamilovávat. Speciálně nešťastné lásky byl můj obor. Já dokázal milovat tak tajně, že to ty dotyčné ani nevěděly."

Ale v tom trápení bylo podle Jana Krause něco velkolepého. "Vždyť umění také vzniká jen z trýznění, neumím si představit, že by Dostojevskij psal někde v luxusním hotelu, obklopený jídlem a holkama."

"Já ty své lásky taky vždycky bral tak, že z toho něco vznikne, což se bohužel nepotvrdilo, zůstalo jen trýznění," vzpomíná Jan Kraus, který se při dobývání žen často uchýlil ke lžím.

"Nikdy jsem neříkal pravdu, pořád jsem lhal. Bral jsem to tak, že ji musím získat třeba i podvodem, aby po čase sama zjistila, že jsem báječný," připouští.

Charismatický moderátor se často stává terčem zájmu žen. Jaký typ jej balí? "Takové, před kterými celý život prchám. Ty, co nechci, ty mě balí pořád, těch jsou stáda," říká.

Čtěte v pondělním
magazínu ONA DNES

Jan Kraus

Rozhovor s moderátorem Janem Krausem a další fotografie najdete v pondělním magazínu Ona DNES.


Autor:

Nejčtenější

Nevěra přináší víc bolesti než radosti, říká psychoterapeutka

Nora Vlášková, psychoterapeutka

Vystudovala práva, pracovala i s nejtěžšími zločinci propuštěnými z vězení. Po narození dětí zvolila Nora Vlášková...

Rebelství vévodkyně Meghan. Co vše dělá proti královským pravidlům

Vévodkyně Meghan (Peacehaven, 3. října 2018)

Přivdala se do královské rodiny, která ji vřele přijala. Mladý pár obdivují miliony lidí a fandí mu i proto, že Meghan...

Příběh Anny: Nechci být vnuččinou chůvou, dcera to nechápe

Ilustrační snímek

Dceru jsem od jejích deseti let vychovávala sama. Nemohly jsem si příliš vyskakovat, i tak jsem se dceři snažila dát,...

Měsíce jsem řešila ekzém, diagnóza však zněla Hodgkinův lymfom

Šárka Šteinochrová založila neziskovou organizaci Maminy s rakovinou.

To, co začalo jako svědivý ekzém, se pro mladou maminku Šárku Šteinochrovou změnilo v noční můru zvanou Hodgkinův...

Leklá ryba, otlapkávač nebo svazek mrkví. Co prozradí podání ruky?

Podání ruky

Vlastně na tom nic není. Vždyť dneska se ruka podává pořád – při pozdravu, seznamování, gratulacích, kondolencích nebo...

Další z rubriky

Žena kvůli prsním implantátům trpěla úzkostmi, nechala si je odstranit

Nat Alexanderová

Šestadvacetiletá hosteska Nat Alexanderová si před šesti lety nechala zvětšit poprsí pomocí silikonových implantátů....

Zachraňuji staré věci, říká designérka proslavená vibrátorem i tramvají

Anna Marešová

Ve své bakalářské práci se designérka Anna Marešová zaměřila na tramvaj. O několik let později za výletní tramvaj T3...

Týdenní horoskop pro ženy všech znamení od 22. do 28. července

Horoskop (ilustrační fotografie)

Přečtěte si, co si pro vás připravily hvězdy na tento týden. Nezadané ženy narozené ve Lvu možná najdou lásku, Ryby se...

Najdete na iDNES.cz