Správná milenka nepomlouvá a o vztahu nemluví. Která to zvládla?

  1:21aktualizováno  1:21
Být milenkou je nemorální a po čase i dost nevděčná role, ale život není učebnice a podle pravidel žije málokdo. Přesto se i milenkám vyplatí dodržovat jakýsi kodex správného chování. Historie to potvrzuje.
Milenkám se vyplatí dodržovat jakýsi kodex správného chování.

Milenkám se vyplatí dodržovat jakýsi kodex správného chování. | foto: Profimedia.cz

Ženy, které prožily aféry se slavnými a mocnými muži, můžeme rozdělit do dvou skupin. Jedny svou roli akceptovaly, dokázaly z ní pro sebe vytěžit všechny možné výhody, ke svým mužům byly loajální a se svou rolí smířené. Díky tomu některé z nich nakonec dosáhly toho, že se z ilegálního rozptýlení staly legální manželkou.

Camilla Parker Bowles randila s princem Charlesem od svých šestadvaceti, jenže pro královskou rodinu nebyla dost dobrá. Ona se vdala za jiného, on si vzal jinou, konkrétně princeznu Dianu. Celá léta spolu své protějšky podváděli. Dianu lidé milovali, Camillou opovrhovali. Před šesti lety se milenci konečně vzali a z Camilly se stala vévodkyně z Cornwallu.

Tajné lásky slavných

Některé si roli milenky užívaly a nehodlaly na ní nic měnit, jiné se díky ní proslavily, další se nakonec staly manželkami svých milenců.

Madame de Pompadour
Milenkou krále Ludvíka XV. byla pět let, i poté však zůstali přátelé. Svůj vliv využívala k podpoře umělců a intelektuálů, mezi její přátele patřil např. Voltaire. Díky ní stojí vojenská akademie na Martově poli.

Kateřina Schratt
Herečka se s císařem Františkem Josefem I. stýkala do jeho smrti, tedy 31 let. Vztah byl posvěcený císařovnou Sisi. Císař milenku zahrnoval dary, platil i její útraty v kasínech.

Madame du Barry
Blízký vztah k mužům měla odmlada. Už když byla společnicí u jedné pařížské madame, svedla její dva syny. Oficiální milenkou krále Ludvíka XV. se stala v roce 1776 a byla jí až do jeho smrti.

Marilyn Monroe
Počet milenců blonďaté herečky nebyl malý, není divu, jako sexuální symbol své doby o muže neměla nouzi. Kromě prezidenta Kennedyho J. F. se prý zapletla i s bratrem jeho Robertem.

Camilla Parker Bowles
Protože ji královská rodina se neuznala jako vhodnou nevěstu pro Charlese, vdala se, manželovi porodila dva syna a v roce 1995 se rozvedla. Celou dobu byla princovou milenkou, a v roce 2005 se konečně vzali.

Katharine Hepburn
Na svého milence, herce Spencera Tracyho, nikdy netlačila, aby se rozvedl a vzal si ji. Poznali se při natáčení filmu Nejprve stvořil ženu a vydrželi spolu až do jeho smrti.

Rachel Uchitel
Manažerka nočního klubu byla jednou z řady milenek golfisty Tigera Woodse. Kromě něho měla pletky i s hercem Davidem Boreanazem. Tak vypadá profesionální milenka.

Rebecca Loos
Manželství Beckhamových vypadalo dokonale, dokud David nepřestoupil do Realu Madrid a jako asistentku nedostal tuhle španělskou krásku. Victoria po skandálu prohlásila, že jejich manželství to posílilo.

LeeAnn Rimes
Country zpěvačka se v roce 2002 vdala za tanečníka Deana Sheremeta. O pár let později se zamilovala do ženatého herce Eddieho Cibriana. Oba se rozvedli a letos v dubnu se vzali.

Monika Lewinsky
Varování, jak také končí milenky. Coby stážistka svedla prezidenta, který pak kvůli ní málem přišel o úřad. Od té doby se jí nedaří najít fungující vztah ani nastartovat kariéru.

V našich končinách podobnou trpělivostí vynikala sportovní moderátorka Jana Nováková, která přes deset let čekala, než se její milenec, režisér Adamec, rozvede. Se svým ženáčem to dlouhá léta táhla i herečka Katherine Hepburn, jen bez happyendu s bílým závojem. Její vyvolený, herecký kolega Spencer Tracy, byl "katolík odmítající rozvody".

Bod z desatera týkající se sesmilnění mu nejspíš vypadl z paměti... Hepburn musela zatnout zuby a tenhle fakt akceptovat. Přestála období jeho alkoholismu, byla s ním i ve chvíli, kdy umíral. Na pohřeb však nakonec nešla - prý z respektu k jeho manželce.

Tyhle dámy byly milenkami, což samo o sobě není úplně kladná role, přesto ze svých vztahů vyšly se ctí. Jak to? O zákonných manželkách svých mužů nikdy nepromluvily zle, nebojovaly s nimi. Ač jejich vztahy byly veřejným tajemstvím, neměly potřebu o nich všude vyprávět. Vlastně jsou dnes považovány za symboly romantických lásek přesně v duchu přísloví, že trpělivost růže přináší.

Sex pro slávu

To druhé skupině milenek tahle noblesa schází. Slavní partneři pro ně bývají trofeje, ze kterých chtějí vytěžit pofidérní slávu. Gábina Dvořáková byla vesnická kráska odkudsi z jižních Čech. Stačilo pár článků ve společenských rubrikách a je to TA Gábina Dvořáková, bývalá milenka Leoše Mareše. Jen tenhle fakt z ní udělal žádanou modelku a "celebritu". Těch pár měsíců s Leošem v posteli se jí prozatím vyplatilo.

Žena, která přistoupí na roli mužovy bokovky a nedodržuje "etiku správné milenky", na to většinou sama doplatí. Správně by neměla vyprávět o svém vztahu každému na potkání, jinak riskuje, že se například její soukromé telefonáty se všemi podrobnostmi dostanou do cizích rukou.

Takhle se provalil vztah bývalého amerického prezidenta Billa Clintona s náruživou praktikantkou Monikou Lewinsky, která hlavě mocného státu dlouho nadbíhala a bez servítků se mu nabízela. Hrátky v zákoutích Oválné pracovny pak málem stály Clintona prezidentský úřad. Nakonec aféru ustál, zatímco Lewinsky má navždy nálepku nepříliš hezké milenky, která si bůhvíproč schovávala šaty, na nichž její milenec zanechal nezaměnitelné stopy. Prošla si kolečkem televizních show, navrhla řadu kabelek se svým jménem, které se neprodávaly, přestěhovala se do Londýna, kde vystudovala psychologii, a zase se vrátila do Los Angeles. Ani po dvanácti letech po odhalení nevěry se jí nedaří navázat normální vztah.

Britský korunní princ Charles s Camillou Parkerovou Bowlesovou vycházejí z...
Bill Clinton a Monica Lewinská
Legendární krásku Marilyn Monroe ohodnotilo jako fotogenickou 49 % respondentů...

Soudné milenky také o svých veřejně známých milencích žijících v navenek spokojeném manželství nepíší knihy. Což před pár týdny udělala Irena Obermannová, která ve své knížce popsala svůj vztah s Největším Čechem neboli Václavem Havlem. Spisovatelka tvrdí, že jde o autorskou licenci a pravda může být jiná. Ať je pravda jakákoliv - takovéhle podrazy správné milenky ve svém v vlastním zájmu nedělají.

Vyprávět by mohla Rebecca Loos, která svedla fotbalistu Davida Beckhama, jedny z prvních bokovek golfisty Tigera Woodse – Jamiee Grubbs či Rachel Uchitel, nebo osmnáctiletá blondýnka Noemi Letizia, po jejíchž hrátkách s italským premiérem Berlusconim požádala jeho žena o rozvod.


Nejčtenější

Na Pacifické hřebenovce jsem věčně hladověla, vzpomíná Lucie Kutrová

Lucie Kutrová

Do dvaceti se kromě školy zajímala jen o módu a večírky. Neuběhla ani kilometr a nechápala, proč lidé chodí třeba na...

Horoskop v období Panny: jaké jsou a co čeká všechna znamení zvěrokruhu

Ilustrační snímek

Slunce vstupuje na jeden měsíc do hvězdného znamení Panny. Lidé narození v tomto období jsou pracovití, zodpovědní,...

Už žádné módní trapasy. Osvojte si základní pravidla oblékání

Ilustrační fotografie

Cit pro módu bohužel nebyl každému do vínku dán. Kvůli tomu můžeme na ulicích občas vidět opravdu zvláštní kreace,...

Slavné nevěsty tohoto léta. Které to slušelo nejvíc?

Letní nevěsty

Léto je roční období, které každým rokem přeje svatbám. A letos do toho praštilo hned několik slavných osobností....

V obložení závazků: sendvičové generaci hrozí krize a vyhoření

ilustrační snímek

Musejí se starat o děti, zároveň pečují o rodiče a mnohdy i prarodiče. A k tomu pracují nebo podnikají. Tak žijí...

Další z rubriky

On se mně nemůže přizpůsobit, musím já, říká žena basketbalové hvězdy

Anna Satoranská

Společně se svým otcem Pavlem Maurerem pořádá gastronomické výlety do světa, vydává průvodce po restauracích a pořádá...

Horoskop v období Panny: jaké jsou a co čeká všechna znamení zvěrokruhu

Ilustrační snímek

Slunce vstupuje na jeden měsíc do hvězdného znamení Panny. Lidé narození v tomto období jsou pracovití, zodpovědní,...

I rodiče mohou vyhořet, říká psycholožka Zuzana Masopustová

Zuzana Masopustová

Jako vědkyně se nedávno podílela na nejobsáhlejším porevolučním výzkumu mateřství a rodičovství v Česku. Kromě práce na...

Najdete na iDNES.cz