Seznamovací agentury nabízejí lásku bez záruky

  0:20aktualizováno  0:20
Je vám už dost přes třicet, čtyřicet nebo padesát, cítíte se osamělá, ale nemáte kdy ani kde se s někým seznámit? Nejste sama. Zkuste služby seznamovací agentury.

Láska, polibek | foto: Profimedia.cz


Celé dny trávíte v práci a soukromý život jako by se úplně vytratil. Anebo volný čas sice máte, ale stále jste ještě nenarazila na toho pravého. Kde a jak ho nebo ji najít?

Zkusila jste i klasický inzerát v novinách, na internetu narazila na seznamovací servery. Inzerát nevyšel a internet se vám zdál spíš pro mladší, kteří tam hledají flirt, chatují nebo se prostě jen tak baví... - více zde

Právě pro vás jsou tu seznamovací agentury.

Mám všechno až na vztah

"Nejvíc se u nás chtějí seznámit lidé mezi třiceti až padesáti lety. Plánují založení rodiny a takzvaně jim tikají biologické hodiny. Navíc jsou již zabezpečeni, v zaměstnání dosáhli solidního postu, jen jim chybí láska," vysvětluje Ilona Koutňáková z jedné seznamovací agentury.

Seznámit se ovšem není tak jednoduché. Ženy, které překročily třicítku nebo i starší, se nespokojí jen tak s někým. Chtějí muže od 30 do 50 let, kteří jsou vzdělaní, kultivovaní, příjemného zevnějšku i vystupování a kteří mají zdravé sebevědomí.

Nestojí tedy o nějaké "ňoumy", které kam postaví, tam je najdou, ale ani "nafrněné" frajery. A takových je opravdu málo...

"Mužům tady v Česku stále chybí šmrnc v oblékání a základní hygienické návyky. To platí pro všechny typy. Takže co do množství sice jsou, co do kvality ale ne," komentuje Ilona Koutňáková.

Dovolená s láskou bez záruky

Nezoufejte ale, štěstí se na vás může usmát kdykoli, jako se to stalo čtenářce Evě z Ústeckoorlicka. "Úplnou náhodou jsem se přes inzerát na internetu seznámila se svým současným manželem," říká. "Vlastně jsem se původně chtěla jenom naučit pracovat s počítačem, a nakonec to skončilo svatbou," směje se. - více zde

Kromě seznamek a inzerátů jsou tady také seznamovací pobyty nebo zájezdy. Kdo si ale myslí, že na takovéhle "povedené" dovolené najde bezproblémově svého životního partnera, ten je na omylu.

"Každému zájemci vysvětlujeme. že se jedná o dovolenou s možností, nikoli zárukou seznámení. I když ve věkové kategorii do 40 let nemáme problém obsadit pobyt rovnoměrně, je těžké někomu něco garantovat. Lidé se musí sobě líbit, musí si takzvaně vonět, rozhoduje zde samozřejmě i bydliště, rodinný stav a podobně," tvrdí Koutňáková.

Někdy dokonce na takovém pobytu může dojít k dost kuriózním situacím. Pracovnice agentury se na seznamovacím pobytu setkala s bývalým manželským párem. Ten své záležitosti opět začal řešit, dokonce veřejně před ostatními. Situace se prý docela vyhrotila a účastníci zájezdu se rozdělili na skupinky - jedni "fandili" ženě, druzí muži. Nakonec to dopadlo tak, že se bývalí manželé dali znovu dohromady. Ale až po zájezdu.

Netlačte na pilu

Na seznamovacích zájezdech nejde jen o to, aby se lidé za každou cenu seznámili, ale aby si dokázali užít volný čas a odreagovali se. Za takových podmínek se totiž i lépe uvolní a pak seznámení může přijít samo.

"Hodně lidí si zájezd zaplatí i proto, že nechtějí cestovat sami a partnera jako takového vlastně nehledají. Tady ale dost často dochází paradoxně k tomu, že právě tito lidé se seznámí nejdříve. Tím, jak působí, jsou v pohodě a takzvaně netlačí na pilu, je o ně větší zájem než o ty, kteří se strašně moc chtějí seznámit a dělají pro to víc, než je zdrávo," vysvětluje Ilona Koutňáková.


Co chtějí muži a co ženy?

ŽENY

Požadují vyšší vzdělání, větší zájem mají o muže vyšší postavy. Pracovní pozice je velmi důležitá - čím vyšší, tím lepší.
Pokud muž v celkové vizáži nevypadá moc dobře( plešatý, silnější postavy aj.), ale má vzdělání, postavení a  gentlemanské chování, dá mu žena klidně přednost před atraktivním mužem nevalné úrovně a minulosti.

MUŽI

Důležitá je pro ně tvář a postava ženy: ty , které jsou poněkud plnější, jsou v nevýhodě.
Vzdělání pro muže není důležité, nejlépe si stojí středoškolačky. Vysokoškolačky nejsou příliš oblíbené - muži mají strach z jejich autoritativního vystupování a velkého sebevědomí.

Co je seznamovací zájezd?


Lidé se sejdou až na místě určení - obvykle to bývá hotel nebo penzion. Pobyt začíná seznámením účastníků s programem. Může být připraveno na výběr několik variant, aby si každý mohl vybrat. Program není povinný. 

Večer se tančí (buď  se živou hudbou nebo diskotéka - dle věku). V létě se např. griluje a sedí s kytarou u ohně. Jinak se také provozuje lehká turistika. 

Někdy jsou v rámci programu také besedy a přednášky s lidmi z různých oborů -  s cestovateli, psychology, astrology aj. V poslední době vzrostla poptávka po výuce tanců - velký ohlas je u výuky country a salsy.


Autoři:
  • Nejčtenější
Premium

Chci chlapa, co má větší koule než ego, říká svobodná matka Nikol Štíbrová

Před pár dny oslavila třiatřicítku a cítí se šťastná a spokojená. Nebylo to ale zadarmo – moderátorka a hvězda...

Příběh Oliny: Vyspala jsem se s kamarádem, nevím co dál

Udělala jsem velkou hloupost, vyspala jsem se se svým nejlepším kamarádem. Bylo to krásné, ale i tak bych byla radši...

Premium

Sex je snadno dostupný, ale nevěra ještě není důvod k rozchodu

Tolerance je podle něj jen povýšenecký postoj k druhému a vytváří korupční prostředí, proto do partnerských ani jiných...

Proč mají ženy prsa a děsí nás hadi? 11 otázek a odpovědí kolem evoluce

I když občas evoluci fušujeme do řemesla a snažíme se ji vlastními civilizačními pravidly vzdorovat, kdesi hluboko v...

Gender v pohádkách, divné diety i brčka z papíru. Kde je zdravý rozum?

Nejen v módě existují prapodivné trendy jako ponožky v sandálech. Některé odezní rychle, jiné mají dopad na naše...

Premium

Pokrok po švédsku: mizející pisoáry a genderově neutrální sport

Severská země přichází s revolučními nápady, kterým aplaudují pokrokoví liberálové z celého světa. Mizí pánské pisoáry,...

Krampol o Belmondovi: Když on točil Zvíře, já hrál traktoristu

Přes třicet let promlouvá na české diváky božský Bébel, jak Jean-Paul Belmondovi v rodné Francii přezdívají, hlasem...

Premium

Sex je snadno dostupný, ale nevěra ještě není důvod k rozchodu

Tolerance je podle něj jen povýšenecký postoj k druhému a vytváří korupční prostředí, proto do partnerských ani jiných...

  • Další z rubriky
Premium

Chemie lásky a chtíče. Když molekuly DNA řeknou: pozvi ji na rande

Co může za to, že se zamilujeme? Kde najdeme odvahu oslovit hezkého muže nebo ženu, a odkud se v nás bere chtíč? Podle...

Nechci zůstat na něčem přišpendlená, říká herečka Andrea Růžičková

Ve svém prvním filmu Rafťáci se odmítla svléknout, aby nezklamala svou katolickou rodinu z východního Slovenska. Dnes...

Kristýna v Malých láskách pod kudlu nechtěla, ale co mohla dělat?

Poslední díl Malých lásek přinesl pořádnou dávku emocí. Dojemný příběh dvojice, která se poznala v dětském domově a...

Peněženku si před synem raději schovej, varoval manžel náhradní ženu

Rodiče z panelákového dvoupokojového bytu v Novém Sedle jsou v podmínce. Jejich patnáctiletý syn chodí za školu. Kromě...

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

Najdete na iDNES.cz