Seznamovací agentury nabízejí lásku bez záruky

  0:20aktualizováno  0:20
Je vám už dost přes třicet, čtyřicet nebo padesát, cítíte se osamělá, ale nemáte kdy ani kde se s někým seznámit? Nejste sama. Zkuste služby seznamovací agentury.

Láska, polibek | foto: Profimedia.cz


Celé dny trávíte v práci a soukromý život jako by se úplně vytratil. Anebo volný čas sice máte, ale stále jste ještě nenarazila na toho pravého. Kde a jak ho nebo ji najít?

Zkusila jste i klasický inzerát v novinách, na internetu narazila na seznamovací servery. Inzerát nevyšel a internet se vám zdál spíš pro mladší, kteří tam hledají flirt, chatují nebo se prostě jen tak baví... - více zde

Právě pro vás jsou tu seznamovací agentury.

Mám všechno až na vztah

"Nejvíc se u nás chtějí seznámit lidé mezi třiceti až padesáti lety. Plánují založení rodiny a takzvaně jim tikají biologické hodiny. Navíc jsou již zabezpečeni, v zaměstnání dosáhli solidního postu, jen jim chybí láska," vysvětluje Ilona Koutňáková z jedné seznamovací agentury.

Seznámit se ovšem není tak jednoduché. Ženy, které překročily třicítku nebo i starší, se nespokojí jen tak s někým. Chtějí muže od 30 do 50 let, kteří jsou vzdělaní, kultivovaní, příjemného zevnějšku i vystupování a kteří mají zdravé sebevědomí.

Nestojí tedy o nějaké "ňoumy", které kam postaví, tam je najdou, ale ani "nafrněné" frajery. A takových je opravdu málo...

"Mužům tady v Česku stále chybí šmrnc v oblékání a základní hygienické návyky. To platí pro všechny typy. Takže co do množství sice jsou, co do kvality ale ne," komentuje Ilona Koutňáková.

Dovolená s láskou bez záruky

Nezoufejte ale, štěstí se na vás může usmát kdykoli, jako se to stalo čtenářce Evě z Ústeckoorlicka. "Úplnou náhodou jsem se přes inzerát na internetu seznámila se svým současným manželem," říká. "Vlastně jsem se původně chtěla jenom naučit pracovat s počítačem, a nakonec to skončilo svatbou," směje se. - více zde

Kromě seznamek a inzerátů jsou tady také seznamovací pobyty nebo zájezdy. Kdo si ale myslí, že na takovéhle "povedené" dovolené najde bezproblémově svého životního partnera, ten je na omylu.

"Každému zájemci vysvětlujeme. že se jedná o dovolenou s možností, nikoli zárukou seznámení. I když ve věkové kategorii do 40 let nemáme problém obsadit pobyt rovnoměrně, je těžké někomu něco garantovat. Lidé se musí sobě líbit, musí si takzvaně vonět, rozhoduje zde samozřejmě i bydliště, rodinný stav a podobně," tvrdí Koutňáková.

Někdy dokonce na takovém pobytu může dojít k dost kuriózním situacím. Pracovnice agentury se na seznamovacím pobytu setkala s bývalým manželským párem. Ten své záležitosti opět začal řešit, dokonce veřejně před ostatními. Situace se prý docela vyhrotila a účastníci zájezdu se rozdělili na skupinky - jedni "fandili" ženě, druzí muži. Nakonec to dopadlo tak, že se bývalí manželé dali znovu dohromady. Ale až po zájezdu.

Netlačte na pilu

Na seznamovacích zájezdech nejde jen o to, aby se lidé za každou cenu seznámili, ale aby si dokázali užít volný čas a odreagovali se. Za takových podmínek se totiž i lépe uvolní a pak seznámení může přijít samo.

"Hodně lidí si zájezd zaplatí i proto, že nechtějí cestovat sami a partnera jako takového vlastně nehledají. Tady ale dost často dochází paradoxně k tomu, že právě tito lidé se seznámí nejdříve. Tím, jak působí, jsou v pohodě a takzvaně netlačí na pilu, je o ně větší zájem než o ty, kteří se strašně moc chtějí seznámit a dělají pro to víc, než je zdrávo," vysvětluje Ilona Koutňáková.


Co chtějí muži a co ženy?

ŽENY

Požadují vyšší vzdělání, větší zájem mají o muže vyšší postavy. Pracovní pozice je velmi důležitá - čím vyšší, tím lepší.
Pokud muž v celkové vizáži nevypadá moc dobře( plešatý, silnější postavy aj.), ale má vzdělání, postavení a  gentlemanské chování, dá mu žena klidně přednost před atraktivním mužem nevalné úrovně a minulosti.

MUŽI

Důležitá je pro ně tvář a postava ženy: ty , které jsou poněkud plnější, jsou v nevýhodě.
Vzdělání pro muže není důležité, nejlépe si stojí středoškolačky. Vysokoškolačky nejsou příliš oblíbené - muži mají strach z jejich autoritativního vystupování a velkého sebevědomí.

Co je seznamovací zájezd?


Lidé se sejdou až na místě určení - obvykle to bývá hotel nebo penzion. Pobyt začíná seznámením účastníků s programem. Může být připraveno na výběr několik variant, aby si každý mohl vybrat. Program není povinný. 

Večer se tančí (buď  se živou hudbou nebo diskotéka - dle věku). V létě se např. griluje a sedí s kytarou u ohně. Jinak se také provozuje lehká turistika. 

Někdy jsou v rámci programu také besedy a přednášky s lidmi z různých oborů -  s cestovateli, psychology, astrology aj. V poslední době vzrostla poptávka po výuce tanců - velký ohlas je u výuky country a salsy.


Autoři:

Nejčtenější

Jsme s jedním partnerem a společně s ním máme sex, říkají dvojčata

Anna a Lucy DeCinqueovy

Sestry Anna a Lucy DeCinque (33) se považují za nejvíce identická dvojčata na světě. Absolvovaly plastické operace, aby...

Recept na dobré manželství? Deset otázek pro odborníky na vztahy

Ideální místo pro váš velký den může být v podstatě kdekoliv, kde se oba budete...

Naše manželství nejvíc trpí tím, že nedokážeme řešit konflikty, málo spolu hovoříme otevřeně a bez zábran, trápí nás...

Jsem těhotná, oznámila v průběhu Výměny manželek jedna z nich

Výměna manželek

Vztah Aleny a Tondy, kteří mají tříletou dceru, trpí nejen nedostatkem peněz, ale především konflikty s tchyní a...

Závislost na jídle mě málem zabila, říká morbidně obézní žena

Morbidně obézní žena měla před operací žaludku téměř tři sta kilogramů.

S obezitou bojovala Američanka Lacey Hodderová už jako dítě a v devětadvaceti letech měla téměř tři sta kilogramů. Když...

Už mám odseriálováno, říká herečka Alena Antalová

Alena Antalová

Prorazila jako herečka v Četnických humoreskách a Pojišťovně štěstí, teď se Alena Antalová objeví po boku Jaromíra...

Další z rubriky

Divočáky nesmíte naštvat. Rok hliněného Vepře bude pohodový a úspěšný

Prase divoké (ilustrační snímek)

Pátého února vstupujeme podle čínského lunárního kalendáře do roku ve znamení hliněného (zemského) Vepře. Rok by měl...

Týdenní horoskop pro ženy všech znamení od 11. do 17. února

Zvěrokruh

Týden začíná a hvězdy vašemu znamení mohou pomoci k tomu, abyste následující dny nejen zvládla, ale užila si je,...

Jsem těhotná, oznámila v průběhu Výměny manželek jedna z nich

Výměna manželek

Vztah Aleny a Tondy, kteří mají tříletou dceru, trpí nejen nedostatkem peněz, ale především konflikty s tchyní a...

Najdete na iDNES.cz