Víc pracujeme, méně souložíme a v posteli žádné výstřelky

  15:32aktualizováno  15:32
Dospělí Češi a Slováci v sexu nijak extra neexperimentují, jen třetina z nich hlásí nespokojenost v milostné oblasti a nejvíc mužům i ženám vadí nízká frekvence pohlavních styků. Nejčastějším důvodem, proč se nám do toho nechce, je únava z přepracování, prozradil aktuální výzkum.
"Dnes ne, miláčku, jsem utahaná z práce..." (Ilustrační snímek)

"Dnes ne, miláčku, jsem utahaná z práce..." (Ilustrační snímek) | foto: Profimedia.cz

Jak vyplývá z výsledků Národního výzkumu sexuálního chování, který provedla agentura STEM/MARK během letošního září a října, naprostá většina Čechů a Slováků nad 35 let by si přála zlepšit svoji sexuální výkonnost. Problémy s erekcí v něm sice přiznalo 16 % dotázaných mužů, ale lepší výkon v posteli a intenzivnější sexuální prožitek pro sebe i svého partnera si přeje až 93 % respondentů.

Z výzkumu také vyplynulo, že třetina dotázaných je se svým sexuálním životem nespokojena. Nejčastějším důvodem k nespokojenosti je přitom ze 60 % nízká frekvence pohlavního styku. Nejspokojenější jsou přitom obyvatelé Plzeňského kraje, nejméně to v posteli funguje lidem z Královéhradeckého kraje.

Moc práce, málo sexu

Ukázalo se také, že velkým nepřítelem sexuálního života je pracovní vytížení jednoho nebo obou partnerů. Až třetině tvrdě pracujících už na sex nezbývají síly a místo klasického: "Bolí mě hlava", teď obvykle odmítáme lísajícího se partnera slovy: "Mám ještě nějakou práci."

Co se týká inovací a experimentů, tak se do nich nevrháme po hlavě. Téměř polovina párů se miluje v misionářské poloze a čtvrtina na koníčka. Téměř třetina dotázaných pak přiznala, že je nelákají ani žádná neobvyklá místa pro sex.

Mezi vyvolenými místy se umístila klasika jako příroda, auto nebo výtah, 12 % dotázaných by rádo vyzkoušelo swingers party. Pokud si někdo z dotázaných představuje při milování někoho jiného, než s kým právě souloží, je to obvykle bývalý partner nebo kolega z práce.

Muži touží po svádění

Co se týká milostné iniciativy, jsou podle výsledků výzkumu aktivnější muži. "Osmdesát procent mužů uvádí, že dělají první krok a jsou iniciátory milostného aktu, přitom celá třetina by byla raději, kdyby je naopak svedla partnerka," uvedl ředitel agentury STEM/MARK Jan Tuček.

"Porovnáváme-li Čechy a Slováky, zajímavý rozdíl mezi oběma národnostmi je například v oblasti autoerotiky. Celých 58 % Slováků se podle svých odpovědí autoerotice vůbec nevěnuje, ale mezi Čechy je to jen 38 %," dodal.

Co mají společného trenky a sex?

Zlepšení svého sexuálního výkonu by si přáli téměř všichni z dotázaných, kteří v odpovědích přiznali problémy s erekcí. Touhu po mocnějším výkonu ale ve výzkumu prozradilo i 43 % těch, které žádné potíže s erekcí údajně netrápí.

V choulostivé oblasti mužské potence výzkum mimo jiné ukázal zajímavou souvislost sexuálního života s pánským prádlem. Muži upřednostňující klasické trenky před boxerkami si častěji než ostatní stěžují na nízký prožitek a problémy s erekcí.

  • Nejčtenější
Premium

Chci chlapa, co má větší koule než ego, říká svobodná matka Nikol Štíbrová

Před pár dny oslavila třiatřicítku a cítí se šťastná a spokojená. Nebylo to ale zadarmo – moderátorka a hvězda...

Premium

Sex je snadno dostupný, ale nevěra ještě není důvod k rozchodu

Tolerance je podle něj jen povýšenecký postoj k druhému a vytváří korupční prostředí, proto do partnerských ani jiných...

Příběh Oliny: Vyspala jsem se s kamarádem, nevím co dál

Udělala jsem velkou hloupost, vyspala jsem se se svým nejlepším kamarádem. Bylo to krásné, ale i tak bych byla radši...

Proč mají ženy prsa a děsí nás hadi? 11 otázek a odpovědí kolem evoluce

I když občas evoluci fušujeme do řemesla a snažíme se ji vlastními civilizačními pravidly vzdorovat, kdesi hluboko v...

Gender v pohádkách, divné diety i brčka z papíru. Kde je zdravý rozum?

Nejen v módě existují prapodivné trendy jako ponožky v sandálech. Některé odezní rychle, jiné mají dopad na naše...

Premium

Pokrok po švédsku: mizející pisoáry a genderově neutrální sport

Severská země přichází s revolučními nápady, kterým aplaudují pokrokoví liberálové z celého světa. Mizí pánské pisoáry,...

Premium

Zpěvák Iron Maiden Bruce Dickinson přijede s nehudební show. Získejte vstupenky zdarma

Zpěvák Iron Maiden Bruce Dickinson se předvede v poněkud netradiční roli. V rámci večera mluveného slova představí svou...

Premium

Sex je snadno dostupný, ale nevěra ještě není důvod k rozchodu

Tolerance je podle něj jen povýšenecký postoj k druhému a vytváří korupční prostředí, proto do partnerských ani jiných...

  • Další z rubriky

Kristýna v Malých láskách pod kudlu nechtěla, ale co mohla dělat?

Poslední díl Malých lásek přinesl pořádnou dávku emocí. Dojemný příběh dvojice, která se poznala v dětském domově a...

Premium

Chci chlapa, co má větší koule než ego, říká svobodná matka Nikol Štíbrová

Před pár dny oslavila třiatřicítku a cítí se šťastná a spokojená. Nebylo to ale zadarmo – moderátorka a hvězda...

Nechci zůstat na něčem přišpendlená, říká herečka Andrea Růžičková

Ve svém prvním filmu Rafťáci se odmítla svléknout, aby nezklamala svou katolickou rodinu z východního Slovenska. Dnes...

Móda nultých let: bederky a rourky. Za foto můžete vyhrát kosmetiku

S příchodem nového tisíciletí móda definitivně přestala být prostředkem sebevyjádření, výrazem tvůrčího ducha či...

KRUTÁ REALITA: První měsíce po porodu byly peklo
KRUTÁ REALITA: První měsíce po porodu byly peklo

Měli jste možnost si přečíst o mém porodu a o pobytu v porodnici na šestinedělí. Nyní bych chtěla rozvést poslední a nejtěžší část mého příběhu. První půlrok mého mateřství.

Najdete na iDNES.cz