Kdy s ním poprvé do postele? Dejte na intuici a rozum, radí koučka

  0:27aktualizováno  0:27
Kdo by to neznal: báječný muž, jiskrná komunikace, úžasná večeře, excelentní víno, vášnivý polibek… A otázka: jdeme ke mně nebo k tobě? Dilema však nespočívá v tom, kam jít, ale jestli do toho vůbec jít. Dozrál čas na intimní sblížení?
Chytrá žena ví, že muž je svou podstatou lovec a rychlé "skolení kořisti" ho nudí.

Chytrá žena ví, že muž je svou podstatou lovec a rychlé "skolení kořisti" ho nudí. | foto: Profimedia.cz

Pocity jsou smíšené a zkonzumovaný alkohol rozhodování povážlivě vychyluje směrem k ano, chci tě, přestože rozum protestuje. Sklouzne se snadno, cesta zpět však neexistuje, nebo je velmi, velmi obtížná...

Poradna vztahové koučky

Chcete se na vztahy zeptat koučky a autorky tohoto článku Libuše Konopové? Můžete ZDE.

Jak tedy dlouho odolávat, aby neztratil zájem? Kdy se nechat svést, abych nevypadala jako děvka? A vůbec, co mužům imponuje víc - odmítavý, nebo smyslný přístup? Andílek, nebo ďáblice? Co si muži myslí o ženě, která "podlehla" hned na prvním rande, a co o té, která dlouhé týdny uniká?

Jisté je, že zaručený recept na to, kdy k tomu má dojít poprvé, neexistuje. Záleží na mnoha okolnostech, například jak dlouho se známe, za jakým účelem se scházíme. Má-li jít jen o flirt, není co řešit. Jde-li o takzvaně vážný vztah, platí ovšem jiná pravidla.

Rychlá kořist nebaví dlouho

"Nedávám ženám svou kůži zadarmo," řekl mi kdysi překvapivě jeden muž. Šlo o šedesátiletého umělce, ženami nasyceného až přesyceného. Dostal jich do postele mraky a v té době na tom už s potencí nebyl nejlépe, začal tedy dělat drahoty, stejně jako ženy.

Chytrá žena ví, že muž je svou podstatou lovec a rychlé "skolení kořisti" ho nudí. Vzrušující hrou je kličkování, příslib a odmítnutí, provokace a stažení se zpět do ulity. Samozřejmě správně nadávkované. Muži totiž touží po ženě, která je současně čistá a nevinná, zároveň však smyslná a chtivá.

Kdy se tedy spolu poprvé vyspat? Tuto otázku jsem položila i jednomu Rakušanovi, který toho o ženách věděl mnoho a byl to intelektuální erotoman, čili osoba nejpovolanější. "Musí vzniknout napětí, erotické dusno, které oba aktéři stupňují erotickou konverzací přes letmé doteky až po sex. Špatné je to uspěchat, ale i natahovat příliš dlouho. Jde o to, aby oba vycítili, kdy nastal ten správný moment. K tomu ale není třeba slov."

Inženýr Milan (37 let) mi odpověděl takhle: "Samozřejmě to zkusím hned na prvním rande, a když žena souhlasí a jde se mnou domů, vyspím se s ní. Pak ji ale bez milosti vypoklonkuju a už se jí nehlásím. Beru to tak, že je na to zvyklá, jsem chlap, čili proč bych toho nevyužil, ale jako partnerka u mě nepřipadá v úvahu."

Spoléhejte na intuici a zdravý rozum

"Už se mi párkrát stalo, že jsem váhala, jestli už ano, nebo to ještě oddalovat. Ale to je normální. Zažila jsem ovšem i opak, kdy muž nejevil žádný zájem, nevyvíjel žádnou iniciativu směrem k sexu. A to je pěkně demotivující, protože se sluší a patří, aby se o to aspoň pokusil. Zdrženlivost u muže, ještě k tomu ve stádiu námluv, je přece proti přírodě," říká dvaačtyřicetiletá manažerka Jana.

Žádný zaručený recept, kdy se spolu poprvé vyspat, se nenabízí. Nezbývá nic jiného, než se spolehnout na vlastní intuici a zdravý rozum.

Z mého soukromého průzkumu vyplývá, že k prvnímu sexu se pár odhodlá zhruba po týdnu, scházejí-li se každý den. Po měsíci, vídají-li se asi tak jednou týdně, a déle, je-li frekvence schůzek ještě nižší.

Za sebe bych dodala, že by žena nikdy (až na výjimky, jakou může být výrazně nesmělý muž) neměla sexuální sblížení iniciovat sama. K sexu by mělo dojít teprve tehdy, je-li si žena jista skutečným, hlubokým zájmem muže o svou osobu. Jedině v tom případě se sex stane mezníkem přechodu do dalšího, ještě hezčího stadia.

Autoři: pro iDNES.cz

Nejčtenější

Jsme s jedním partnerem a společně s ním máme sex, říkají dvojčata

Anna a Lucy DeCinqueovy

Sestry Anna a Lucy DeCinque (33) se považují za nejvíce identická dvojčata na světě. Absolvovaly plastické operace, aby...

Recept na dobré manželství? Deset otázek pro odborníky na vztahy

Ideální místo pro váš velký den může být v podstatě kdekoliv, kde se oba budete...

Naše manželství nejvíc trpí tím, že nedokážeme řešit konflikty, málo spolu hovoříme otevřeně a bez zábran, trápí nás...

Jsem těhotná, oznámila v průběhu Výměny manželek jedna z nich

Výměna manželek

Vztah Aleny a Tondy, kteří mají tříletou dceru, trpí nejen nedostatkem peněz, ale především konflikty s tchyní a...

Závislost na jídle mě málem zabila, říká morbidně obézní žena

Morbidně obézní žena měla před operací žaludku téměř tři sta kilogramů.

S obezitou bojovala Američanka Lacey Hodderová už jako dítě a v devětadvaceti letech měla téměř tři sta kilogramů. Když...

Už mám odseriálováno, říká herečka Alena Antalová

Alena Antalová

Prorazila jako herečka v Četnických humoreskách a Pojišťovně štěstí, teď se Alena Antalová objeví po boku Jaromíra...

Další z rubriky

Recept na dobré manželství? Deset otázek pro odborníky na vztahy

Ideální místo pro váš velký den může být v podstatě kdekoliv, kde se oba budete...

Naše manželství nejvíc trpí tím, že nedokážeme řešit konflikty, málo spolu hovoříme otevřeně a bez zábran, trápí nás...

Jsem těhotná, oznámila v průběhu Výměny manželek jedna z nich

Výměna manželek

Vztah Aleny a Tondy, kteří mají tříletou dceru, trpí nejen nedostatkem peněz, ale především konflikty s tchyní a...

Jídlo zakazovat nebudu, řekl ve Výměně obézní otec stokilovému synovi

Jana i její partner Tomáš se rádi dobře nají.

V Tetčiněvsi na Litoměřicku žije rodina tlouštíků. „Měl jsem i dvě stě patnáct a půl kilogramu,“ prohlásil...

ČPZP se stará o zdraví a pohodu nastávajících maminek i jejich dětí
ČPZP se stará o zdraví a pohodu nastávajících maminek i jejich dětí

Začátek nového života přináší do rodiny spoustu radosti, ale i starostí. Doprovází ho obavy o zdraví, změna režimu a zařizování nezbytné výbavičky pro miminko. Pomoc přichází z nejrůznějších stran. Od rodiny, přátel. Víte ale, že Česká průmyslová zdravotní pojišťovna nabízí maminkám až 3 000 Kč?

Najdete na iDNES.cz