Příběh Lenky: Bojím se rázně odmítnout šéfa, mohla bych přijít o práci

  0:32aktualizováno  0:32
Začínám být zoufalá z chování svého šéfa. Nevynechá jedinou příležitost, aby mi dal najevo, že by si se mnou rád něco začal. Mluví dvojsmyslně, občas se mě jen tak mimochodem dotkne, visí na mně očima. Nejhorší na tom je, že si za to tak trochu můžu sama.

Asistentka | foto: aje

Je mi šestadvacet a už téměř tři roky pracuji jako asistentka šéfa obchodního oddělení malé zahraniční firmy. Sídlíme v jednom větším městě na severu Čech. Kvůli tomuto místu jsem se přestěhovala ze sousedního městečka, kde jsem žila od narození. Práce mě baví, proto bych o ni nerada přišla a také se bojím, že při současném nedostatku pracovních míst bych žádnou nemusela dlouho najít.

Můj první šéf, který mne do práce přijímal, odešel na podzim do důchodu a na jeho místo nastoupil můj současný šéf, zhruba čtyřicátník. Na první pohled se mi zdál docela v pohodě. Nešetřil úsměvy a lichotkami, že prý s ním musím mít trpělivost, než se do své pozice zapracuje a že bude velmi rád, když mu se vším pomůžu.

Seznamovací vánoční večírek

Po necelém měsíci ve funkci se šéf rozhodl uspořádat malý večírek, aby se s kolegy z našeho i ostatních oddělení seznámil. Blížily se Vánoce, tak jsme to spojili i s jejich oslavou. Přípravami večírku pověřil mě. Protože jsem docela organizační typ, vrhla jsem se na ně s velkou chutí.

Večírek se skutečně povedl, zábava byla skvělá, tancovalo se a také jídla a pití bylo dost. Po nervech, které mě při jeho přípravě provázely, se mi ulevilo a já se velice dobře bavila. Část večera jsem strávila i se šéfem, nabídl mi tykání a já přijala. Několikrát jsme si připili na zdraví, tancovali spolu a nakonec jsme byli mezi posledními, kteří pronajatou vinárnu opouštěli. Šéf mě doprovodil taxíkem do mé garsonky a odjel domů za rodinou. Ovšem nezapomněl mě trochu víc políbit na dobrou noc a já se mu nijak nebránila.

V práci si o nás šuškají

Ráno, když jsem vystřízlivěla, mi došlo, že mám problém. Vůbec jsem nemínila si s šéfem něco začínat. Sice se mi líbí, ale být jeho milenkou, to opravdu nechci. Naštěstí jsme se měli vidět až po Novém roce, tak jsem naivně doufala, že na to oba zapomeneme.

Opak byl pravdou, nejen, že mě na každém kroku provázely výmluvné pohledy mých kolegyň, ale i šéf mi dal najevo, že doufá v pokračování tam, kde jsme přestali. Hned, jak jsme se poprvé viděli, mi řekl, že Vánoce byly pro něj beze mě k nepřečkání, že musel stále myslet, jak nádherně líbám. Také mi přinesl malý dárek, keramickou sošku slona. V tu chvíli jsem mu nedokázala říct, že mé chování na večírku bylo způsobené atmosférou a alkoholem a že s ním nechci nic mít. Alespoň jsme se domluvili, že si budeme na veřejnosti vykat.

Bohužel šuškanda v práci nabírá na obrátkách. Jedna z kolegyň mi řekla, že prý měl už problémy v minulém zaměstnání. Říká se, že si začal se svou asistentkou a když ho přestala bavit, dosáhl její výpovědi. Ta se prý nedala a tak, aby to ututlali, odešel raději on s tučným odstupným.

Co když mě taky vyhodí?

Slova kolegyně mi od té doby nedají spát. Co když je šéf skutečně takový, jak se říká a když ho budu neustále odmítat, může docílit mé výpovědi? Pochybuji, že by se mě někdo zastal a že bych měla takové štěstí jako jeho bývalá asistentka. Navíc při dnešní nezaměstnanosti na mé místo čeká deset dalších.

Všimla jsem si, že ví, co se o nás povídá a je na první pohled vidět, že mu to dělá docela dobře. Dokonce mi řekl, že bychom těm drbům měli dát reálný základ. Zasmála jsem se, ale zatrnulo mi.

Včera mi řekl, že bychom po práci mohli jít na skleničku a prý "uvolnit se z každodenního pracovního stresu a co bude dál, záleží jen na mně". Podařilo se mi vymluvit, ale je mi jasné, že to za pár dní zkusí znovu. Už nevím, jak dál. Prosím, poraďte mi.

Co mám podle vás dělat?

celkem hlasů: 2722

Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 0:00 pátek 30. dubna 2010. Anketa je uzavřena.

2. Mám ho konečně rázně odmítnout a riskovat tak, že si ho znepřátelím? 2073
1. Mám přistoupit na jeho návrhy, třeba to s ním bude fajn? 379
3. Mám si jít postěžovat k jeho nadřízenému, že mě obtěžuje? 190
4. Mám dát raději sama výpověď? 80
Autor:

Nejčtenější

Nevěra přináší víc bolesti než radosti, říká psychoterapeutka

Nora Vlášková, psychoterapeutka

Vystudovala práva, pracovala i s nejtěžšími zločinci propuštěnými z vězení. Po narození dětí zvolila Nora Vlášková...

Příběh Anny: Nechci být vnuččinou chůvou, dcera to nechápe

Ilustrační snímek

Dceru jsem od jejích deseti let vychovávala sama. Nemohly jsem si příliš vyskakovat, i tak jsem se dceři snažila dát,...

Rebelství vévodkyně Meghan. Co vše dělá proti královským pravidlům

Vévodkyně Meghan (Peacehaven, 3. října 2018)

Přivdala se do královské rodiny, která ji vřele přijala. Mladý pár obdivují miliony lidí a fandí mu i proto, že Meghan...

Jejich věkový rozdíl je pětapadesát let a chtějí spolu miminko

Alexis Tadlocková a její partner

Alexis Tadlocková (24) a její manžel Charles (79) z Ameriky plánují založení rodiny. Ačkoli nejstaršímu dítěti Charlese...

Menstruace bez vložek a tamponů. Češka nabízí nepropustné kalhotky

Menstruační kalhotky Snuggs

Protože použité menstruační vložky a tampony představují ročně tuny odpadu, rozhodla se Linda Šejdová, že místo běžných...

Další z rubriky

Žena kvůli prsním implantátům trpěla úzkostmi, nechala si je odstranit

Nat Alexanderová

Šestadvacetiletá hosteska Nat Alexanderová si před šesti lety nechala zvětšit poprsí pomocí silikonových implantátů....

Rebelství vévodkyně Meghan. Co vše dělá proti královským pravidlům

Vévodkyně Meghan (Peacehaven, 3. října 2018)

Přivdala se do královské rodiny, která ji vřele přijala. Mladý pár obdivují miliony lidí a fandí mu i proto, že Meghan...

Ze zvláštní školy k titulu inženýrky. Dívka z dětského domova si plní sen

Bakalářská promoce se zástupci Nadace Terezy Maxové dětem

Když se jako holčička ocitla se svými sestrami v dětském domově, vypadalo to, že Evu Ptáčkovou příliš slibná budoucnost...

VIDEO: Tři recepty na jednoduché pudinkové dorty
VIDEO: Tři recepty na jednoduché pudinkové dorty

Pudink v hrníčku je klasika, zkuste z něj ale vykouzlit ještě větší dobroty. Co třeba tříbarevnou bábovku, koláčky v zapékací misce anebo dort, kterým okouzlíte na každé dětské oslavě.

Najdete na iDNES.cz