Příběh Zuzany: Přítel flirtuje s cizími ženami na internetu

  0:15aktualizováno  0:15
Náhodou jsem zjistila, že můj přítel má virtuální známosti. Na Facebooku si velmi důvěrně dopisoval s několika ženami. Odpustila jsem mu, ale on se nepoučil a spadl do toho znovu. Odešla jsem od něho a on mě chce zpátky, jenže já mu už nevěřím.
ilustrační snímek

ilustrační snímek | foto: koláž iDNES.cz

S přítelem jsme spolu víc než rok, ale známe se déle. Máme spoustu společných kamarádů, potkávali jsme se na různých akcích a vždy jsme si spolu rozuměli. Ovšem většinou alespoň jeden z nás nebyl tak úplně sám. Až to jednou vyšlo. Já byla bez přítele, on také s nikým nechodil a přeskočila jiskra.

Láska po letech kamarádství

Napište svůj příběh i vy

Příběhy jsou upraveny redakcí. Vycházejí z vašich skutečných problémů, s nimiž se svěřujete v partnerské poradně, v diskusích nebo z e-mailů, které posíláte na ona@idnes.cz. Respektují vaši anonymitu.

Začali jsme spolu chodit, a protože už jsme se za ty roky celkem znali, po měsíci jsme spolu začali i bydlet. V té době byl náš vztah takový, že jsme věřili jeden druhému, neměli jsme před sebou žádná tajemství, neschovávali jsme jeden před druhým stránky Facebooku, běžně jsme se jeden druhému dívali do mobilu. Ovšem ne z důvodu, abychom se navzájem šmírovali.

Jenže jednoho dne začal přítel přede mnou svůj mobil schovávat. Bylo mi to divné, nevydržela jsem to a zjistila, že ho má zaheslovaný, což nikdy předtím neměl. Po pár dnech jsem se ho zeptala a on mi řekl, že mu prý kluci řekli, že je přeci nenormální, abychom si spolu všechno říkali, že bychom měli mít každý své soukromí. Tak si tedy dal heslo na telefon. Sice jsem si říkala, že to je dost divný argument, ale vzala jsem to. Neměla jsem důvod mu nevěřit.

Virtuální nevěra

Za pár dní se mi na počítači načetl jeho Facebook a viděla jsem zprávy, které si psal s různými, mně neznámými, ženami. Byly to zprávy typu: já bych si tě dal, posílali si navzájem fotky, srdíčka, pusinky... V tu chvíli jsem pochopila: ty zprávy jsou důvod, proč přede mnou schovával mobil.

Hodně mě to zklamalo, zlomilo to moji důvěru k němu. Nenechala jsme si to pro sebe a rovnou se ho na to zeptala. On dokonce tvrdil, že to nechápe, že ty zprávy nepsal on, přece by nikdy nic takového neudělal. A tohle tvrdil stále dokola. Několik dní jsme se spolu moc nebavili. Snažila jsem se vzpamatovat, přesvědčovala jsem samu sebe, že to je možné, třeba si z něj někdo chtěl vystřelit, kamarádi v práci mu možná sebrali mobil a psali to za něj.

Uběhlo pár týdnů, já se z nejhoršího dostala. Utěšovala jsem se i tím, že i kdyby to nakonec psal on, nejednalo se o fyzickou nevěru, jen o nějaké virtuální flirtování. Nikdy jsme před sebou s přítelem netajili hesla od Facebooku, tak jsem se po nějaké době opět zkusila na jeho stránky přihlásit. A zprávy tam byly nové a nové a naprosto stejného ražení jak předtím.

Opustila jsem ho

To už jsem nevydržela, sbalila si své věci a odešla od něj. Naštěstí se mám kam vrátit. Naši mi řekli, když jsem se od nich stěhovala, že mám u nich dveře stále otevřené a můžu se kdykoliv vrátit. Tak jsem se vrátila.

Přítel to vydržel týden a pak za mnou přišel s prosíkem. Přiznal se, že ty zprávy opravdu psal on, že si prostě nemohl pomoci. Bavilo ho to, chlapi v práci mu říkali, že oni to takhle dělají už roky, tak to chtěl vyzkoušet. Prý mu musím odpustit, vždyť mi nebyl nevěrný. Miluje mě, nemůže beze mě být. Jinou nechce. Jenže já mu nevěřím, bojím se, že mi jednou bude nevěrný doopravdy.

Zuzana


Názor odbornice: Zachovejte respekt k partnerovu soukromí

PhDr. Magdalena Dostálová, psycholožka a psychoterapeutka Poradny pro rodinu,...

PhDr. Magdalena Dostálová, psycholožka a psychoterapeutka Poradny pro rodinu, manželství a mezilidské vztahy Praha 12.

Vážená Zuzano! Dostala jste se k informacím, které nebyly určeny vám – a náležitě vás tohle zjištění poznamenalo. Bytí ve vztahu neznamená, že přestáváme být sami sebou. Určitá soukromá sféra individuálně každého z nás je nezbytná právě proto, abychom byli schopni fungovat v páru. Do soukromé sféry patří osobní věci včetně elektronických komunikačních prostředků, do kterých si partneři navzájem nechodí. Zachováváme-li tenhle respekt k partnerovu soukromí, vyvarujeme se mnoha nesrozumitelných situací (které mohou být třeba zcela nevinné).

Vy jste každopádně po odhalení nevěry (byť virtuální). Abyste nenasekali ještě více nevratných vztahových poškození, vřele vám doporučuji obrátit se na odborníka – psychologa, partnerského a rodinného poradce, který s léčbou vztahu zasaženého nevěrou pomůže. (Podobně jako se nebudete pokoušet vyléčit si doma zlomenou nohu, ale obrátila byste se na ortopeda.) Poradnu můžete kontaktovat zpočátku klidně sama. Adresu těch pražských naleznete na www.csspraha.cz, mimo hlavní město na www.amrp.cz.
PhDr. Magdalena Dostálová

Co mám podle vás dělat?

celkem hlasů: 1384

Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 0:00 26. srpna 2019. Anketa je uzavřena.

4. Mám se s přítelem navždy rozejít? 1006
1. Mám příteli odpustit a vrátit se k němu? 167
3. Máme s přítelem navštívit poradnu, kde bychom naši situaci probrali s odborníky? 166
2. Mám se k příteli vrátit, ale s tím, že mi denně bude ukazovat své aktivity na Facebooku? 45


Autoři:

Nejčtenější

Falešná lékařka prováděla plastické operace a zohyzdila několik lidí

Falešná lékařka Alyona Verdyová operovala desítky lidí.

Alyona Verdyová se vydávala za lékařku a operovala desítky lidí, aniž by vystudovala lékařskou školu. Pacienty...

Když se mu bráním, jsem dolámaná. Ve Výměně manželek tekly slzy

Kristýna se synem Markem a její přítel Pavel žijí v Liberci.

„Přijedeme domů, sbalím si věci a odcházím. S herečkou nebudu,“ končil tentokrát televizní Výměnu manželek Pavel (30)....

Nebrala antikoncepci, aby neztloustla, tak se v sedmnácti stala matkou

„Martinka nechtěla brát antikoncepci, aby nebyla tlustá, tak čekáme miminko,“...

V dalším pokračování Malých lásek jste tentokrát mohli vidět nejen nejmladší rodičku celé série, teprve sedmnáctiletou...

Tomáš se mně nemůže přizpůsobit, musím já, říká Anna Satoranská

Anna Satoranská

Společně se svým otcem Pavlem Maurerem pořádá gastronomické výlety do světa, vydává průvodce po restauracích a pořádá...

Zprvu jsem dietu před okolím tajila, říká žena, která zhubla 27 kilogramů

Jiřina Sedlmajerová zhubla 27 kilogramů.

Jiřina vaří v mateřské školce, se zdravým jídelníčkem pro sebe si však hodně dlouho neuměla poradit. Nakonec jí...

Další z rubriky

Zvrácené matky. Když ženy své děti vězní, opustí nebo dokonce zabijí

Plačící dítě

Většina žen se na mateřství těší, a i když děti možná někdy zazlobí, za nic by je nevyměnily. Jenže existují i výjimky....

Dokud můžeme, zůstaneme u rodičů, říká si čím dál víc Čechů. Hlavně muži

Ilustrační snímek

Takzvaný mamahotel, tedy období života mladých lidí, kdy zůstávají dlouhé roky bydlet u rodičů, využívá velké procento...

OBRAZEM: Zhubla třiašedesát kilo, aniž by držela diety a cvičila

Lisanne Dale

Lisanne Daleová z Velké Británie má šest dětí a ještě před rokem vážila hodně přes sto kilo. Stačilo jí pouhých osm...

Advantage Consulting, s.r.o.
CHIRURG

Advantage Consulting, s.r.o.
Středočeský kraj
nabízený plat: 35 000 - 60 000 Kč

Najdete na iDNES.cz