Překvapivé zjištění: nešťastné ženy mají více sexu

  5:46aktualizováno  5:46
Mohlo by se zdát, že splíny a negativní nálady se projeví i v milostném životě a že se žena, která se od rána do večera utápí v depresích, zřejmě nebude příliš realizovat v posteli. Přesto nový výzkum tvrdí, že nešťastné ženy vykazují až o třetinu více sexuální aktivity než ty spokojené.
Sex

Sex | foto: Profimedia.cz

Z postele mě nikdo nedostane

Slunce už dávno pluje po obloze, tramvaje vesele cinkají a lidé odhodlaně pospíchají do práce. Je tu nový den. Stačí jen vstát z postele a objevit, co pro vás dnešek přichystal. Vždyť život je tak krásný a čas plyne tak rychle…

Jenže vy, namísto toho, abyste vyběhla ven a radovala se z maličkostí, s výrazem masového vraha zkoušíte usmrtit neutichající budík. Po vyčerpání vaší soukromé zásoby sprostých slov a nadávek (kterou by se mohl chlubit jen skalní fotbalový fanda), s rozbitým budíkem v ruce visíte na okenní římse, protože jste přesvědčena, že závěsy jen velmi nedostatečně překáží v cestě slunečním paprskům.

Pak vyčerpaná padáte zpět do peřin, abyste pod polštářem našla mastnou krabici od pizzy a vytrhané listy z vašeho, teď už neoblíbeného, románu. Dnes mě nikdo z postele nedostane, pomyslíte si a odevzdaně podlehnete další vlně deprese. Netrapte se však unáhleně. Ona ví, proč vás drží v posteli.

Více sexu, více sebevědomí

Podle nedávné studie, která byla provedena v australském Melbourne, si depresivní ženy užívají postelový život mnohem více, než ty spokojené. A to samozřejmě v přítomnosti sexuálního partnera. Jak totiž uvádí konkrétní výsledky zmíněného výzkumu, nešťastné ženy vykazují až o třetinu více sexuální aktivity než jejich kolegyně, které nic netrápí.

Klinická psycholožka doktorka Sabura Allenová má pro toto odhalení jednoduché vysvětlení: "Když je žena v depresi, velmi snadno podlehne dojmu, že na ní nikomu nezáleží a že je, zejména ve vztahu, značně nedoceněna. Sexuální styk jí však tuto paranoiu pomáhá překonat. Při něm je depresivní stav nahrazen potěšením z blízkosti druhé osoby, jejíž pozornost ženě znovu navrací ztracenou sebedůvěru."

Depresí proti tabu

Zajímavé na tom je, že do této studie byly zahrnuty všechny ženy bez ohledu na to, jestli mají stálého partnera či nikoli. Nejen, že výstup australského výzkumu přisoudil nespokojeným ženám vyšší frekvenci sexuální aktivity, ale tyto nešťastnice mají k sexu údajně také mnohem otevřenější postoj. Ženy s depresí se prý nebrání úletům na jednu noc, vyhledávají různá erotická dobrodružství a jsou tolerantnější k nejrůznějším sexuálním praktikám.

Na splín platí splynutí

Své o tom ví i dvaatřicetiletá Sylvie: "Právě před rokem jsem trpěla mírnou depresí. Ani nevím, co konkrétně bylo důvodem. Zemřela mi milovaná babička, rozcházela jsem se s přítelem a do toho předvánoční melancholie. Namísto toho, abych si náladu zlepšovala panákem tequilly, zapletla jsem se se svým kolegou a pak ještě s jeho kamarádem. I když ty dny jsem prožívala stále v mrákotách, v noci ze mě deprese postupně padala spolu s kousky spodního prádla…"

Sex na předpis?

Může být sex novým lékem na naše deprese? Vědecký tým, který se citovaným výzkumem zabýval, se k takové hypotéze staví optimisticky. "I když přesně nedokážeme definovat, jakou roli hraje sex v procesu léčení této nemoci, jedno je jisté: milování je nástrojem nespokojené ženy, jak se přiblížit svému partnerovi a jak se cítit milována."

Ztratila jste chuť do života? Nechce se vám do práce? Není nic, na co byste se mohla těšit? Zařiďte, abyste se tentokrát netrápila zbytečně. Stačí postupovat podle obvyklých pravidel: utřete slzy do kapesníku, nekompromisně zatáhněte závěsy a skočte pod peřinu. Zbývá jen zajistit, aby tam na vás (a na vaši depresi) někdo čekal.

Autoři:

Jaro a zdraví

Využijte krásného počasí a vydejte se pro zdravé pochoutky do přírody. Oblíbený medvědí česnek najde své místo v pomazánkách či domácím pestu. Jako zdravé sladidlo si můžete připravit pampeliškový med.


Nejčtenější

S vědomím smrti žiju teď každý den, říká Veronika Hurdová

Veronika Hurdová

Spisovatelka a autorka blogu Krkavčí matka Veronika Hurdová před třemi lety ovdověla. Doma tehdy měla dvě malé děti...

Fascinují mě muži, kteří milují svou práci, říká mluvčí vlády Jana Adamcová

Jana Adamcová

Moderátorka, kterou si pamatujeme jako sporťačku z TV Nova, a současně manželka režiséra Jiřího Adamce, se nedávno...

Změna jídelníčku nám zlepšila sexuální život, říká kdysi obézní pár

Corey a Marie dnes

Corey a Marie ze Severní Karolíny překonali závislost na jídle a podařilo se jim dohromady shodit přes sto kilogramů....

Squateři přivítali Romanu na svobodě rumem a společně šli žebrat

Romanu přivítala na svobodě láhev rumu a její squaterská rodina.

Vražedkyně jsou podle Nikoly ve vězení ty nejlepší. „Všichni venku se jich bojí, vidí hned samou krev a myslí, že jsou...

OBRAZEM: Byla krásná, ale milovnice plastik Foxová chtěla ještě víc

Megan Foxová

Herečka Megan Foxová (33) kvůli svému půvabu na střední škole zažívala šikanu. Dívky ji nenáviděly a kluci si z ní...

Další z rubriky

Zase pozdě? Staňte se pánem času a vyzrajte na nedochvilnost

Ilustrační snímek

Dochvilnost je výsadou králů, říká se. Možná právě proto jsou evropské monarchie proti jiným státním zřízením v...

Týdenní horoskop pro ženy všech znamení od 13. do 19. května

horoskop

Týden začíná a hvězdy vašemu znamení mohou pomoct k tomu, abyste následující dny nejen zvládla, ale také si je užila....

Příběh Anežky: Manžel chce dceři říct, že není její otec

Ilustrační snímek

Po několika letech známosti jsme se s přítelem rozešli. Několik týdnů jsme dokázali být každý zvlášť, až jsme se...

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

Najdete na iDNES.cz