Svlékla bych se, ale vulgární nahotu nemusím, přiznává Petra Němcová

Exkluzivně   4:39aktualizováno  4:39
Topmodelka Petra Němcová se proslavila svou krásou. Ovšem její život i dosavadní práci změnily v roce 2004 tragické události kolem tsunami v Thajsku. Z modelky se stala osobnost uznávaná po celém světě. Ve svém nabitém programu si udělala čas na exkluzivní rozhovor pro OnaDnes.cz nejen o své práci, ale i o mužích a plánech do budoucna.

Petra Němcová fotila prestižní kalendář Pirelli pro rok 2013. | foto: archiv Unique One

Jak jste strávila vánoční svátky?
Byla jsem u moře, udělali jsme si Štědrý den tam a o pár dní později i doma v Karviné. Ježíšek chodil na etapy. Došlo i na české tradice.

Můžete si jako modelka vůbec dovolit tradiční vánoční jídlo?
Kapra mám moc ráda. Bramborový salát jsem si také dala, ale bez majonézy.

Pózovala jste pro slavný kalendář Pirelli pro tento rok, který je překvapivě cudný, bez nahoty. Byl i to důvod, proč jste na focení kývla?
Je to jedna z nejprestižnějších prací, jakou modelka může během kariéry dělat. Jen pár holek se do něj dostane. Druhým důvodem je jeho charitativní rovina. Letos navíc fotil Steve McCurry, nemohla jsem si vybrat lepší rok. Moc mě těší, že i v Čechách má kalendář Pirelli svůj charitativní rozměr již řadu let. 

Šla byste do toho, i kdybyste se měla svléknout?
Hodně by záleželo na tom, kdo by to fotil. Pokud Steve, tak ano. Vím, že i méně oblečené by to vypadalo nádherně.

Topmodelka Petra Němcová pózuje s kalendářem Pirelli 2013, ve kterém najdete
Chvíle klidného spočinutí v Rio de Janeiru (Petra Němcová). I tak vidí...

Máte nějaké hranice, za které byste při focení nešla?
Určitě ano. Někteří fotografové neustále překračují domluvené hranice. Jde také o to, jak to celé pojmou, zda zdůrazní krásu, nebo nahotu zvulgarizují. To já nemusím, nešla bych do toho.

Více než s módou si vás dnes lidé spojují s charitou. Kolik vaší práce tvoří modeling?
To se rok o roku liší. Například loni jsem věnovala charitě 70 procent svého času a ostatní čas jsem rozdělila mezi práci modelky, ambasadorky na Haiti a budování nových projektů, mezi které patří i Dreft Fashion Week v Praze.

Vizitka

  • Modelka, filantropka, čestná ambasadorka Haiti Petra Němcová se narodila 24. června 1979 v Karviné.
  • V roce 1995 vyhrála modelingovou soutěž Elite Model Look.
  • V roce 2004 přežila tsunami v Thajsku.
  • Založila charitativní organizaci Happy Hearts Fund.
  • Napsala autobiografickou knihu Vždy s láskou, Petra.

Proč právě týden módy?
Byla jsem hostem na prvním ročníku a moc se mi líbilo, jak jej Karolína Bosáková s Barborou Bergovou zorganizovaly. Svou kvalitou se vyrovná zahraničním týdnům módy. V Česku máme nádherné prostory, krásné modelky, talentované mladé módní návrháře. A Dreft Fashion Week položil velmi dobrý základ pro rozvoj českého módního průmyslu. Teď už jen ho posunout na více mezinárodní úroveň. Na čemž se budu jako nový partner projektu aktivně podílet. 

Jaká je vaše role v tomto projektu?
Budu propagovat celou akci v zahraničí a za pár let se o Praze bude v souvislosti s módou vědět celosvětově. Ráda pro rozvoj české módy přispěji svými zahraničními kontakty, které projektu přinesou možnosti zahraničních investic, nové kontakty, dosah na mezinárodní média... 

V Čechách se ale móda nevnímá jako priorita na rozdíl od Paříže, Londýna či Milána.
Je třeba někde začít. V Čechách jsou šikovní návrháři, ale potřebují kvalitní platformu, aby svou práci mohli prezentovat. A to nejen v Praze, ale i venku. To jim Dreft Fashion Week bezpochyby nabízí. Tím, že začnou na týdnu módy v Praze, otevřou se jim dveře i do světa. Už mohou říct, že měli svou přehlídku. Nejen oni, ale i Česko z toho může časem těžit. 

Petra Němcová se v letošním roce bude angažovat také v Čechách. Postará o Dreft...

Petra Němcová se v letošním roce bude angažovat také v Čechách. V Praze se postará o týden módy Dreft Fashion Week.

Nebylo by jednodušší dělat modelku, nosit krásné šaty a usmívat se na fotkách než řešit problémy světa?
Nedovedu si představit, že bych jen seděla na zadku a věnovala se jen povrchnostem. Pomáhat ostatním mi dělá obrovskou radost.

V čem je vaše charitativní organizace Happy Hearts Fund jiná než ostatní?
My nastupujeme v momentě, kdy odchází první vlna pomoci. Půl roku po přírodní katastrofě všichni odcházejí, už to není pro ně tak zajímavé a na postižené oblasti a lidi se zapomíná. I deset let poté vidíte, že lidé žijí ve stanech, chodí do provizorních škol, které mohou spadnout i při malém otřesu. Děti jsou neustále nemocné. Chybí i pracovní příležitosti. Naším cílem je zlepšit dlouhodobě podmínky a pomoct lidem postavit se zpátky na vlastní nohy.

Stala jste se čestnou velvyslankyní Haiti, v čem spočívá vaše role?
Dá se říci, že jsem hlasem Haiti. Reprezentuji zemi po celém světě, upozorňuji na tamní problémy. Před několika desítkami let tam jezdilo plno turistů, měli velké textilní továrny, to se změnilo dlouhodobými nepokoji a také zemětřesením. Nyní mají stabilní vládu, která se opravdu snaží zlepšit lidem život.

V Čechách nejste často vidět, kde trávíte nejvíc času?
Jsem hodně rozlítaná, za poslední dva měsíce jsem byla třeba v Mexiku, Peru, Indonésii, Thajsku, na Haiti, v New Yorku, Los Angeles.

Rozpustilost v podání Petry Němcové v Kalendáři Pirelli 2013

Rozpustilost v podání Petry Němcové v Kalendáři Pirelli 2013

Netrpí neustálým cestováním váš soukromý život?
Moc času na něj nezbývá. Jezdím, pořádám galavečeře, otevírám školy po celém světě, teď jsem ve spolupráci s Clinique představila parfém Happy Heart. V poslední době toho bylo opravdu hodně i na úkor osobního života, a dokonce spánku a jídla. Tělíčko dostalo hodně zabrat.

Nechybí vám domácí klid a pohoda, kdy přijdete večer domů, víte, že vás tam někdo čeká, odpočinete si.
Na jedné straně ano, ale na straně druhé si nemyslím, že bych mohla žít rutinním stylem a zažívat každodenní stereotyp. Po určité době si na tento bláznivý způsob života zvyknete a potřebujete ho.

Nešlo by to celé dělat ve větším klidu z pohodlné kanceláře?
Tuto práci nejde dělat z gauče. Musím cestovat. Ano, málo se vyspím, nemám klid, ale o to více si ho pak vážím. Když jsem přijela na dva dny domů, do Karviné, spala jsem dvanáct hodin. Vůbec jsem se nemohla vzbudit, byla jsem úplně paralyzovaná.

Fotogalerie

Je pro vás těžké si při tom shonu najít partnera?
Je to trochu těžší, ale najít tu správnou osobu není jednoduché pro nikoho. Každému sedí něco jiného. Hodně mužů chce ženu, která je pořád doma, ale jsou i tací, kteří si cení žen, které stojí na vlastních nohách. Je to otázka času a štěstí.

Jak jste na tom momentálně? Máte štěstí?
Šťastná jsem a to je asi tak vše, co k tomu řeknu.

Plánujete i vlastní děti?
Momentálně se starám o 42 tisíc dětí a příští rok jich bude ještě víc. To je hodně. Vlastní děti časem chci, teď mám ale práci na několik let dopředu. Na rodinu potřebujete čas i tu správnou osobu.

Jaké vlastnosti by měl mít váš ideální partner?
Jejej. Je pravda, že jsem na začátku měla hodně dlouhý seznam vlastností a požadavků. Ten se mi za ty roky zcela zkrátil. Nikdo není perfektní, partnerství je o tom, co člověk akceptuje.

Které vlastnosti vám na seznamu zůstaly?
Hledám staré základní hodnoty. Můj ideál by měl být otevřený, pomáhat ostatním a mít sebevědomí. Vědět, kdo je a kam směřuje.

Vánoce

Advent se pomalu blíží a spolu s ním nákupy vánočních dárků i pečení vánočního cukroví. Za vánoční atmosférou můžete vyrazit na vánoční trhy ve vašem okolí i do zahraničí.

  • Nejčtenější

O 10 let mladší: Život se s ní nemazlil, teď je z šedé myšky sexy kráska

Aleš a Libuše jsou manželé ve středním věku, kteří spolu se dvěma dětmi žijí v miniaturním bytě na sídlišti v Liberci....

Dvanáct zázračných potravin, po kterých jdou kila sama dolů

Dnes už každý ví, že držet diety formou nelogických přísných omezení či dokonce hladovění je obrovský nesmysl a hazard...

Premium

Kořeněná jídla ani káva neškodí, vyvrací profesor Tesař letité mýty

Kola je pro ledviny hrob. Nejlepší je nesolit a nejíst ostrá exotická jídla. Alkohol dokáže „propít“ ledviny, které je...

Příběh Tamary: Manžel mě roky podvádí, nevěru jsem mu oplatila

Manžel je nejspíš závislý na sexu, protože jen já mu nestačím. Neustále mě podvádí, vždy ale slibuje, že toho nechá,...

{NADPIS reklamního článku dlouhý přes dva řádky}

{POPISEK reklamního článku, také dlouhý přes dva a možná dokonce až tři řádky, končící na tři tečky...}

O 10 let mladší: Pavel se zbavil pivního břicha a Růžena si zase věří

Omládnout a vypadat o deset mladší tentokrát zatoužila dvojice z malé vesničky na Ostravsku, kterou spojuje přátelství...

Premium

Nikdo dodnes neví, kolik těch holek zůstalo zakopaných. Starosta Dubí vzpomíná

„Devadesátky“ a přelom tisíciletí byly v Dubí na Teplicku divoká léta. Řádili tu pasáci prostitutek a mafiáni. Město se...

Premium

Kořeněná jídla ani káva neškodí, vyvrací profesor Tesař letité mýty

Kola je pro ledviny hrob. Nejlepší je nesolit a nejíst ostrá exotická jídla. Alkohol dokáže „propít“ ledviny, které je...

Premium

Špičkový výrobek i po letech funguje. Kvůli hloupé chybě je však k ničemu

Snoubení spotřební elektroniky a počítačů provázely porodní bolesti, které jsou z dnešního pohledu absurdní a...

  • Další z rubriky
Premium

Měli bychom si vybírat dobré politiky, ne showmany, říká Jiřina Šiklová

Vždycky měla jasný názor, je kritická a nebere si servítky. Přední česká socioložka Jiřina Šiklová hodnotí vývoj...

Nechci mít někoho za každou cenu, říká Martina alias Heluš z Ordinace

Z herečky Martiny Randové (48) vyzařuje křehkost, ženskost, půvab a vnitřní síla. Je otevřená a upřímná, věci se nebojí...

Týdenní horoskop pro ženy všech znamení od 11. do 17. listopadu

Týden začíná a hvězdy vašemu znamení mohou pomoct k tomu, abyste následující dny nejen zvládla, ale také si je užila....

Premium

Patříte mezi ty šťastné? Sedm znaků, že máte opravdu kvalitní vztah

Být šťastná po boku toho druhého, nic neřešit, nehádat se. Ideální, co říkáte? Harmonické soužití, kdy si partneři...

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

Najdete na iDNES.cz