Žena zhubla, aby už v letadle nemusela předstírat, že dopne pásy

  10:28aktualizováno  10:28
Australanka Zoe Batchelorová (34) se od puberty potýkala s obezitou. Milovala jídlo a byla spokojená. Ovšem jen do té doby, než začala na dovolenou cestovat letadlem. Nedopnula pásy a styděla se říct letuškám o jejich prodloužení. Dosud shodila sedmdesát kilo.

Žena zhubla, aby se vešla do sedadla v letadle. | foto: Koláž iDnes.cz

„Nepřemýšlela jsem nad tím, že bych měla zhubnout. Chutnalo mi jídlo, nikdy jsem nebyla velká sportovkyně a lidé mě měli rádi takovou, jaká jsem byla. Nepatřila jsem mezi ty, kteří byli kvůli tloušťce šikanováni a nic mě nenutilo k tomu, abych na sobě něco změnila,“ sdělila Zoe pro server Daily Mail.

Fotogalerie

Až příhoda v letadle jí otevřela oči. Když v letadle nedopnula pásy, styděla se to říct letuškám, aby se jí neposmívaly.

Raději předstírala, že má pásy v pořádku dopnuté. Skrývala to pod záhybem břicha a mikinou a bála se, že na to letušky přijdou a přede všemi ji ztrapní.

„Možná to pro někoho může být banalita. Ale já jsem se opravdu velmi styděla. Tehdy jsem si řekla, že takhle to dál nejde. Rozhodla jsem se, že musím něco udělat. Začalo mi docházet, že to nepohodlí v letadle je jen špička ledovce. Šlo o moje zdraví a mou budoucnost,“ pokračovala.

Zoe je maminkou dvou dětí a bála se, že by mohla kvůli tloušťce později onemocnět. Vzhledem k tomu, jak se stravovala, hrozilo, že se brzy objeví cukrovka. Potýká se s ní také její maminka.

Když děti odvezla do školy, pravidelně se stavovala pro rychlé občerstvení. V jejím jídelníčku každý den nechyběl hamburger, cola a sladkosti.

„Bylo těžké přestat. Zvykla jsem si, že jsem měla jídlo rychle a bez práce a skoro jsem zapomněla, jak chutná ovoce a zelenina. Byla jsem navyklá na jiné chutě. Moje děti však byly velkou motivací. Dělala jsem to pro ně. Aby se jednou za svou matku nemusely stydět. Ale nešlo to,“ pokračovala.

Zoe Batchelorová

Zoe Batchelorová

Zoe se tak dohodla se svým lékařem na operaci, provedl ji bypass žaludku. Díky tomu nakonec zhubla sedmdesát kilo. Zdravou stravu si drží dál a zdravě vaří i svým dětem. Nezdravé potraviny už nekupuje ani domů. Když chce mlsat manžel, nají se někde ve městě v restauraci.

„Pamatuji si ten moment, kdy jsem nastoupila do letadla, sedla si a dopnula pásy. Cítila jsem se tak skvěle a byla na sebe pyšná. Letěli jsme na dovolenou a plakala jsem štěstím,“ doplnila.

Autor:

Nejčtenější

Zemřela královna sushi Bára Rektorová, podlehla rakovině

Bára Rektorová

Zakladatelka firmy na sushi a maminka dvou synů Bára Rektorová zemřela 11. srpna v kruhu svých nejbližších, jak na...

Andrea Černá: Jako kůl v plotě nežiju, ale pět dětí už porodit nestihnu

Andrea Černá

Přestože Andrea Černá ztvárnila desítky náročných divadelních rolí, pro národ zůstává hlavně Eliškou ze známého filmu...

Trend bio škodí, říká první dáma českého zemědělství Monika Nebeská

Monika Nebeská

Kdysi jako nezkušená městská holka, která se sama starala o malé dítě, vstoupila mezi ostřílené zemědělce, aby udělala...

Na Pacifické hřebenovce jsem věčně hladověla, vzpomíná Lucie Kutrová

Lucie Kutrová

Do dvaceti se kromě školy zajímala jen o módu a večírky. Neuběhla ani kilometr a nechápala, proč lidé chodí třeba na...

Tři potraviny, kterých se v létě můžete bezstarostně přejídat

Některé potraviny se mohou na vašem letním jídelníčku objevovat často,...

Léto velkému přejídání nepřeje. Obepnuté šaty i tílka okamžitě prozradí každý faldík na břiše, krátké sukně a kraťasy...

Další z rubriky

Stará láska nerezaví. Které páry se daly dohromady opakovaně?

Franco Nero a Vanessa Redgraveová

Kdysi se měli rádi, pak si sešli z očí, ale ne z mysli. Tyhle páry se po mnoha letech daly znova dohromady.

Sama na sedm dětí. Realita, kterou žádná matka nechce zažít

Ilustrační snímek

Být matkou samoživitelkou není žádný med, pokud ale máte doma rovnou sedm nezletilých dětí, tak už je toho hodně i na...

Příběh Zuzany: Přítel flirtuje s cizími ženami na internetu

ilustrační snímek

Náhodou jsem zjistila, že můj přítel má virtuální známosti. Na Facebooku si velmi důvěrně dopisoval s několika ženami....

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!

Najdete na iDNES.cz