Nastává století lesbické lásky

  15:10aktualizováno  15:10
Od dob básnířky Sapfó žijící a tvořící na řeckém ostrově Lesbos nebyla láska mezi ženami tolik populární jako dnes. Podle posledních průzkumů nastává zřejmě století lásky mezi ženami, neboť okusit ovoce vlastního pohlaví touží stále větší počet dívek a dam.

Lesbická verze reklamy značky Shai | foto: Famous/Sexpacking.com

Myšlence bisexuality, která moderními sexuology není příliš ochotně přijímána, nahrává názor Sigmunda Freuda, podle něhož mají všichni lidé potenciál být bisexuální, protože člověk jako tvor má schopnost užívat si jakýkoli druh potěšení.

Profesorka Lisa Diamondová z univerzity v Utahu zkoumala stovku žen po dobu deseti let a zjistila, že v průběhu času bylo ochotno podniknout sex s osobu stejného pohlaví stále více z nich. Mnohé střídaly muže a ženy, protože pohlaví pro ně ve vztahu nebylo podstatné.

"Sexuální fluidita je schopnost reagovat eroticky na osobu bez ohledu na vlastní sexuální orientaci," vysvětluje Diamondová pojem pohlavní fluidity neboli pružnosti. "Dodnes se usuzovalo, že sexuální predispozice zůstávají od raného věku stejné, ale to vše se přitom zakládalo na mužských zkušenostech. Tohle je fenomén, který je platný pro ženskou sexualitu," dodává profesorka psychiatrie.

"Dnes jsme mnohem lépe uvědomělí v otázkách sexuality stejného pohlaví. Dokonce i lidé v izolovaných oblastech o tom mohou slyšet v televizi, ve filmu a na internetu. Jakmile je ta možnost připuštěna, otevírají se hned dveře k vlastní zvídavosti," vysvětluje Diamondová, proč jsou mnohé ženy dnes ochotnější než dříve lesbický sex vyzkoušet.

Typickou představitelkou sexuálně pružné osoby je herečka Cynthia Nixonová. Představitelka právničky Mirandy Hobbesové ze seriálu a filmu Sex ve městě totiž žila dlouhá léta s mužem. Po patnácti letech života s ním začala jejich společné děti vychovávat se ženou. A dnes Nixonová tvrdí, že by si svou partnerku Christine Marinoniovou klidně vzala, pokud by to zákony umožňovaly. Cynthia ale nevylučuje, že by žila i s mužem, partnerka ji totiž prý přitahuje vnitřními vlastnostmi a osobitostí, nikoli pohlavím.

Podle Diamondové pomáhají takové modely slavných mnoha dívkám uvolnit se a přemýšlet jinak. Většina jejich vztahů se ženami ale nejdříve začíná na emocionální rovině, s osobami stejného pohlaví si totiž rozumějí lépe než s muži. Teprve ve druhé fázi většinou vzniká vztah fyzický.

Autor:

Jaro a zdraví

Využijte krásného počasí a vydejte se pro zdravé pochoutky do přírody. Oblíbený medvědí česnek najde své místo v pomazánkách či domácím pestu. Jako zdravé sladidlo si můžete připravit pampeliškový med.


Nejčtenější

Raw, proteiny a prkno. Triky Kate Middletonové pro dokonalou postavu

The Duchess of Cambridge in the Royal Box of Centre Court watching Novak...

Jestli je nějaká královská figura zdrojem obdivu a závisti milionů žen, tak je to ta, kterou si udržuje vévodkyně z...

OBRAZEM: Podprsenka, co nic neschová, a další šílené trendy z pláže

Farrah Abraham

Možná právě balíte na dovolenou u moře a nemůžete se rozhodnout, jaký koupací outfit vybrat, abyste na pláži vynikla...

Mezinárodní den bez kalhotek: odvážné ženy vědí, jak chodit naostro

Chodit bez kalhotek je příjemné, na kole bez nich raději nejezděte. Mohlo by...

Větrat je třeba, velí horké letní počasí. Odvážné modelky, herečky a zpěvačky o tom vědí své, a to i bez ohledu na...

Móda na talíři. Češi utrácejí za superpotraviny, mnohdy zbytečně

Avokádová pomazánka

Jíst avokádo je jedním z aktuálních trendů. A quinoa? To je přeci poklad Inků. Naše talíře se změnily v přehlídku...

OBRAZEM: Amy Schumerová se nezdráhá ukázat pravou tvář mateřství

Amy Schumerová po porodu

Amy Schumerová je jednou z nejúspěšnějších světových komiček dnešní doby. Nebojí se veřejně hovořit o kontroverzních...

Další z rubriky

Příběh Milady: Manžel netuší, že vím o jeho nevěře

Ilustrační snímek

Kdysi jsem manželovi řekla, že mu nevěru nikdy neodpustím. Pokud bych zjistila, že má jinou, okamžitě s ním končím. Po...

Týdenní horoskop pro ženy všech znamení na týden od 3. do 9. června

horoskop

Týden začíná a hvězdy vašemu znamení mohou pomoct k tomu, abyste následující dny nejen zvládla, ale také si je užila....

Ikona, lůzr, kazatel… Najděte v malém lexikonu otců toho svého

Ilustrační snímek

Zatímco u květnového svátku matek se vám díky mohutné reklamě může těžko stát, že byste ho prošvihli, den otců je stále...

Najdete na iDNES.cz