Humor se liší na Marsu a Venuši: ženy se smějí jiným vtipům než muži

  4:27aktualizováno  4:27
I když vtipný muž dokáže okouzlit kdejakou ženu, nedávná studie zjistila, že muži a ženy mají zcela odlišný smysl pro humor. I přesto je podle vědců humor pro vztah jedním z nejdůležitějších atributů.
Vědci zjistili, že ženy a muži se smějí každý něčemu jinému. (Ilustrační snímek)

Vědci zjistili, že ženy a muži se smějí každý něčemu jinému. (Ilustrační snímek) | foto: Profimedia.cz

Tým vědců na kalifornské univerzitě v San Diegu sezval skupinu mužů i žen, kteří měli za úkol vtipně doplnit prázdné bubliny připraveného komiksu. Vědci poté požádali necelou stovku respondentů (zástupců obou pohlaví), aby tyto vtipné komentáře ohodnotili. Následně se však ukázalo, že to, co bylo na celém výzkumu asi nejvíce úsměvné, byly jeho samotné výsledky.

Mužské historky

I když v rámci studie muži vykazovali lehce lepší ohodnocení, za takovým úspěchem stojí především jejich vzájemná podpora. Muži tak jako nejvíce vtipné označili komentáře mužských autorů, protože se, dle tvůrců studie, s takovým stylem vtipkování sami nejvíce ztotožňují.

Doktor Nicholas Christenfeld ze stejnojmenné univerzity k výsledkům ironicky dodává: "Muž, který si myslí, že svými vtípky zaujme nějakou ženu, pak ve skutečnosti dělá dojem pouze na své kamarády."

Smysl pro humor značí inteligenci

A tak jako každý národ či kultura považuje za legrační něco jiného, styl humoru se liší i na Marsu a Venuši. Ačkoli se pak stává, že si díky vtipům přestáváme rozumět, humor je žádoucím kořením lidských vztahů a dokonce i posiluje sexuální apetit.

"Dobrý smysl pro humor podporuje sexuální přitažlivost, protože je významným ukazatelem inteligence, kreativity a vyrovnaného duševního zdraví," popisuje roli humoru doktor Geoffrey Miller z University of New Mexico a dodává, že smích je pro vztah jedním z nejvíce žádoucích atributů.

První dojem

"Za nejvíce sexy považuji na mužích to, když si dokáží udělat legraci sami ze sebe," komentuje svůj vztah k humoru novinářka Radka.

"Veselé historky a styl vtipkování toho o mužích hodně napoví. Jednou jsem byla na rande s vysoce postaveným manažerem a ten se ustavičně smál svým vlastním vtipům, až mu přes jeho hlasitý smích vůbec nebylo rozumět," vzpomíná.

"Také se mi již několikrát stalo, že muži na schůzce vyprávěli ubohé vtipy o blondýnách a u toho je oslňovala má zlatá hříva. Na druhou stranu je pak snadné určit, jestli schůzka bude mít pokračování či nikoli."

Autor: pro iDNES.cz

Jaro a zdraví

Využijte krásného počasí a vydejte se pro zdravé pochoutky do přírody. Oblíbený medvědí česnek najde své místo v pomazánkách či domácím pestu. Jako zdravé sladidlo si můžete připravit pampeliškový med.


Nejčtenější

Ve čtyřiceti můžete vypadat na dvacet, říká dvojnásobná maminka

Shannon Collinsová

Zdravotní sestra Shannon Collinsová (40) z Velké Británie vypadá lépe než před dvaceti lety a říká, že za vše může...

Bez řádu bychom potrestali sami sebe, řekli v Rozstřelu rodiče čtyřčat

Rodiče nejmladších českých čtyřčat Helena a Josef Slánští v diskusním pořadu...

Helena s Josefem chtěli dvouletému Vojtovi pořídit sourozence a právě před rokem se jim narodily hned čtyři děti...

OBRAZEM: Amy Schumerová se nezdráhá ukázat pravou tvář mateřství

Amy Schumerová po porodu

Amy Schumerová je jednou z nejúspěšnějších světových komiček dnešní doby. Nebojí se veřejně hovořit o kontroverzních...

Tolik čekání, vodko, a tys to vydržela, vítala se na svobodě Máňa s lahví

Pracovat se Máně nechce. „Umřela bych,“ říká.

Rok sledovaly televizní kamery několik odsouzených žen ve třech českých věznicích. Monika (44), která bodla svého...

Miniaturní bikiny slavných hvězd. Inspirujte se, jak vyrazit na pláž

Je nám tolik let, na kolik se vnímáme. Stejné je to i s krásou. Jsme tak...

Je nám tolik let, na kolik se vnímáme. Stejné je to s krásou. Jsme tak krásné, jak půvabné se cítíme být. K moři můžeme...

Další z rubriky

Máňa je za trest na samotce. Kouří bibli s propašovaným tabákem

Odsouzená Máňa (50) kouřila kde neměla a dostala trest. Musí si odsedět...

Máňa je herečka, tvrdí ostatní odsouzené. Recidivistky ji dobře znají, vždyť za mřížemi strávila 30 let. „Že bych s ní...

Příběh Milady: Manžel netuší, že vím o jeho nevěře

Ilustrační snímek

Kdysi jsem manželovi řekla, že mu nevěru nikdy neodpustím. Pokud bych zjistila, že má jinou, okamžitě s ním končím. Po...

Týdenní horoskop pro ženy všech znamení na týden od 10. do 16. června

horoskop

Týden začíná a hvězdy vašemu znamení mohou pomoct k tomu, abyste následující dny nejen zvládla, ale také si je užila....

Školní jídelny jsou zaostalé: Děti nedostávají dost jídla a živin, říká studie
Školní jídelny jsou zaostalé: Děti nedostávají dost jídla a živin, říká studie

Státní zdravotní ústav (SZÚ) informoval o tom, že stravování ve školách je zastaralé a skladba jídelníčku neodpovídá současnému způsobu života. Ze studií vyplývá, že ve školních jídelnách děti nedostávají stravu, která by odpovídala doporučení výživových hodnot a liší se i gramáž porcí. Proč tomu tak je?

Najdete na iDNES.cz