Lepší sex po marihuaně? Experti tvrdí, že napomáhá ženám k orgasmu

  1:34aktualizováno  1:34
Kouření marihuany před sexem údajně až dvojnásobně zvyšuje šanci na lepší orgasmus u žen. Zjistili to vědci z lékařské fakulty Saint Louis University v americkém Missouri na základě průzkumu zaměřeného na zdraví a sex.

Spoře oděná modelka kouří marihuanu | foto: eats.channel

Celkem 373 respondentek se jim svěřilo, jaký mají sexuální apetit, jak snadno jsou vzrušivé, nebo jestli netrpí bolestmi při pohlavním styku či po něm. 

Jak vám marihuana zničí zdraví

V Kanadě vstoupil v platnost zákon legalizující rekreační používání marihuany....

Tým odborníků se zaměřil i na to, jak na sexuální prožitek působí marihuana. Jointa si před sexem rádo zapálí 47 procent dotázaných, z toho 34 procent pravidelně. Kouření marihuany jim pomáhá odbourat úzkosti a stres, takže se dokážou v posteli více uvolnit, což jim přináší mnohem intenzivnější orgasmus, než kdyby byly ve střízlivém stavu. Významným faktorem je to, že marihuana způsobuje podle odborníků vyšší citlivost a vnímání, tedy hlubší prožitek. 

„Může podstatně zpomalit vnímání času, a tak prodloužit prožitek z příjemných pocitů. Navíc dokáže odbourat sexuální zábrany, zvýšit důvěru a tím pádem chuť experimentovat. Je známé, že marihuana působí na smyslovém vnímání, tedy čich, zrak, chuť, sluch i hmat vnímáme ostřeji,“ uvádí se ve studii. Podle studie mají „zkouřené“ ženy  2,13krát vyšší šanci, že dosáhnou lepšího orgasmu. 

„Většina žen popsala zvýšenou sexuální touhu, lepší orgasmus, pokles bolesti, ale žádnou zásadní změnu ve zvlhčení pohlavních orgánů. Zdá se, že marihuana podporuje uspokojení skrze orgasmus,“ píší vědci. Nejlépe na tom podle nich byly ty ženy, které tvrdily, že jointa kouří pravidelně a před sexem. 

Kontroverzní spot: modelka si užívá marihuanové hody

Studie potvrdila předchozí zjištění, že kanabinoidy, tedy látky obsažené v konopí, ovlivňují hormony a neurotransmitery, které stimulují sexuální chování. Přesný popis dějů, jejich výsledky vědci zjistili u žen, ale třeba i u podrobněji zkoumaných hlodavců, odborníci neznají, ale je jisté, že kanabinoidy mění sexuální chování. Podobně jako extáze podněcují vyšší sexuální touhu a prožitek, což vede k intenzivnějšímu orgasmu.

Zároveň je třeba si uvědomit, že jsou to návykové a nelegální látky, se kterými jejich uživatelé zacházejí na vlastní nebezpečí. K hlavním rizikům užívání marihuany patří krátkodobé následky včetně psychotických stavů následujících po vyšší konzumaci drogy a dlouhodobé v podobě závislosti, kterou si mnozí pravidelní uživatelé ani nemusí uvědomit. Mezi hlavní negativní psychické reakce organismu na drogu patří panika, strach, deprese a psychózy. Je také dokázáno, že jeden joint marihuany může poškodit plíce stejně, jako když vykouříte hned po sobě pět cigaret.

V dubnu 2017 otevřeli v americkém Coloradu kostel zasvěcený marihuaně:

Autor:

Nejčtenější

Nebojte se prošlých potravin, o rok déle vydrží mouka, hořčice i káva

Ilustrační snímek

Prošlé potraviny nevyhazujte. Můžete je klidně sníst i dlouho po datu, které ohraničuje jejich minimální trvanlivost....

Krmí dítě podle tabulek, kritizovala rodiče náhradní manželka

Jídlo pro Leontýnku patří i na sociální sítě.

Bára je se svým životem spokojená. Žije s manželem a roční dcerou Leontýnkou v novém vlastním domě u Tábora a přesně...

Špatné jídlo nepřetrénujete, jen pohybem nezhubnete, tvrdí odbornice

Ilustrační snímek

Předsevzetí shodit pár kilogramů jste si dali už na začátku roku. Do léta to byl docela pohodový plán, jenže svých...

Někdo se zbláznil, říkal si u scénáře Kameňáku herec Václav Vydra

Václav Vydra

Tvrdil, že touží být hasičem či ošetřovatelem v zoo. Jen ne hercem. Podvědomě chtěl uniknout srovnávání s členy své...

Žena říká, že je mořská panna a tvrdí to i o svých dětech

Heidrun Barthová

Jednačtyřicetiletá Heidrun Barthová z Německa je přesvědčená o tom, že se narodila ve špatném těle. Tvrdí, že je ve...

Další z rubriky

Příběh Blanky: Synova přítelkyně se rozvedla, děti nechala manželovi

Ilustrační snímek

Syn se před pár lety seznámil s ženou o pár let starší. On byl svobodný, ona vdaná a měla dvě děti. Rozvedla se a děti...

Příběh Magdy: Jak dceři říct, že si nevybrala dobře?

Ilustrační snímek

Dcera už dva roky žije s přítelem, který je pěkný ňouma. Kam ho postavíte, tam ho najdete, větší nešika snad na světě...

Partnerské násilí? Mladí víc využívají moderní techniku, zjistil výzkum

Ilustrační snímek

Budeš chodit jen tam, kam chodím já. Kdo ti to volal? Nemiluješ mě! I to jsou projevy násilí, i když nemají fyzické...

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

Najdete na iDNES.cz