Ona

Lina Medinaová přivedla před osmdesáti lety na svět zdravého chlapce | foto: Koláž iDnes.cz

Je tomu již osmdesát let, co pětiletá dívka porodila zdravé dítě

  • 16
Přesně před osmdesáti lety malá peruánská dívenka jménem Lina porodila v Limě dítě. Bylo jí pouhých pět let, sedm měsíců a jednadvacet dní, když na svět přivedla syna Gerarda. Je tak stále nejmladší matkou světa, která porodila zdravé dítě a porod přežila.

Linu přivedli rodiče k lékaři již v pokročilém stádiu těhotenství. Mysleli si, že má dívka v břiše zvětšující se nádor. Lékaři ale po provedení vyšetření zjistili, že bude holčička brzy rodit. Rodiče byli v šoku a netušili, jak je možné, že jejich dcera otěhotněla.

Fotogalerie

První menstruaci prý měla holčička ještě v době, kdy byla batole. Pohlavní orgány se u ní vyvinuly nezvykle rychle a byla tak pohlavně dospělá už ve dvou letech. Díky tomu tak mohla otěhotnět.

Na svět přivedla o pár týdnů později zdravého syna, který vážil necelé tři kilogramy, a dala mu jméno Gerard. Tak se jmenoval lékař, který ji vyšetřoval a provedl císařský řez.

Vzhledem k věku dívenky bylo zahájeno vyšetřování a policie se snažila zjistit, kdo byl otcem. První podezření logicky padlo na otce. To se ale nepotvrdilo a protože dívka o otci dítěte mlčela, nikdy se nezjistilo, kdo jím skutečně je.

Gerard vyrůstal vedle Liny jako její mladší bratr a až v deseti letech se dozvěděl, že jeho sestra je ve skutečnosti jeho matkou. O pár let později chlapec zemřel na leukémii. Lina se později vdala a po třiatřiceti letech od svého prvního porodu přivedla na svět další dítě. Ještě v roce 2002 žila v chudinské čtvrti v Limě a odmítala rozhovory s médii. O těhotenství už s nikým nechtěla hovořit.

Těhotenství

Je s podivem, že dívky byly schopny odnosit plod vzhledem k jejich malé konstituci.

Lina ale nebyla jedinou holčičkou, která na svět přivedla dítě. V roce 1884 se stala matkou osmiletá Mum-Zi z Nigérie. Její dcera se rovněž velmi brzy stala matkou a Mum-Zi se tak stala dokonce v sedmnácti letech babičkou.

V červnu roku 1932 pak porodila holčičku pouze šestiletá dívenka v indickém Dillí. I v tomto případě si její rodiče mysleli, že má v břiše nádor. Těhotenství je šokovalo.

V roce 1936 přivedla na svět dítě osmiletá holčička v Kolumbii. Otcem měl být rodinný přítel. A v roce 1957 například porodila osmiletá Hilda v Limě dceru jménem María.

V roce 2004 bylo odhaleno těhotenství osmileté Kolumbijky. Vypouklého břicha si všiml policista, který si myslel, že dívka pašuje drogy. Vzal ji tedy k lékaři a ten odhalil graviditu ve dvaatřicátém týdnu. Pár týdnů nato porodila. Po porodu vypověděla, že ji znásilnil lékárník, když matce vyzvedávala léky.

Podobných případů je bohužel na světě mnoho a málokdy se přijde na to, kdo je otcem dítěte. Dívky se totiž bojí, aby po vyzrazení dotyčného nepřišly o život.