Je tomu již osmdesát let, co pětiletá dívka porodila zdravé dítě

  10:11aktualizováno  10:11
Přesně před osmdesáti lety malá peruánská dívenka jménem Lina porodila v Limě dítě. Bylo jí pouhých pět let, sedm měsíců a jednadvacet dní, když na svět přivedla syna Gerarda. Je tak stále nejmladší matkou světa, která porodila zdravé dítě a porod přežila.

Lina Medinaová přivedla před osmdesáti lety na svět zdravého chlapce | foto: Koláž iDnes.cz

Linu přivedli rodiče k lékaři již v pokročilém stádiu těhotenství. Mysleli si, že má dívka v břiše zvětšující se nádor. Lékaři ale po provedení vyšetření zjistili, že bude holčička brzy rodit. Rodiče byli v šoku a netušili, jak je možné, že jejich dcera otěhotněla.

Fotogalerie

První menstruaci prý měla holčička ještě v době, kdy byla batole. Pohlavní orgány se u ní vyvinuly nezvykle rychle a byla tak pohlavně dospělá už ve dvou letech. Díky tomu tak mohla otěhotnět.

Na svět přivedla o pár týdnů později zdravého syna, který vážil necelé tři kilogramy, a dala mu jméno Gerard. Tak se jmenoval lékař, který ji vyšetřoval a provedl císařský řez.

Vzhledem k věku dívenky bylo zahájeno vyšetřování a policie se snažila zjistit, kdo byl otcem. První podezření logicky padlo na otce. To se ale nepotvrdilo a protože dívka o otci dítěte mlčela, nikdy se nezjistilo, kdo jím skutečně je.

Gerard vyrůstal vedle Liny jako její mladší bratr a až v deseti letech se dozvěděl, že jeho sestra je ve skutečnosti jeho matkou. O pár let později chlapec zemřel na leukémii. Lina se později vdala a po třiatřiceti letech od svého prvního porodu přivedla na svět další dítě. Ještě v roce 2002 žila v chudinské čtvrti v Limě a odmítala rozhovory s médii. O těhotenství už s nikým nechtěla hovořit.

Těhotenství

Je s podivem, že dívky byly schopny odnosit plod vzhledem k jejich malé konstituci.

Lina ale nebyla jedinou holčičkou, která na svět přivedla dítě. V roce 1884 se stala matkou osmiletá Mum-Zi z Nigérie. Její dcera se rovněž velmi brzy stala matkou a Mum-Zi se tak stala dokonce v sedmnácti letech babičkou.

V červnu roku 1932 pak porodila holčičku pouze šestiletá dívenka v indickém Dillí. I v tomto případě si její rodiče mysleli, že má v břiše nádor. Těhotenství je šokovalo.

V roce 1936 přivedla na svět dítě osmiletá holčička v Kolumbii. Otcem měl být rodinný přítel. A v roce 1957 například porodila osmiletá Hilda v Limě dceru jménem María.

V roce 2004 bylo odhaleno těhotenství osmileté Kolumbijky. Vypouklého břicha si všiml policista, který si myslel, že dívka pašuje drogy. Vzal ji tedy k lékaři a ten odhalil graviditu ve dvaatřicátém týdnu. Pár týdnů nato porodila. Po porodu vypověděla, že ji znásilnil lékárník, když matce vyzvedávala léky.

Podobných případů je bohužel na světě mnoho a málokdy se přijde na to, kdo je otcem dítěte. Dívky se totiž bojí, aby po vyzrazení dotyčného nepřišly o život.

Autor:

Nejčtenější

Falešná lékařka prováděla plastické operace a zohyzdila několik lidí

Falešná lékařka Alyona Verdyová operovala desítky lidí.

Alyona Verdyová se vydávala za lékařku a operovala desítky lidí, aniž by vystudovala lékařskou školu. Pacienty...

Když se mu bráním, jsem dolámaná. Ve Výměně manželek tekly slzy

Kristýna se synem Markem a její přítel Pavel žijí v Liberci.

„Přijedeme domů, sbalím si věci a odcházím. S herečkou nebudu,“ končil tentokrát televizní Výměnu manželek Pavel (30)....

Nebrala antikoncepci, aby neztloustla, tak se v sedmnácti stala matkou

„Martinka nechtěla brát antikoncepci, aby nebyla tlustá, tak čekáme miminko,“...

V dalším pokračování Malých lásek jste tentokrát mohli vidět nejen nejmladší rodičku celé série, teprve sedmnáctiletou...

Tomáš se mně nemůže přizpůsobit, musím já, říká Anna Satoranská

Anna Satoranská

Společně se svým otcem Pavlem Maurerem pořádá gastronomické výlety do světa, vydává průvodce po restauracích a pořádá...

Zprvu jsem dietu před okolím tajila, říká žena, která zhubla 27 kilogramů

Jiřina Sedlmajerová zhubla 27 kilogramů.

Jiřina vaří v mateřské školce, se zdravým jídelníčkem pro sebe si však hodně dlouho neuměla poradit. Nakonec jí...

Další z rubriky

Dokud můžeme, zůstaneme u rodičů, říká si čím dál víc Čechů. Hlavně muži

Ilustrační snímek

Takzvaný mamahotel, tedy období života mladých lidí, kdy zůstávají dlouhé roky bydlet u rodičů, využívá velké procento...

Teribear hýbal Prahou a za deset dní vybral přes dvanáct milionů korun

T. Maxová se zástupci Škoda Auto M. Kaderou a B. Wojnarem, vpravo tenista R....

Pátý ročník charitativního happeningu Teribear hýbe Prahou aneb Prima den s medvědem, který byl sobotu slavnostně...

Zvrácené matky. Když ženy své děti vězní, opustí nebo dokonce zabijí

Plačící dítě

Většina žen se na mateřství těší, a i když děti možná někdy zazlobí, za nic by je nevyměnily. Jenže existují i výjimky....

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!

Najdete na iDNES.cz