Je tomu již osmdesát let, co pětiletá dívka porodila zdravé dítě

  10:11aktualizováno  10:11
Přesně před osmdesáti lety malá peruánská dívenka jménem Lina porodila v Limě dítě. Bylo jí pouhých pět let, sedm měsíců a jednadvacet dní, když na svět přivedla syna Gerarda. Je tak stále nejmladší matkou světa, která porodila zdravé dítě a porod přežila.

Lina Medinaová přivedla před osmdesáti lety na svět zdravého chlapce | foto: Koláž iDnes.cz

Linu přivedli rodiče k lékaři již v pokročilém stádiu těhotenství. Mysleli si, že má dívka v břiše zvětšující se nádor. Lékaři ale po provedení vyšetření zjistili, že bude holčička brzy rodit. Rodiče byli v šoku a netušili, jak je možné, že jejich dcera otěhotněla.

Fotogalerie

První menstruaci prý měla holčička ještě v době, kdy byla batole. Pohlavní orgány se u ní vyvinuly nezvykle rychle a byla tak pohlavně dospělá už ve dvou letech. Díky tomu tak mohla otěhotnět.

Na svět přivedla o pár týdnů později zdravého syna, který vážil necelé tři kilogramy, a dala mu jméno Gerard. Tak se jmenoval lékař, který ji vyšetřoval a provedl císařský řez.

Vzhledem k věku dívenky bylo zahájeno vyšetřování a policie se snažila zjistit, kdo byl otcem. První podezření logicky padlo na otce. To se ale nepotvrdilo a protože dívka o otci dítěte mlčela, nikdy se nezjistilo, kdo jím skutečně je.

Gerard vyrůstal vedle Liny jako její mladší bratr a až v deseti letech se dozvěděl, že jeho sestra je ve skutečnosti jeho matkou. O pár let později chlapec zemřel na leukémii. Lina se později vdala a po třiatřiceti letech od svého prvního porodu přivedla na svět další dítě. Ještě v roce 2002 žila v chudinské čtvrti v Limě a odmítala rozhovory s médii. O těhotenství už s nikým nechtěla hovořit.

Těhotenství

Je s podivem, že dívky byly schopny odnosit plod vzhledem k jejich malé konstituci.

Lina ale nebyla jedinou holčičkou, která na svět přivedla dítě. V roce 1884 se stala matkou osmiletá Mum-Zi z Nigérie. Její dcera se rovněž velmi brzy stala matkou a Mum-Zi se tak stala dokonce v sedmnácti letech babičkou.

V červnu roku 1932 pak porodila holčičku pouze šestiletá dívenka v indickém Dillí. I v tomto případě si její rodiče mysleli, že má v břiše nádor. Těhotenství je šokovalo.

V roce 1936 přivedla na svět dítě osmiletá holčička v Kolumbii. Otcem měl být rodinný přítel. A v roce 1957 například porodila osmiletá Hilda v Limě dceru jménem María.

V roce 2004 bylo odhaleno těhotenství osmileté Kolumbijky. Vypouklého břicha si všiml policista, který si myslel, že dívka pašuje drogy. Vzal ji tedy k lékaři a ten odhalil graviditu ve dvaatřicátém týdnu. Pár týdnů nato porodila. Po porodu vypověděla, že ji znásilnil lékárník, když matce vyzvedávala léky.

Podobných případů je bohužel na světě mnoho a málokdy se přijde na to, kdo je otcem dítěte. Dívky se totiž bojí, aby po vyzrazení dotyčného nepřišly o život.

Autor:
  • Nejčtenější
Premium

Chci chlapa, co má větší koule než ego, říká svobodná matka Nikol Štíbrová

Před pár dny oslavila třiatřicítku a cítí se šťastná a spokojená. Nebylo to ale zadarmo – moderátorka a hvězda...

Příběh Oliny: Vyspala jsem se s kamarádem, nevím co dál

Udělala jsem velkou hloupost, vyspala jsem se se svým nejlepším kamarádem. Bylo to krásné, ale i tak bych byla radši...

Premium

Potraviny: Co škodí a jak. Žijeme v době jedové, říká autorka bestsellerů

Svými názory provokuje mnohé odborníky. Často jde proti letitým pravdám lékařů, expertů z potravinářského průmyslu i...

Proč mají ženy prsa a děsí nás hadi? 11 otázek a odpovědí kolem evoluce

I když občas evoluci fušujeme do řemesla a snažíme se ji vlastními civilizačními pravidly vzdorovat, kdesi hluboko v...

Soumrak nakupování. Swap je větší zábava, která navíc skoro nic nestojí

Přeplněné šatní skříně a pocit, že nemám co na sebe – situace, kterou my ženy prožíváme denně. Jenže nakupování nových...

Premium

Výrazný nos, vzdělání sestry. Proto si Gott vybral Ivanu, říká novinářka

Profesní vztah je pojil pětadvacet let, ona ho však osobně poznala už jako holčička. Navzdory všem turbulencím, které...

Krampol o Belmondovi: Když on točil Zvíře, já hrál traktoristu

Přes třicet let promlouvá na české diváky božský Bébel, jak Jean-Paul Belmondovi v rodné Francii přezdívají, hlasem...

Premium

Sex je snadno dostupný, ale nevěra ještě není důvod k rozchodu

Tolerance je podle něj jen povýšenecký postoj k druhému a vytváří korupční prostředí, proto do partnerských ani jiných...

  • Další z rubriky
Premium

Někdo cvičí pilates, já lopates, říká muzikálová královna Michaela Kuklová

Z krásné slečny se stala půvabnou zralou ženou a maminkou. Z rolí princezen dospěla do rolí královen a jednu z nich si...

Královna červené knihovny Pilcherová milovala cigarety a vydělala miliardy

Měla slabost pro whisky, víno a cigarety, naopak nevěru prý nikdy neokusila. Jedna z nejslavnějších autorek ženských...

Týdenní horoskop pro ženy všech znamení od 14. do 20. října

Týden začíná a hvězdy vašemu znamení mohou pomoct k tomu, abyste následující dny nejen zvládla, ale také si je užila....

KVÍZ: Jak znáte erotické pomůcky?

Za ten čas, kdy jsou nejrůznější moderní erotické pomůcky k mání, už nejednu dobře známe. Jiné ale svým tvarem překvapí...

Najdete na iDNES.cz