Když léto, tak wellness, shodly se herečka, zpěvačka i harfenistka

  1:08aktualizováno  1:08
Co děláte s přílivem energie, kterou vám přináší letní sluníčko? Na to jsme se zeptali pěti zajímavých a hodně vytížených dam. Sportujeme, odpověděly Zdeňka Žádníková, Bára Basiková, Lucie Výborná, Kateřina Englichová a Radka Hanáková jako jedna žena. A hned dodaly, že relaxují v lázních, pečou buchty a grilují na zahradě...
Ilustrační snímek

Ilustrační snímek | foto: Profimedia.cz

Herečka Zdeňka Žádníková

Zdeňka Žádníková.

Změní příchod léta nějak váš přístup k pohybu?
Změna je to radikální, doma se prakticky přestěhujeme na zahradu a auto měníme za kola. Daleko více chodíme pěšky, dcery chodí spát vylítané.

Co v létě děláte pro svou kondici, zdraví, postavu nebo dobrou pohodu?
Už to slunce po ránu dělá pohodu samo o sobě, vstávání do tmy je nepříjemné. Letos jsem svému muži slíbila, že s ním začnu víc hrát tenis, ale jinak chodím cvičit nebo běhat stejně jako během roku, a to nárazově, většinou, když jsou holky ve škole a já nezkouším. Bydlíme na Dobříši, kde je skvělé sportovní zázemí, kluby, fitka, takže je z čeho vybírat.

Váš "tajný" tip na úžasný letní wellness zážitek?
Je naprosto konkrétní: Harrachov, hotel Sklář, túra k Mumlavským vodopádům, bazén a poté masáž u Lukáše. Postupně se u něj vystřídáme celá rodina.

Zpěvačka Bára Basiková

Bára Basiková.

Změní příchod léta nějak váš přístup k pohybu?
Už před příchodem léta měním jídelníček a snažím se mít víc pohybu. Ale nejpodstatnější jsou pro mne terapie ve studiu Pretty Woman Figure v Praze na Andělu, kam už mnoho let docházím a využívám norskou metodu bailine, hubnutí pomocí přístrojů. A funguje to skvěle. A pak přijdou na řadu procházky, výlety, plavání a letní sporty. Se třemi dětmi to jde samo.

Co v létě děláte pro svou kondici, zdraví, postavu nebo dobrou pohodu?
Především si každoročně užívám volna, prázdnin a své početné rodiny. Cestujeme nebo trávíme čas na venkově, jím hodně ovoce a zmrzliny, peču koláče s drobenkou, zavařuji marmelády a užívám si sluníčka, které mě nabíjí.

Váš "tajný" tip na úžasný letní wellness zážitek?
Není tajný, ale naopak ho velmi ráda zveřejním: týdenní pobyt v lázních Felicitas v Poděbradech. Velice příjemný hotel, intimita a soukromí, milý personál a báječné procedury. Je jich tolik, že jsem ani všechny nestačila vyzkoušet, tak tam na podzim pojedu znovu. Doporučuji všem unaveným ženám.

Jaký vliv má to, že jste opět matkou malého dítěte,na váš životní styl? Máte čas věnovat se sobě a svému tělu tak, jak byste si přála?
První rok Tedíčkova života (synovi byl v dubnu rok) jsem neměla čas téměř na nic jiného než na kojení, mazlení, přebalování, koupání, chování a uspávání. Takže jsem absolutně vypustila jakékoli jiné činnosti, především ty, které by se týkaly péče o tělo nebo vlasy, a odbývala se. Ale od jeho prvních narozenin, kdy jsem také skončila s kojením, jsem najala báječnou chůvu a Tedíčka zapsala na jeden den v týdnu do jesliček,takže jsem zase mohla začít secvičením a vrátit se k normálnímu stylu života. Protože mít děti je sice nádherné a smysluplné, ale člověk se nesmí obětovat tak, aby zapomínal na sebe a své potřeby, zájmy, koníčky a přátele. Každá maminka by si vždycky měla najít chvíli jen pro sebe, aby si odpočinula a načerpala síly. Jedině tak bude zase usměvavá a plná energie.

Harfenistka Kateřina Englichová

Kateřina Englichová.

Změní příchod léta nějak váš přístup k pohybu?
Určitě. O víkendu bylo krásně, a tak jsme vyrazili s rodinou na celodenní výlet do údolí Šárky. Už jsem také letos vytáhla kolo a kolečkové brusle...

Co v létě děláte pro svou kondici, zdraví, postavu nebo dobrou pohodu?
Snažím se alespoň trochu hýbat. Jezdím na kole, plavu, věnuji se turistice. Ale k létu patří taky grilování na zahradě... Takže se to všechno vzájemně pěkně kompenzuje.

Váš "tajný" tip na úžasný letní wellness zážitek?
Já si dělám wellness zážitky po celý rok. Chodím pravidelně na masáže a do solné jeskyně. Chodila jsem i na jógu, ale tu teď nějak zanedbávám, alespoň si ji občas zacvičím doma. A v červnu jedu na "dámskou jízdu" na wellness víkend do Poděbrad."

Moderátorka Lucie Výborná

Lucie Výborná.

Změní příchod léta nějak váš přístup k pohybu?
Razantně. Jsem outdoorový tip a celou zimu se těším na lezení na pískovcích, jezdění na kolečkových bruslích a na jachting.

Co v létě děláte pro svou kondici, zdraví, postavu nebo dobrou pohodu?
Lezu po skalách, bruslím a jezdím na lodi.

Wellness pobyty

Odpočiňte si a relaxujte. Na Raketa.cz najdete stovky slev na relaxační pobyty, lázeňské procedury nebo masáže.

Váš "tajný" tip na úžasný letní wellness zážitek?
Surfing. Letos jsem se během dovolené začala učit a bylo to senzační! Kromě toho se neplánovaně dostavil úbytek několika kilogramů. V Evropě se dá krásně jezdit ve Francii, Portugalsku nebo na Kanárských ostrovech a je to sport, který krásně zaměstná celé tělo. Pozor, neplést s windsurfingem!

Instruktorka aerobiku Radka Hanáková

Radka Hanáková.

Pohyb a léto patří neodmyslitelně k sobě i podle Radky Hanákové, zakladatelky Akademie aerobiku, sportovní instruktorky a mistryně světa ve sportovním aerobiku."Sportování v létě venku je podle mého názoru zábavnější než v hale či v tělocvičně. A to přitom nedám dopustit na aerobik či power jógu," přiznává.

Když je hezky, dá se podle ní pod širým nebem cvičit a sportovat na jakýkoliv způsob. Od tai-chi přes běh, kolečkové brusle, kolo, plavání, kolektivní hry až po posilování s vlastním tělem nebo s přírodními pomůckami v lese.

Sama si ke cvičení v tělocvičně v letní sezoně přidává běh přírodou, zakončený posilováním a protažením v parku na lavičce.

"S příchodem jara se do mě vlévá více energie, takže běhám, jezdím na kole, hraju golf," vyjmenovává Radka Hanáková aktivity, které do jejího života přinese hezké počasí. "Jsem co nejvíc na čerstvém vzduchu. V tělocvičně mi zůstanou jen pravidelné

Autoři:

Nejčtenější

Nevěra přináší víc bolesti než radosti, říká psychoterapeutka

Nora Vlášková, psychoterapeutka

Vystudovala práva, pracovala i s nejtěžšími zločinci propuštěnými z vězení. Po narození dětí zvolila Nora Vlášková...

Příběh Anny: Nechci být vnuččinou chůvou, dcera to nechápe

Ilustrační snímek

Dceru jsem od jejích deseti let vychovávala sama. Nemohly jsem si příliš vyskakovat, i tak jsem se dceři snažila dát,...

Rebelství vévodkyně Meghan. Co vše dělá proti královským pravidlům

Vévodkyně Meghan (Peacehaven, 3. října 2018)

Přivdala se do královské rodiny, která ji vřele přijala. Mladý pár obdivují miliony lidí a fandí mu i proto, že Meghan...

Leklá ryba, otlapkávač nebo svazek mrkví. Co prozradí podání ruky?

Podání ruky

Vlastně na tom nic není. Vždyť dneska se ruka podává pořád – při pozdravu, seznamování, gratulacích, kondolencích nebo...

Jejich věkový rozdíl je pětapadesát let a chtějí spolu miminko

Alexis Tadlocková a její partner

Alexis Tadlocková (24) a její manžel Charles (79) z Ameriky plánují založení rodiny. Ačkoli nejstaršímu dítěti Charlese...

Další z rubriky

Týdenní horoskop pro ženy všech znamení od 15. do 21. července

Horoskop (ilustrační fotografie)

Vodnářky budou mít plné zuby lidí, ženy narozené v Blížencích popadne nostalgická nálada a Panny se nenechají strhnout...

OBRAZEM: Slavné ženy, které rády chodí bez podprsenky

Pohodlí bez podprsenky

Pro některé známé osobnosti je pohodlí na prvním místě. A to platí i v případě podprsenek. Slavné krásky rády odhazují...

Expert na hádky: Hněv bez násilných projevů je úžasnou životní energií

Nebuďte arogantní!

Letní dovolené neznamenají jen kupu nových zážitků, ale i zvýšené riziko partnerských hádek. Dobrá zpráva je, že...

Najdete na iDNES.cz