Jak dosáhnout orgasmu? Zapomeňte na stereotyp a měňte polohy

  2:17aktualizováno  2:17
Návodů a příruček pro ženy, jak zaručeně dosáhnout vyvrcholení, je dnes pomalu víc než těch, které se skutečně uspokojily. Nový pohled na perfektní sexuální zážitek však odhalil nejúčinnější recept: totiž, že žádný neexistuje. Zárukou úspěchu je jedině experiment.
"Miláčku, co kdybychom to dneska zkusili trochu jinak?" (Ilustrační snímek)

"Miláčku, co kdybychom to dneska zkusili trochu jinak?" (Ilustrační snímek) | foto: Profimedia.cz

Krátká sprcha, vyčistit si zuby, rozestlat postel. Vypnout televizi, zhasnout světlo, rozsvítit lampičku na nočním stolku. Zatáhnout závěsy, vysvléct se z pyžama, sundat ponožky. Deset minut předehry, patnáct minut na zádech, pět minut nahoře, tři minuty na kolenou. "Bylo to moc hezké, miláčku." A jde se spát.

Skončete se stereotypem

Největším nepřítelem sexu je stereotyp. Každý pohyb naznačuje, co bude následovat, každé otočení je příslibem stejného průběhu. Časem se pak může stát, že vaše milování vypadá jako nacvičená sestava, kterou jste si připravili na mikulášskou besídku. Ačkoli byste za dokonalou synchronizaci mohli vyhrát pytlík bonbónů, sex vám rozhodně nepřinese tolik rozkoše, kolik ve skutečnosti může nabídnout.

Dokonalý sex je jako puzzle

Podle psycholožky Sandry Leiblumové recept na dokonalý sex neexistuje. Nejlepší je totiž takový, který se žádného receptu nedrží. "Každý pár do sebe zapadá jinak. Zkoušejte proto experimentovat a společně přijdete na to, co vám vyhovuje nejvíce," tvrdí odbornice a dodává, že je třeba měnit polohy, jinak se brzy začnete nudit.

Hra na puzzle tak může začít - a to s vědomím toho, že existuje hned několik možných (a příjemných) kombinací. Základem úspěšného experimentu je však vzájemná důvěra a komunikace.

"Když sloučíte nedostatek kreativity s neschopností spolu komunikovat, sex si rozhodně neužijete. Nebojte se proto o svých fantaziích mluvit a neupínejte se na polohy, na které jste zvyklí," komentuje žádoucí rozmanitost milování doktor Dan F. Pollets z Bostonské univerzity na serveru Psychology Today.

Poselství misionáře

Nezůstávejte jen u toho, co dobře znáte. Ani výmluvy, že ostatní k tomu přistupují podobně, vám nepomohou. Podle nedávné studie, která byla zveřejněna v magazínu Everyday Health, například poloha "misionář" rozhodně nepatří k nejužívanějším sexuálním pozicím na světě.

Ačkoli je tato poloha běžná v USA (kde si ji užívá asi 70 % "aktivní" populace), například u východních kultur se přílišné oblibě netěší. Sex, podobně jako cestování, tak nabízí potěšení z objevování. Jen si představte, jaké by bylo jezdit každý rok na stále stejné místo.

Odměna bude sladká

Co vás čeká, když při sexu dáte prostor více polohám? Odměna je více než sladká. Podle doktorky Debby Hebernickové z Indiana University je totiž pro ženu významně jednodušší dosáhnout orgasmu, jakmile během sexu zakusí různorodé aktivity.

Pro sexuální uspokojení se však nemusíte stát zrovna cirkusovou akrobatkou. Nemusíte se stavět na hlavu, dělat stojky ani se cvičit v provazu. Vysvětlení, proč střídání poloh přináší do sexu více rozkoše, je totiž mnohem prozaičtější: "Vícero aktivit během sexu totiž jednoduše znamená, že se celý proces významně prodlužuje - a s tím se i zvyšuje pravděpodobnost ženského vyvrcholení," dodává doktorka Hebernicková.

Autor: pro iDNES.cz

Nejčtenější

Nevěra přináší víc bolesti než radosti, říká psychoterapeutka

Nora Vlášková, psychoterapeutka

Vystudovala práva, pracovala i s nejtěžšími zločinci propuštěnými z vězení. Po narození dětí zvolila Nora Vlášková...

Sedm kroků, které musíte udělat, když narazíte na psychoteroristu

Ilustrační snímek

Emocionální zneužívání patří mezi formy psychického násilí, které na obětech nezanechává viditelná zranění, ale na...

Příběh Anny: Nechci být vnuččinou chůvou, dcera to nechápe

Ilustrační snímek

Dceru jsem od jejích deseti let vychovávala sama. Nemohly jsem si příliš vyskakovat, i tak jsem se dceři snažila dát,...

Jejich věkový rozdíl je pětapadesát let a chtějí spolu miminko

Alexis Tadlocková a její partner

Alexis Tadlocková (24) a její manžel Charles (79) z Ameriky plánují založení rodiny. Ačkoli nejstaršímu dítěti Charlese...

Menstruace bez vložek a tamponů. Češka nabízí nepropustné kalhotky

Menstruační kalhotky Snuggs

Protože použité menstruační vložky a tampony představují ročně tuny odpadu, rozhodla se Linda Šejdová, že místo běžných...

Další z rubriky

Bylinky, teplé pivo i stěhování. Tak Karel Gott pečuje o své hlasivky

Karel Gott (2016)

Na radu foniatrů Karel Gott nikdy nejedl nic studeného. Svůj zlatý hlas si vždy hlídal. Dokonce kdysi do piva nořil...

Ideální sex je s umytým partnerem a trvá dvacet čtyři minut, tvrdí ženy

Ilustrační snímek

Kromě milostné předehry je pro ženy neoddělitelnou součástí skvělého sexuálního prožitku také voňavý protějšek. Až...

Jejich věkový rozdíl je pětapadesát let a chtějí spolu miminko

Alexis Tadlocková a její partner

Alexis Tadlocková (24) a její manžel Charles (79) z Ameriky plánují založení rodiny. Ačkoli nejstaršímu dítěti Charlese...

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!

Najdete na iDNES.cz