Středa 19. února 2020, svátek má Patrik
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  • Středa 19. února 2020 Patrik

Diskuse k článku

Embryolog: Při umělém oplodnění se v podstatě likvidují lidské bytosti

"Celý proces asistované reprodukce má mnoho úskalí. Potvrzuje to například i soudní spor, ve kterém těžce postižený Francouz žaloval příslušný tým reprodukčních biologů za své postižení," říká v rozhovoru Petr Hach, přednosta Ústavu pro histologii a embryologii I. lékařské fakulty Univerzity Karlovy.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

AlBunda

pokud je pán křesťan

měl by vědět,že duše se k embryu údajně připojuje až za 40 dní a tak stará embrya nikdo nelikviduje,spíš se chodí na potraty,ale to je jiná věc.

0/0
11.2.2009 1:05

vvladka

Re: pokud je pán křesťan

A to určil kdo? To je boží přikázání? To nikdo neví. Pravidla církve se tvoří se značným zpožděním oproti vývoji vědy. Že se sejde koncil a na něčem se domluví, že to bude výchozí bod, aby se o tom věřící nemuseli hádat, ještě neznamená, že to je pravda. Papež ví, proč je proti. Současná věda dokáže sledovat reakce embrya a ví o něm daleko víc, než pánové, kteří se dohodli, že po čtyřiceti dnech to teprve bude dítě, aby támhle Mařenka, která potratila sotva zjistila, že je těhotná, nemusela mít strach, že nekřtěňátko půjde do pekla. Ve středověku dokonce trvalo ještě nějakou dobu potom, co se dítě narodilo, než se mu přiznala duše. Nepochybuji, že i na současné vědomosti se církev časem přizpůsobí.

0/0
28.2.2009 23:12

qjkluezrthnvkdjuetrlkshtfreghjja

To neni embryolog ale KRESTAN

Nabizi se dve varianty vykladu tohoto zrudneho clanku: 1/ v idnes si ho vymysleli, coz byva bohuzel stale castejsi, nebo byl rozhovor veden s nejakym chudakem krestanem, (myslim, ze uz ho tu nekdo pekne nazval inkvizitorem, to je srovnatelne prirovnani), ktery se vydava za embryloga. Muze to byt i lekar, ale jestli je to opravdu embrylog, tak to je katastrofa, takovy clovek by mel okamzite zmenit profesi nebo alespon obor, protoze jako blaznivy krestan citujici papeze, je uplne mimo realitu. Jak muze tvrdit, ze lide, kteri nemohou mit deti prirozenou cestou, by je nemeli mit vubec, ze si to tak preje priroda!!! Takovy bastard vubec nemel studovat medicinu!!! Kdyby slo o embryologa se zkusenostmi, tak by mel znat vsechny mozne duvody, ktere vedou lidi k IVF, velmi casto jsou to lide absolutne zdravi. A taky by musel vedet, jak se za poslednich let v dusledku zhorseni zivotniho prostredi snizila kvalita, ale hlavne pocet spermii u vsech muzu v populaci.

0/0
9.2.2009 11:54

labi

IVF

Mám tři nádherné a zdravé děti a to jen díky IVF,13ti letý syn a 10tiletá dvojčata,naprosto bez problému ,jak těhotenství tak porody.Nebýt této metody,nikdy bych děti neměla.S riziky se musí počítat,ale to že tisíce zdravých dětí běhá díky této metodě po světě,to je realita.A já díky tomu štastná máma!!!;-D

0/0
22.1.2009 17:39

1gomez

Re: IVF

jenže na to muselo zemřít 3.000 lidských zárodků ....  radost není moc namístě.

Přečtěte si ten článek, ať víte, jak se to dělá.

0/0
22.1.2009 21:49

McLogan

Re: IVF

Nejsem zdravotník, ale jedno vím jistě, mám taky dítě po IVF. A na jeho vznik nebyl zabit ani jeden zárodek, neb bylo málo vajíček a tím i  pouze jeden dobrý zárodek a z toho díky Bohu vznikl člověk...

Takže, plně stojím na straně labi a 1gomez vzkazuji, aby si dal(a) pozor na generalizovní... M.j.: po přečtení všech příspěvků od 1gomez se mi docela dává dokupy slušný obrázek, jaké má asi názory a řekla bych, že má asi trošku problém s empatií... Rv

0/0
22.1.2009 22:21

labi

Re: IVF

Vy pravděbodobně vůbec nevíte o čem mluvíte,já si to číst ani nemusím.Za prvé jsem si tím prošla a za druhé o všem jsem byla dopředu informovaná,a ujištuji Vás že potratů je určitě daleko víc!!!Ale to je každého soukromá věc.Je lépe mít dítě chtěné a milované,a na světě jsou daleko větší "krutárny" ,a tohle je o životě:-)

0/0
22.1.2009 22:52

papaveria

hrubý odhad

V Sice paní důvěrněji neznám, ale z jejích vět si troufám odhadnout, že víc dětí už nechce a tak jí informace, jak se to dělá, bude k ničemu. :-)

0/0
24.1.2009 17:20

McLogan

Pro všechny kdo tvrdí, že dětí k adopci je hodně...

Udělala jsem si trochu času a našla článek o počtech dětí vhodných k adopci. Bohužel jsou tam čísla za rok 2006. Ale věřte mi, situace se od té doby příliš nezměnila...

V roce 2006 bylo adoptováno 490 dětí, z toho 32 do zahraničí K 31. 12. 2006 žádalo o osvojení 2341 lidí, z toho 35 cizinců (více na:

http://zpravy.idnes.cz/ministerstvo-zprisnilo-adopce-do-ciziny-fpt-/domaci.asp?c=A070809_080723_domaci_miz

Mc Logan

0/0
21.1.2009 13:00

jajka lajka

neplodnost je nemoc

dobrý večer všem. Jedna krátká infomace. Neplodnost je vedena jako nemoc a léčí se mimo jiné i postupy popsanými v článku. V případě IVF zdravotní pojišťovny hradí 3 cykly, další jsou hrazeny pacientkou. Nehradí se cykly, při kterých se neodebere kvalitní vajíčko nebo nedojde k přenosu. V Riziko donošení poškozeného plodu je mnohem nižší než u standardního oplodnění. Lékaři ve větší intenzitě sledují průběh těhotenství a samozřejmě před oplodněním dochází ke genetickému vyšetření obou partnerů. 

0/0
18.1.2009 19:46

joyFX

Re: neplodnost je nemoc

no pokud je to nemoc, tak by se měla léčit, ne? třeba metodou Mojžíšové (které nemůžou mnozí lékaři přijít na jméno, protože ohrozila jejich kšefty)

0/0
19.1.2009 0:38

denton666

Re: neplodnost je nemoc

přesně tak, to je celá medicína, nesnaží se předcházet těmto věcem, fyzioterapeuti by měli dostat více prostoru....

0/0
24.1.2009 12:02

Luque1

za prvé

Tak tohle je přesně ten ty doktora, u kterého bych ošetřen nikdy nechtěl být. Zaštiťuje se jakýmsi Papežovým pamfletem, je nás mnoho, kteří papeže a další círevní hodnostáře, i církve sami, považujeme za zlečincké a zločineckou organizaci- viz. homosexuálové, potlačování širokého okruhu práv občanů, v mnohých případech tedy skutečně vidíme problémy, mezi názory a preferencemi lidí věřících a nevěřících, které jsou pro mnohé z nás (nevěřících) zcela jednoznačné a tedy s uvažováním věřících zcela nesučitelné. Co jest technicky možné, to nám má pomoci - hlavně mnohým ženám a párům, kteří vlastní dítě chtějí, a není v takovém případě doloženo, že bude defektní, namísto toho se máme snažit rozvíjet a aplikovat specifické genetické metody zjišťování poruch DNA, alias pozdější vyjádření v poruchách fenotypu. Navíc pokud jde o poruchy,  i nyní mají ženy možnost ponechat si plod, i se zjištěnou genetickou vadou,

0/0
18.1.2009 11:02

Luque1

Re: za druhé

a to i v případě, jedná-li se o poruchu neléčitelnou a dochází k těžkým postižením a časnému úmrtí - zde si nejsem naopak jist, zda je to tak správně - možná, že takové dítě by mělo jiný názor... Pkud jde o evoluční přirozenost, v takovém duchu bychom měli nechat umírat lidi s letálními onemocněními bez farmakologické nebo chirurgické pomoci, možná bychom neměli léčit ani ,nás, další pacienty, nebo umožnit reprodukci všem jedincům s geneticklu zátěží různého druhu, neboť je zde, a do budoucna dále bude, udržována genetické linie, která by přirozeně vymřela, a dalším divergentní reprodukcí dále nezhoršovala genofond  populací (lidstva). A přirozenost stavů infastních - posledních neléčitelných stadíí rakoviny atp., vegetativních stavů po iktech úrazech atp., tak udržovat takové zcela neperspektivní, pro rprodukci gené zcela neužitečné (ani nepřímo - jako výchova, a zvyš "zdatnosti" potomků), jedince, tak to je taky jasná věc (jde jen o lidský konsenzus). 

0/0
18.1.2009 11:07

Alena0077

Jednou prohlásil známý nejmenovaný

gynekolog: Nemůžete mít děti? Vyměňte ptáka! Fakt, nekecám.

0/0
17.1.2009 12:15

Luque1

Re: Jednou prohlásil známý nejmenovaný

proč nevěřit, takových mokorů je mezi lékaři mnoho - asi to chce diktavon, nebo si nasadit boxera, preventivně před ordinací, lékaři chrchlají nad chováním pacientů, ale mezi nimi samotnými je podobných asociálních exotů také mnoho.

0/0
18.1.2009 11:12

_m-

Re: Jednou prohlásil známý nejmenovaný

Poněkud vulgární ,ale přesný. znám několik manželských párů, které nemohly mít spolu děti a po změně partnera mají děti oba.

0/0
20.1.2009 9:38

cirus

Naprosto jasný a objektivní názor:

Selekce při vývoji lidstva se má nechat na přírodě !!

Ne nadarmo příroda postihuje jedince vadou bránící jim přirozené

reprodukci.  Každý takový zásah do přírodou řízených pochodů je nejen

kontraproduktivní (vývoj nezdravé větve lidského rodu v dalších

generacích), ale vyloženě škodlivý pro lidský rod !!!!! ;-€

Mělo by se nechat na přírodě jak se lidstvo bude vyvíjet a pokud pár, který se shodou okolností dostal do situace, že se chce reprodukovat a nemá k tomu předpoklady, má dvě možnosti - najít si jiného partnera a nebo se smířit s tím, že si mně prostě příroda k reprodukci nevybrala.  A zcela bez diskusí k tomu měla důvod - genovou výbavu, která se v dalších generacích stejně projeví. Otěhotnění jinou než přirozenou cestou bych zákonně upravila jako trestný čin. Pak je tu ještě pro beznadějně bezdětné páry možnost adopce - to pokud pár nutně k životu potřebuje vychovat dítě. Možnosti ad

0/0
17.1.2009 12:06

cirus

Re: Naprosto jasný a objektivní názor:

...opce převyšují v nabídce současnou

poptávku. (napsala Dobromila)

0/0
17.1.2009 12:07

McLogan

Re: Naprosto jasný a objektivní názor:

Nooo, doufám, že s takovými názory nebudete kandidovat do parlamentu... navíc, když nemáte úplné a pravdivé informace.

Stále opakuji, že dětí vhodných k adopci je málo a že jsou i jiné důvody, proč je pár neplodný než problémy v genetice. A kdyby byla příroda tak skvělá, jak říkáte, pak by se asi nerodily lidi jako je např., matka Honzy Rokose (která ho zabila).... 

0/0
17.1.2009 13:23

pavka06

Re: Naprosto jasný a objektivní názor:

Opravdu zajímavý názor ... vy jste asi nikdy neměl nebo neměla problém s tím, mít děti, že? .. takže si asi vůbec neumíte představit, o čem to tu vlastně mluvíte!!! :-(

0/0
21.1.2009 11:15

Minnetonka

Re: Naprosto jasný a objektivní názor:

Rv přesně tak, netoleratní lidé jako jste vy by se radši ani neměli rozmnožovat...

pokud nejsou spermie dostatečně pohyblivé, nebo mají špatnou morfologii, tak to můžete zkoušet donekonečna...

už vás vidím, jak si hledáte jiného partnera a tomu svému říkáte, promiň, ale nejsi pro mě dost dobrý (á)... Vaše názory mi připomínají jednoho zakrslíka z Německa v 30. letech, který našel dost podobných blbců, aby ho následovali...

0/0
21.1.2009 11:59

Alena0077

Malinko z jiného soudku, ale ne snad

úplně mimo mísu: je mi 29. Co znám své bývalé spolužačky ze 2 základních škol, cca 30 holek, mají děti akorát tři. Prý se někdy chystají, ale ne v nejbližší době. Já nechci děti vůbec. Kouká na mě každej divně když se o tom bavím. A obecně na ženský, které nechtějí nebo nemají děti se na ně každej blbě kouká, PROČ? Někdo říká, že je to smysl života. Já vidím smysl života např. v pomoci starým a opuštěným lidem anebo zvířatům, prostě těm potřebným. Jsem divná? Díky za názory. P.S. fakt mi ještě nikdo nikdy nevysvětlil důvod proč mít děti

0/0
17.1.2009 11:49

McLogan

Re: Malinko z jiného soudku, ale ne snad

Aleno, to se asi ani vysvětlit nedá. Například pro nás s manželem byla strašná představa, že bychom děti neměli. Najednou byl život tak nějak bez cíle. A teď, kdyždítě máme, jsem opravdu šťastná - nedá se to asi vysvětlit. je to pocit - vidět, jak se dítě mění před očima, snažit se mu pomáhat, starat se o něj, pečovat, mít o něj strach, vědět, že mám další nejbližší osobu, vidět v něm oči svého muže, čelo sestry, rty babičky. Vidět, jak užasle objevuje svět... Taky doufat, že třeba jednou, až budu stará, tak mě bude chodit navštěvovat a třeba jednou až budu umírat mě bude držet za ruku (tak jako já svojí mámu...) No je to neuvěřitelná směsice pocitů, která je nepředatelná a určitě čistě individuální. A pokud ty vidíš smysl života v něšem jiným, pak je to jistě úplně v pořádklu, každý to má jinak. I když pro mě jeteď už život bez dítěte nepředstavitelná..

0/0
17.1.2009 13:18

mashka

Re: Malinko z jiného soudku, ale ne snad

no, holka nejsi sama, ja treba taky deti mit nechci. vubec. je mi 26 a znami mi neveri

ani pritel mi neveri, blbec;-Dfurt doufa, ze az mi bude 30, tak si necham rict. Vlastne tak vtipne to ani neni, jelikoz si uvedomuji, ze on deti chce, a to bezpodminecne, sice ne ted, ale jednou jo. A ja ho mam hodne rada, ale deti s nim ani s nikym jinym nikdy neplanuji, tudiz predpokladam, ze se jednou rozejdeme. Ale ani to me deti mit nepresvedci, proste mam v zivote jine zajmy a hodnoty.........Nevim, jestli je to porucha, pochybuji, ja se psychicky citim v poho, proste je mozne, ze si me priroda nevybrala k plozeni timto setrnym zpusobem - sice muzu, ale nechci, a kdyby se stalo, tak jdu na potrat. Vlastne mam velke stesti, protoze je to lepsi, nez na to nemit fyzycky a pritom nemyslet na nic jineho,jak mnohe zenske, ze

0/0
18.1.2009 12:02

dropa

Re: Malinko z jiného soudku, ale ne snad

Život bez dětí - dobře, ale žít s blbcem?

Navíc, kterého chci plánovaně zklamat....RvV

0/0
20.1.2009 0:28

pavka06

Re: Malinko z jiného soudku, ale ne snad

Můžu se jen zeptat, proč nechceš mít děti?? .. určitě nejsi divná nebo tak něco, ale nikoho s takovým názorem ve svém okolí neznám (spíš naopak), takže se ptám spíš ze zvědavosti. Já jsem totiž naopak z těch, co absolvovali umělé oplodnění, aby potomka měli a jsem hrozně šťastná, že jsem právě těhotná a jen doufám, že vše dopadne dobře ... a prostě souhlasím s každým slovem, které výše píše "McLogan" :-)

0/0
21.1.2009 11:21

purplepickle

too many humans

Myslim si ze kdyz nekdo nemuze mit deti, je to dano prirodou. Nechapu proc vsichni musi mit vlastni dite. Jste  neplodni, adoptujte!!! Dovedete si predstavit kolik lidi se bude rodit az ta dvojcata,trojcata atd z IVF budou mit decka?  Svet je prelidneny a priroda se snad brani neplodnosti. Ted uz i v Africe maji IVF!!!!!

Je to kseft a vydelava prachy, ale kdo bude zivit ty lidi?  Socialka?

0/0
17.1.2009 9:43

Ginny

Re: too many humans

Které lidi? Nechápu.:-(

0/0
17.1.2009 10:12

McLogan

Re: too many humans

Díky za názor. S tebou se setkávat nemusím... Sociálka živí úplně jinou sortu než děti  narozené z IVF..

Spíše se jedná o ty, kterým to jde samo a to hodně často... Ty, kdo právě umělé oplodnění vůbec neřeší. Ty, kdo to nechávají na přírodě a jsou přírodou obdařeni. Ty, kdo (jak se tady hodně často zdůrazňuje) nedělají kariéru a neřeší zanezpečení další generace....

0/0
17.1.2009 10:12

pavka06

Re: too many humans

Naprosto souhlasím s "McLogan"!!!!  ... na tohle spousta lidí jaksi zapomíná :-(

0/0
21.1.2009 11:22

Minnetonka

Re: too many humans

líp bych to sama nenapsala :-) ta osoba si asi neuvědomuje, že nás miliony dětí v Africe nevytrhnou, až půjdeme do důchodu...

0/0
21.1.2009 12:04

druhej malej Jarda

Divím se

Jedna věc mi není jasná. Proč si vybere embryologii jako svůj obor člověk, který má problém vyrovnat se s IVF?!

Pokud jde o "lidské bytosti" , on sám přece nejlíp ví, že jde maximálně o "příslib lidské bytosti". Vždyť kolik oplodněných vajíček nezahnízdí, kolik zahnízděných je potraceno, aniž by to bylo na první pohled patrné, kolik spontánních potratů se vyskytne v pozdějším stadiu těhotenství....  tak nač ta hysterie?

A to, že člověk vybírá nejvhodnější embryo? V čem se to liší od přírody? Příroda někdy vybere dobře, někdy vybere špatně, tak o čem je tu řeč?

0/0
17.1.2009 8:29

Ginny

Re: Divím se

Proboha, člověče, on si možná embryologii vybíral v době, kdy o IVF neměl nikdo ani zdání.

A co že nejlíp ví? Pokud vím, nejsou jednotné názory na to, odkdy je člověk člověkem. Záleží tedy na jeho světonázoru, na který má, samozřejmě právo.

A že by byl ten pán hysterický, to se mi nezdá ani náhodou.

0/0
17.1.2009 10:11

vvladka

Re: Divím se

Víme tak málo a soudíme tak mnoho.

"Příroda někdy vybere dobře, někdy vybere špatně, tak o čem je tu řeč?" kolik faktorů tenhle výběr ovlivňuje? To přece ani netušíme. Jak může někdo říct, že ta situace je stejná? S IVF na sebe bereme etickou zodpovědnost, jejíž dosah vůbec neznáme. Neříkám, že je to špatně, máme spoustu zodpovědností, jejich důsledky nedokážeme ani odhadnout. Ale naprosto souhlasím s tím, že s novými technickými možnostmi by měla ruku v ruce jít i nová etika. Trochu pokory před tím, čemu nerozumíme ani když to máme ve vlastních rukou.

0/0
28.2.2009 23:23

PaBlikMM

Mno ... jak to vidím já .. :)

Já tedy nevím no, ale z některých příspěvků je mi zle! Před 3 lety jsme s manželkou začali jezdit do CAR (centrum asistované reprodukce) v OL. Prostě to normální cestou nechtělo jít ...  proč, nač, kolik bylo pokusů toho či onoho způsobu sem nepatří. Důležité je, že dnes máme dvě zdravé děti. Dvojčata. V CAR nám moc pomohli. Některé procedury byly, pravda, nepříjemné a to, jak pro mne, tak zejména pro manželku.(opravdu, píchat si sám do břicha doma injekce .. no, to je mazec :) Stálo to spoustu času a peněz .. ale dnes máme krásné, zdravé dvě deti ... je spousta párů kteří by za tu možnost mít děti, alespoň takovým způsobem (IVF) dali cokoliv. Je mnohem lepší mít děti tímto způsobem a milovat je ... než je sypat  "z rukávu" a potom se o ně nestarat .. případně je hodit v igelitce do popelnice.

IVF je svobodná volba každeho z těch stovek (možná tisíců) párů a nikdo nemá právo .. ne, opravdu nikdo! za toto na někoho ukazovat prstem.!!

0/0
17.1.2009 2:20

Minnetonka

Re: Mno ... jak to vidím já .. :)

R^souhlas, právě tím taky procházím, a myslím, že jestli se to povede, tak to bude stát i za všechny ty injekce...mimochodem, je to spíš psychický problém to překonat, ty jehly jsou tak mini, že to nebolí...ale rozhodně to stojí čas a peníze, což ale myslím vzhledem k výsledku je akceptovatelné...no snad to vyjde :-)

0/0
21.1.2009 12:07

McLogan

Re: Mno ... jak to vidím já .. :)

Minnetonko, držím pěsti! Fakt to stojí za to! :-)

Mc.Logan

0/0
21.1.2009 13:01

Princess Consuela

Re: Mno ... jak to vidím já .. :)

Kolik to stojí?

0/0
29.1.2009 11:55

McLogan

Re: Mno ... jak to vidím já .. :)

Na to není jednoznačná odpověď. Cena se liší od toho, jaký zdravotní problém přísl. pár má.

V zásadě je ze zdravotního pojištění hrazena zdravotní péče spojená s umělým oplodněním max 3x za  život ženy nejdéle do 39 let jejího věku. No, ale to jde o minimální základ - pár si doplácí tisícové položky za léky a další zdravotní úkony. My jsme za to např. dali kolem 22.tisíc, a to jsem otěhotněla hned napoprvé. No víc se lze dozvědět na adrese: http://www.neplodnost.cz/web/verejnost/uhrada/nehrazene_vykony/.

0/0
31.1.2009 19:40

vvladka

Re: Mno ... jak to vidím já .. :)

Vlastně mám z téhle diskuse obrovskou radost, protože tady je spousta lidí, kteří mají děti díky IVF, jsou spolu a milují své děti i sebe navzájem. To je úžasné. Sama znám jen dva páry, které mají děti díky IVF. Jedni už jsou rozvedení a druzí s rozvodem počítají. Když ne teď, tak o pár let později. Ani jedni nebyli připraveni na situaci, která přijde. Z toho je mi smutno. A studie ze zahraničí bohužel tvrdí, že u párů, které mají děti díky IVF je rozvodovost vyšší. Proto do jisté míry musím souhlasit s embryologem. Nejde jen o to vyléčit (nebo spíš obejít) nemoc, nejde jen o to převzít morální zodpovědnost za něco, co by se mělo dít přirozeně, ale i o to, co to nakonec udělá se vztahem dvou zdravých lidí, kteří veškeré nepohodlí podstoupí. Jeden by řekl, že mají o to větší motivaci než ti, kteří nikdy takové problémy neměli.

Proto mám strašnou radost z toho, že spoustě párů tohle uzpůsobení funguje. Je to pro mě nová naděje :) Všem vám moc držím palce, abyste zůstali takoví :)

0/0
28.2.2009 23:32

Parouback

Pokud jde o toho

zmateného Francouze, co se díky umělému oplodnění narodil poškozený, tak tomu bych doporučil sebevraždu, protože ta ho spolehlivě uvede do stavu, ve kterém se nacházel, než k tomu umělému oplodnění došlo.

0/0
17.1.2009 1:35

1gomez

Re: Pokud jde o toho

přečti si, co jsi napsal.

0/0
22.1.2009 21:50

papaveria

ale fuj

;-D Koukám, že se Vám nejvíce líbila jedna z posledních vět, která sice byla krapet mimo mísu a pojednávala o tom, že nikdo nemá na nic nárok. V

0/0
24.1.2009 17:15

papaveria

Odpověď zmateného Francouze

na tuto reakci by mohla být následující: Pokud bych se díval na svět očima Vašeho měkkýše a zvolil Vámi nabízené řešení, kde vezmu jistotu, že mne jiný šílený vědec vzápětí nestáhne zpět do stejně znetvořeného těla? Naštěstí mám oči své a tak vidím, že je tu možnost urychlení evoluce. Proč ji nevyužít? Pokud se nebudu soudit, vědci budou dál vyrábět mrzáky a nebudou se snažit o vývoj, protože ten je finančně náročný. Než vyrobí dostatečný počet mrzáků, aby si stát všiml, že mu péče o ně vyjde dráž než by stálo zaplacení vývoje nových postupů, uplynulo by zbytečně hodně času. Kdežto když se budu já a mně podobní soudit a vysoudíme odškodné, stát si nevýhody výroby mrzáků uvědomí rychleji, dá vědcům peníze potřebné k výzkumu a já se nebudu bát opustit tohle tělo a riskovat vtělení do zdravého těla. EU

0/0
24.1.2009 19:07

Parouback

Pán je skutečně

embryolog? Já mám dojem, že spíš inkvizitor. 8-oRv(Y)

0/0
17.1.2009 1:25

1gomez

Re: Pán je skutečně

co konkrétně to vadí ?

0/0
22.1.2009 21:50

j10

to snad ne

naprosto souhlasim s nazorem srandy a Mclogan. myslím, že chlapi by se k tomu měli vyjadřovat co nejméně, protože v životě nepochopí, co se děje s ženou, která je, až už z jakýchkoli důvodů, dohnána do situace, že nemůže mít přirozenou cestou vytoužené dítě. Poslední příspěvek od Jannynov je už úplně mimo, protože absolutně netuší, jak velký počet žen je v tom úplně nevinně. a vůbec už nechápu, proč nekdo odsuzuje využití moderních lékařských postupů. Když už příroda či pánbůh dovolili, aby existovali, tak asi chtěli, abychom jich využili!

0/0
17.1.2009 0:21

Jannynov

souhlasím s článkem

S názory prof. Hacha / histolog a embryolog/ plně souhlasím.

Bohužel dnes už ej i plození dětí pojato někdy komerčně, tzn nejprve se lidem dlouhá léte dítě "nehodí" a pak si jej zas nechávají "vyrobit".

Vše má však své hranice,  i tohle.

0/0
16.1.2009 23:29

McLogan

Re: souhlasím s článkem

Koukám, že takovéhle názory jsou tu časté... A uráží mě, nikdy jsme s manželem  nechtěli nejdřív dělat kariéru a pak až děti a přesto jsme museli na IVF. A ve svém okolí znám jen jeden pár, který smýšlí tak, že lepší kariéra než děti, ale ti děti vůbec nechtějí. Nevím, jak na takové názory přicházíte.. Snad to máte z časopisů, kde se stále píše o stárnousích filmových star, které si po čtyřicítce pořizují děti...

0/0
17.1.2009 10:06

Premium

Trend u rozvodů: čím dál více dětí končí ve střídavé péči

Neustálé pendlování mezi dvěma domácnostmi dětem škodí, varují odborníci. Ve střídavé péči je v Česku stále více dětí....

Premium

Jak se falšuje maso. Šunku bez „éček“ by nikdo nekoupil, říká odborník

Podvody s potravinami jsou staré jako lidstvo samo. Jen se postupně změnily metody. „Za záměnu hovězího masa za koňské...

Premium

Karlův most je jen most, stěžují si turisté. Kritika nešetří ani další památky

Do Česka loni přijel rekordní počet turistů. Památky si u nich leckdy vysloužily i bizarní recenze na internetu,...