Zhubnout se dá i před šedesátkou, chce to jen výdrž, říká žena

  9:31aktualizováno  9:31
Jane Unsworthová (60) z Velké Británie zveřejnila svůj příběh, aby motivovala jiné ženy. Léta měla nadváhu, necvičila, vymlouvala se na menopauzu a nedostatek času. Volné chvilky trávila s jídlem u televize. Po letech se rozhodla s obezitou bojovat a nyní si mění oblečení se svou náctiletou dcerou.

Jane Unsworthová v době, kdy se rozhodla hubnout | foto: Profimedia.cz

„Dříve jsem nakupovala jen v oddělení pro plnoštíhlé, běžné oblečení mi nesedělo. Celý život jsem byla silnější. Vymlouvala jsem se. Nechtělo se mi, nemohla jsem překonat lenost,“ svěřila se Jane.

Fotogalerie

Podle ní je problém především závislost na jídle. Je třeba naučit se omezovat příjem potravin. Jane toho snědla zpravidla mnohem více, než její tělo potřebovalo.

Snažila se časem jíst zdravé potraviny, ale nehubla. Přičítala to menopauze a myslela si, že patří mezi osoby, které nikdy štíhlejší nebudou. Když však snížila příjem kalorií, ručička na váze se pohnula a hmotnost začala klesat.

„Když se teď podívám na fotografie z dob mých třicetin, jsem v šoku. Vypadala jsem tak staře a byla jsem hodně oplácaná. Nosila jsem oblečení, které vypadalo jako pytel,“ prozradila v rozhovoru pro Daily Mail.

„Je mi líto, že mou obezitou trpěla i dcera. Narodila se mi až ve dvaačtyřiceti letech. V dětství se styděla nejen za můj vyšší věk, ale i za mou postavu,“ pokračovala Jane, která se dnes vejde do svého oblečení dvakrát a vyměňuje si outfity s dcerou.

Jane Unsworthová

„Břicho mi před lety doslova přetékalo přes kalhoty. Lékaři mě varovali, že mě obezita může zničit. Doporučovali mi, abych zhubla kvůli páteři, která dostávala zabrat. Říkali, že bych klidně mohla i ochrnout. Informovali mě o možných rizicích spojených s obezitou,“ zavzpomínala Jane.

Přestala se tedy vymlouvat na věk a čas a připravila si dietní plán i s rozvrhem cvičení. Během dvou let se jí podařilo shodit téměř padesát kilogramů. Dnes se vejde do kalhot, které nosila ve dvaceti, a cítí se mnohem lépe po zdravotní stránce.

„Jako bych měla najednou víc energie. Vypadám a cítím se jako jiná osoba. Žiji teď ten nejlepší život a to je mi šedesát. Tím bych chtěla říct, že nikdy není pozdě a že v každém věku stojí taková změna za to,“ dodala.

Autor:

Nejčtenější

Rebelství vévodkyně Meghan. Co vše dělá proti královským pravidlům

Vévodkyně Meghan (Peacehaven, 3. října 2018)

Přivdala se do královské rodiny, která ji vřele přijala. Mladý pár obdivují miliony lidí a fandí mu i proto, že Meghan...

Měsíce jsem řešila ekzém, diagnóza však zněla Hodgkinův lymfom

Šárka Šteinochrová založila neziskovou organizaci Maminy s rakovinou.

To, co začalo jako svědivý ekzém, se pro mladou maminku Šárku Šteinochrovou změnilo v noční můru zvanou Hodgkinův...

Leklá ryba, otlapkávač nebo svazek mrkví. Co prozradí podání ruky?

Podání ruky

Vlastně na tom nic není. Vždyť dneska se ruka podává pořád – při pozdravu, seznamování, gratulacích, kondolencích nebo...

Jak správně používat parfém? Stačí tři střiky, ale na správné místo

Ilustrační snímek

„Parfém je neviditelný, ale nezbytný a nenahraditelný módní doplněk. Avizuje, že žena přichází, a připomíná, když už...

Menstruace bez vložek a tamponů. Češka nabízí nepropustné kalhotky

Menstruační kalhotky Snuggs

Protože použité menstruační vložky a tampony představují ročně tuny odpadu, rozhodla se Linda Šejdová, že místo běžných...

Další z rubriky

Naučte naše děti žít offline, žádají američtí rodiče speciální kouče

Ilustrační snímek

Rodiče po celém světě začínají panikařit, co se to děje s jejich dětmi. Celé dny tráví přilepené k telefonu nebo...

Ideální sex je s umytým partnerem a trvá dvacet čtyři minut, tvrdí ženy

Ilustrační snímek

Kromě milostné předehry je pro ženy neoddělitelnou součástí skvělého sexuálního prožitku také voňavý protějšek. Až...

OBRAZEM: Slavné ženy, které rády chodí bez podprsenky

Pohodlí bez podprsenky

Pro některé známé osobnosti je pohodlí na prvním místě. A to platí i v případě podprsenek. Slavné krásky rády odhazují...

Najdete na iDNES.cz