Diskuze

Přetížené děti? Školáky svazují povinnosti a tlak, potřebují lelkovat

Žádný milující rodič neplánuje vychovat ze svého miminka vystresovaného školáka, který se pod tlakem očekávání a povinností hroutí, počurává nebo koktá. Jak je tedy možné, že přetížených dětí přibývá? Důvodů je víc a díl viny padá na naši rodičovskou hlavu, zjistil magazín Rodina DNES.
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Krásná podprahová manipulace. Psychologové potřebují taky jíst. Takže nám budou vsugerovávat, že děti mají problém a mejí s nim jít k psychologovi nebo psychoterapeutovi.

3 1
možnosti

Pražská dětská psycholožka... Já pořád říkám že Praha je stát ve státě :-) Neříkám, že pár takových dětí neznám, ale že bych to byl nějaký trend? U nás na sídlišti běžně děti hodí aktovku do kouta a jdou ven. Někdy hážou tu aktovku na zem u hřiště po cestě ze školy, protože domů ani nedojdou :-) Pravda mají i mobil v ruce, ale tak je jiná doba...

1 1
možnosti

On se také dost liší život dětí na sídlišti a život dětí, kteří bydlí přímo ve městě,ve vilové zástavbě či těch, kteří jsou denně vožené do škol.:-)

2 0
možnosti

No nevím, je mi 43 a měla jsem cca 5 kroužku týdně včetně pionýra, většina z nich byla v rámci školy, takže se přišlo domů až po nich a teprve potom se hodila aktovka do kouta a bylo, úkoly jsem psala ve škole a přežila jsem. Paradoxně, kroužek, který jsem v mládi a hlavně v pubertě neměla ráda, se stál mým pozdějším koníčkem a díky němu jsem i hodně cestovala a jsem ráda, že mě v něm rodiče udrželi ;-D Jinak svou dceru se snažím nepřetěžovat a naopak ji i říkám, že se těším až dostane nějakou pořádnou známku, ona je totiž premiant a ve všem chce být dobrá, stejně, jako její otec;-D když se účastnila závodu v atletice a přepálila start a upadla těžce to nesla a přitom jsem ji předem říkala, že není důležité vyhrát, ale zúčastnit se, jenže ona to chtěla vyhrát pro svou třídu, je v první. Některé děti to mají v sobě. V rámci družiny má také 3 kroužky a nevidím nic špatného na tom, že když je dítě ve družině cca 4 hodiny, tak si čas krásně rozdělí mezi hrou s dětmi a kroužky. V pozdějším věku se to stejně vytříbí a zůstanou max. dva, ne-li jeden, nebo žádný.

4 1
možnosti

souhlas, některé děti ambiciózní jsou, některé jsou průměrné a nikam se nehrnou.

0 0
možnosti

Tak jsem se syna zeptala jaký že by to chtěl kroužek , že si může vybrat a dozvěděla jsem se "kroužek stavění s LEGA" , moc ráda bych mu vyhověla, ale ukázalo se že bych ho v tom našem zapadákově musela založit

0 0
možnosti

Tak syna pošlete na doučování české gramatiky.

Nebo to "stavění s LEGA" je vaše neznalost?

1 3
možnosti

Jo tak já znám dvouleté dítě, které u tabletu vydrží doslova hodiny. Jednou jsem ho hlídala a tablet vypla, než bylo schopné si normálně hrát a přestalo neustále tukat do mrtvého tabletu, trvalo po přes půl hodiny.

0 0
možnosti

Na vině je jednoznačně knihtisk.

V té době se to všechno pokazilo, a děti místo lezení po stromech začaly propadat čtení knih - a dnes tráví čas s počítačem, což je stejné, jen se tomu věnuje čím dál tím víc dětí.

10 1
možnosti

Jo časoprostor...tak to jo.

0 0
možnosti

Tak člověk si odjakživa uměl všechno zdůvodnit. Hloupostmi, nad kterými ostatní kroutili hlavou, ale zdůvodnil si to.

0 0
možnosti

To jsou zase kecy po ránu. Čtyřicátníci možná hodili po škole aktovku do rohu, já, dnes jako třicátník, jsem na základce přišel domů a udělal s rodiči úkoly. Na gymplu jsem úkoly udělal o přestávce a doma se vždy nějakou tu hodinu učil na zkoušení nebo test. Nic divného mi na tom nepřišlo, nekoktám, nepočůrávám se a kupodivu žiji normální život.

10 1
možnosti

Přiznám se, že je mi bližší přístup Váš a Vašich rodičů než často se opakující klišé, že dříve děti odhodily tašku a letěly ven. Je otázka, jak se těm čtyřicátníkům tehdy pobíhajícím venku dnes daří a jestli si neříkají, že se měli lépe učit.

2 3
možnosti