Deset otravných věcí, které muži na ženách nesnášejí

aktualizováno 
Muži ženy milují. Líbí se jim, jak vypadají, jak voní, chodí, mluví... Podle serveru AskMen.com je však i pár věcí, které na ženách opravdu nesnášejí. Tady jsou.

Muži nemají rádi, když je ženy příliš opečovávají a narušují jejich osobní prostor. Ilustrační foto | foto: Profimedia.cz

1. Předstírají, že jsou cudné. Ženy se neustále snaží ukazovat jen v dobrém světle. Nikdy nepřiznají, že si s mužem jen zahrávaly nebo že dělí počet svých milenců pěti. Muži mají rádi ženy, které opravdu nevinné a čisté jsou, ale ty ostatní by podle nich měly přestat mlžit o své minulosti. Mohou si prý užívat stejně jako muži, a měly by si hledat takové muže, kteří to dokážou ocenit.

2. Kritizují ostatní ženy. Proč žena nedokáže jinou ženu prostě pochválit? Vyloženě milují dopodrobna rozebírat vše: od hmotnosti až po účes. Hodnotí každou maličkost, třeba že boty neladí ke kabelce, a udělají z toho katastrofu. Samozřejmě existují ženy, které občas ocení, když je jiná žena atraktivní, ale většinou netouží po sokyni, která odvádí mužovu pozornost.

3. Přehnaně žárlí. Často se stává, že pouhá zmínka o jiné ženě může znamenat úplný konec. A teď si představte, kdyby zjistila, že její miláček byl v podniku pro pány. Ženy všeobecně jsou velmi citlivé na jakékoli narušení rovnováhy. Takže když se objeví jiná žena, ať už v jakémkoli kontextu, znervózní. Pokud jí ale muž dá důvod k pochybám, pak se jejím (oprávněným) žárlivým scénám nesmí divit. Pokud je však z jeho strany vše v pořádku, neměl by doplácet na to, že se ona cítí nejistá.

Dívka s mobilem

4. Některé ženy mají problémy s pocitem jistoty. Potřebují, aby je muži ochraňovali, starali se o ně a říkali jim, jak jsou výjimečné. Přemění muže ve svou emocionální berličku a hledají u nich morální, duševní a citovou oporu. Možná vám to připadá jako ironie v době, kdy mnoho žen dává najevo svou nezávislost. I tyto ženy ale většinou znejistí v momentě, kdy se konečně zamilují.

5. Mluví v šifrách. Staré známé "Na co myslíš?" je věčný příklad toho, jak ženy rády testují své miláčky a zkoumají, co k nim opravdu cítí. Pokládají mužům podivné teoretické otázky, na které by muži měli znát odpovědi a ukázat tak, že jsou opravdu jejich spřízněné duše.

6. Narušují jeho osobní prostor. Ženy mají podivný instinktivní zvyk neustále muže upravovat, opečovávat a také považovat jejich osobní věci za své. Takže když svému příteli neupravují už asi podvacáté kravatu, přehrabují se v jeho zásuvce, aby mu našly ten správný svetr. Pořád nevidíte problém? Jak by se líbilo ženám, kdyby jim jejich přítel nebo manžel nařizoval, jaký mají nosit účes nebo co si mají obléct?

7. Jsou příliš citlivé. Rozpláče je skoro cokoli. Smutný film (nebo dokonce i veselý), zlomený nehet, nepodařený účes. A co je horší, očekávají, že to za ně jejich přítel vyřeší. Je jedna věc, kterou muži opravdu nesnáší, a to muset uklidňovat plačící ženu. Není to proto, že by muži nebyli dost citliví. Problém je v tom, že prostě nevědí, jak ženu utěšit, co na ni platí. Fakt, že ženy jsou obvykle křehčí a zranitelnější, je v pořádku. Muži pouze nestojí o neustálý proud slz, jakmile se objeví sebemenší překážka nebo problém.

8. Nakupují až do zemdlení. Co se týče nakupování, většině žen by nestačil na nákupy celý den. Dokážou strávit věčnost zíráním do výloh nebo být v jednom obchodě s botami klidně dvě hodiny, aniž by si daly pauzu na jídlo. Co je nejhorší - chtějí, aby je muži doprovázeli, procházeli s nimi obchod za obchodem a bezcílně bloudili tam a zpět a zkoumali každý kousek oblečení.

9. Bez ustání mluví. Chris Rock uhodil hřebíček na hlavičku, když řekl, že po otázce "Jak ses dnes měla?" následuje třičtvrtěhodinový monolog. Většina žen mluvení miluje, a pokud jim dáte "munici" v podobě takovéhle otázky, pak jsou k nezastavení. Není to tak, že by muže nezajímalo, co jim chce žena říct. Jen prostě nepotřebují slyšet každičký detail.

10. Používají sex jako zbraň. Ve válce pohlaví jde hlavně o to, kdo ve vztahu "nosí kalhoty". Ženy často ve snaze dokázat svou nadvládu útočí na muže univerzální zbraní: sexem (který je samozřejmě slabinou většiny mužů).

Tolerance nade vše. Popsali jsme zde hlavní otravné věci, které ženy dělají a muži nesnášejí. Ale pozor - tyto ženské zvyky nejsou tak špatné samy o sobě. Jen by chtělo je trošku přizpůsobit, odlehčit a zjemnit jejich intenzitu...

Autoři:

Jaro a zdraví

Využijte krásného počasí a vydejte se pro zdravé pochoutky do přírody. Oblíbený medvědí česnek najde své místo v pomazánkách či domácím pestu. Jako zdravé sladidlo si můžete připravit pampeliškový med.


Nejčtenější

S vědomím smrti žiju teď každý den, říká Veronika Hurdová

Veronika Hurdová

Spisovatelka a autorka blogu Krkavčí matka Veronika Hurdová před třemi lety ovdověla. Doma tehdy měla dvě malé děti...

Fascinují mě muži, kteří milují svou práci, říká mluvčí vlády Jana Adamcová

Jana Adamcová

Moderátorka, kterou si pamatujeme jako sporťačku z TV Nova, a současně manželka režiséra Jiřího Adamce, se nedávno...

Squateři přivítali Romanu na svobodě rumem a společně šli žebrat

Romanu přivítala na svobodě láhev rumu a její squaterská rodina.

Vražedkyně jsou podle Nikoly ve vězení ty nejlepší. „Všichni venku se jich bojí, vidí hned samou krev a myslí, že jsou...

Změna jídelníčku nám zlepšila sexuální život, říká kdysi obézní pár

Corey a Marie dnes

Corey a Marie ze Severní Karolíny překonali závislost na jídle a podařilo se jim dohromady shodit přes sto kilogramů....

OBRAZEM: Byla krásná, ale milovnice plastik Foxová chtěla ještě víc

Megan Foxová

Herečka Megan Foxová (33) kvůli svému půvabu na střední škole zažívala šikanu. Dívky ji nenáviděly a kluci si z ní...

Další z rubriky

Příběh o kojení: Mléka jsem měla dost, ale kam s ním na prvním rande?

Ilustrační snímek

Kojení ve společnosti má své odpůrce i zastánce. V poslední době se o něm mluvilo v souvislosti s kauzou ženy, která...

Zase pozdě? Staňte se pánem času a vyzrajte na nedochvilnost

Ilustrační snímek

Dochvilnost je výsadou králů, říká se. Možná právě proto jsou evropské monarchie proti jiným státním zřízením v...

Příběh o kojení: I laktační poradkyně usoudila, že mám divná prsa

Ilustrační snímek

Kojení ve společnosti má své odpůrce i zastánce. V poslední době se o něm mluvilo v souvislosti s kauzou ženy, která...

ROZHOVOR: Dceřino onemocnění nám více dalo, než vzalo
ROZHOVOR: Dceřino onemocnění nám více dalo, než vzalo

V roce 2016 se Elišce Hladové a jejímu partnerovi narodila Beátka. Až do té chvíle netušili, že dcerka nebude v pořádku. Přišla však na svět s Treacher Collinsovým syndromem...

Najdete na iDNES.cz