Ona

Proč se známé ženy rozhodly být bezdětné? Kvůli zneužívání i nemoci

  • 148
Jsou krásné, úspěšné a bohaté, přesto jim něco chybí. Nemají děti. Důvodů, proč se známé ženy rozhodly zůstat bezdětné, je hned několik. Podívejte se, kdo v sobě mateřský pud nikdy neměl, a která dáma se vzdala role matky kvůli zneužívání v rodině.
Kylie MinogueNa děti jí nezbyl čas
Kylie Minogue

Kariéra byla pro krásnou zpěvačku Kylie Minogue přednější než osobní život. Právě kvůli náročnému pracovnímu vytížení rodičovství stále odkládala. Až nastal čas, kdy už děti mít nemohla. Svého rozhodnutí upřednostnit vlastní potřeby nelituje. Přiznává, že neví, zda by mateřství zvládla.Ve svých 51 si užívá coby bezdětná. A prý je nesmírně šťastná. Zasazuje se za práva žen, aby si nepořizovaly děti pouze kvůli nátlaku okolí a zažitým stereotypům.

Oprah WinfreyováZneužívání v rodině
Oprah Winfreyová

Nejznámější americká moderátorka a herečka Oprah Winfreyová patří k ženám, které jsou bezdětné. Avšak mnohonásobná držitelka ceny Emmy se stala matkou. Ve čtrnácti letech otěhotněla a porodila syna, který bohužel pár hodin po porodu zemřel. 

Její dětství nebylo vůbec veselé. Sexuálně ji obtěžovalo hned několik členů rodiny. Nepěkné mládí a chladné city ze strany vlastní matky byly pro Oprah důvodem vzdát se vlastních potomků. Sama o sobě prohlásila, že by nebyla dobrou matkou. I přesto má děti nesmírně ráda. Je aktivní a velmi štědrou mecenáškou pro ty, které potkal stejně nepříjemný osud jako ji.

AnastaciaZákeřná nemoc
Anastacia

Půvabnou zpěvačku Anastacii pronásledují nepříjemné nemoci. Potýká se Crohnovou chorobou, což je chronické zánětlivé onemocnění střev, a dvakrát bojovala i se zákeřnou rakovinou. Právě zdravotní neduhy, které ji provázejí, stály za rozhodnutím nezakládat rodinu. Je pravdou, že po dětech v mládí prahla, nicméně došla k závěru, že se necítí být méně ženou, když nemá děti. Ba naopak, údajně je mnohem silnější.

Helen MirrenováŽádné mateřské pudy
Helen Mirrenová

Držitelka Oscara za nejlepší ženský herecký výkon Helen Mirrenová rodičovství neodkládala z důvodu vysokého pracovního vytížení, zkrátka děti nikdy nechtěla. V jednom rozhovoru otevřeně promluvila o svém vnitřním nastavení, prý jí chybí jakýkoliv mateřský pud. Nemá trpělivost. 

Rozhořčila se nad neustálou snahou lidí ženy přesvědčovat, že být matkou je v jejich životě to nejdůležitější. Helen slova vyvrací. Prý zná spoustu těch, které nátlaku podlehly a jako matky jsou nešťastné.

Ellen DeGeneresováKe štěstí není dětí třeba
Ellen DeGeneresová a Portia Lee James DeGeneresová

Zprvu po roli matky toužila, i tak se rozhodla být bezdětnou ženou. Řeč je o populární komičce Ellen DeGeneresové. Ellen je známá nejen díky vytříbenému humoru, který za velkou louží milují, ale také lesbickou orientací. Po veřejném přiznání v show Oprah Winfreyové v roce 1997 se rázem stala ikonou pro homosexuální hnutí. 

Se svou ženou, australskou herečkou Portiou de Rossi, žije od roku 2004. Obě dámy se několikrát o dětech bavily, ale shodly se, že nejsou zárukou šťastného života. Raději si tak užívají samy sebe a svých zvířecích mazlíčků, které milují jako vlastní děti.