Vemte nohy na ramena aneb 7 varovných signálů, že to není ten pravý

  4:35aktualizováno  4:35
Máte pocit, že vaše drahá polovička už není tak drahá? Počáteční zamilovanost je pryč a vy hledáte indicie, jestli je váš partner tím, s kým chcete strávit zbytek života v dobrém i ve zlém? Inspirujte se naším diagnostickým manuálem.
Myslela jste si, že s tímhle mužem zestárnete, ale najednou to začíná drhnout? Věnujte pozornost varovným signálům a poslouchejte svou intuici (ilustrační snímek).

Myslela jste si, že s tímhle mužem zestárnete, ale najednou to začíná drhnout? Věnujte pozornost varovným signálům a poslouchejte svou intuici (ilustrační snímek). | foto: Isifa

Společné mlčení bylo možná kdysi romantické, ale jestli si i po letech dokážete povídat jen o tom, že došlo máslo a kdo minule platil benzin, možná je na čase se zamyslet. Jsou snad vaše životy tak nudné, že není o čem mluvit? Je něco, co s partnerem vyloženě sdílet nechcete? Vypařila se společná témata ze scény, nebo jde jen o přechodnou krizi?

Už tři roky vám slibuje dovolenou u moře, nedělní hlídání děti nebo opravený bojler, a přitom pořád trčíte na chatě, děti hlídá babička a sprchujete se studenou vodou? Co si budeme povídat, změny se asi nedočkáte. Opravdu chcete žít s někým, kdo slíbí, co může, ale skutek utek?

Jasně, čas pro sebe by měl mít každý, ať je single nebo zadaný. A je v pořádku, že zatímco vy chodíte na kafe, na pilates nebo na kickbox s kamarádkami, on se účastní "chlapských" aktivit. Ať už je to fitko, rybaření či čtenářský klub.

Co když ale svého milého vidíte jednou za uherský rok, zatímco Pepa od vedle ví, kolik piv včera vypil i jakou má dnes barvu trenek? Možná mu Pepa od vedle dává něco, co vy nemůžete. Mužskou společnost, absenci zlých pohledů, když mu ujede "ty vole"... Možná však váš partner nerad tráví čas s vámi. Udělejte si průzkum v terénu anebo se prostě zeptejte.

Matky jsou fajn. Asi taky nějakou máte a čas od času neodmítnete její pozvání na oběd, nabídku pomoci nebo cennou radu do života. Co když ale pouto mezi vaším partnerem a jeho matkou připomíná spíš želízko z Alcatrazu?

Jestli s ní tráví každou volnou chvilku, konzultuje s ní každé rozhodnutí, zahrnuje ji dárky v ceně vaší svatební cesty a k tomu vaší svíčkové vyčítá, že nechutná jako ta její, vzdejte se bez boje. Tuhle ženu v jeho životě nikdy nenahradíte.

Kamarádky vám naznačují, že vaše stížnosti na partnera už přesáhly běžnou mez? Něco na tom bude. Jestli se přistihnete, jak jeho hlášky sarkasticky postujete na Twitter pod přezdívkou zijusblbeckem123, a váš nejlepší přítel tvrdí, že toho svého pomlouváte víc než Václav Klaus gaye, pak máte problém.

Pokud nejste uštěpačná negativní mrcha, proč byste měla mít potřebu kritizovat každé jeho zakašlání? Zkuste se zamyslet nad tím, co ve vašem vztahu nefunguje.

Partnerova zdravá žárlivost vám může polechtat ego. Jestli však máte doma kontrolora, který vám prochází poštu, esemesky i šuplíky se spodním prádlem, můžeme vám rovnou říct, že to není ten pravý. Od čtení e-mailů přes rameno je totiž často jen krůček k tomu, aby vás začal zavírat v ložnici..

Milostný život na bodu mrazu nikdy nevěstí nic dobrého. Pokud nikdo z vás netrpí sexuální dysfunkcí ani nezahýbá s Pepou od vedle, bylo by dobré zapátrat po zdroji potíží. Dřív než si však postěžujete přátelům a začnete hledat chybu v jeho oidipovském vztahu s matkou, zkuste si o tom prostě promluvit.

Autor: pro iDNES.cz

Nejčtenější

Nevěra přináší víc bolesti než radosti, říká psychoterapeutka

Nora Vlášková, psychoterapeutka

Vystudovala práva, pracovala i s nejtěžšími zločinci propuštěnými z vězení. Po narození dětí zvolila Nora Vlášková...

Příběh Anny: Nechci být vnuččinou chůvou, dcera to nechápe

Ilustrační snímek

Dceru jsem od jejích deseti let vychovávala sama. Nemohly jsem si příliš vyskakovat, i tak jsem se dceři snažila dát,...

Rebelství vévodkyně Meghan. Co vše dělá proti královským pravidlům

Vévodkyně Meghan (Peacehaven, 3. října 2018)

Přivdala se do královské rodiny, která ji vřele přijala. Mladý pár obdivují miliony lidí a fandí mu i proto, že Meghan...

Jejich věkový rozdíl je pětapadesát let a chtějí spolu miminko

Alexis Tadlocková a její partner

Alexis Tadlocková (24) a její manžel Charles (79) z Ameriky plánují založení rodiny. Ačkoli nejstaršímu dítěti Charlese...

Menstruace bez vložek a tamponů. Češka nabízí nepropustné kalhotky

Menstruační kalhotky Snuggs

Protože použité menstruační vložky a tampony představují ročně tuny odpadu, rozhodla se Linda Šejdová, že místo běžných...

Další z rubriky

Ženy mají erotické sny častěji než dříve. Výzkum zjistil, o čem sní

Ilustrační snímek

Říká se, že sny jsou oknem do našich podvědomých tužeb. Což je trochu nepříjemné, pokud jste měli lechtivý sen o někom,...

Příběh Anny: Nechci být vnuččinou chůvou, dcera to nechápe

Ilustrační snímek

Dceru jsem od jejích deseti let vychovávala sama. Nemohly jsem si příliš vyskakovat, i tak jsem se dceři snažila dát,...

OBRAZEM: Slavné ženy, které rády chodí bez podprsenky

Pohodlí bez podprsenky

Pro některé známé osobnosti je pohodlí na prvním místě. A to platí i v případě podprsenek. Slavné krásky rády odhazují...

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!

Najdete na iDNES.cz